Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VLLAZNIA NDERTIM I.S All 243,498,302.00 63 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 13,275,000 2012-03-08 2012-03-23 1526540012012 Lik. situac. obj. Ndertim ujesjellesi i qytetit Klos Fat.Nr.299 Dt.06.03.2012 Bashk.Klos (2654001).
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Diber (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 6,261,585 2012-03-13 2012-03-29 30/110060592012 RAJ.- RRUGORE DIBER lik.fat.nr. 31 32 ,33,34 situac.dhjetor 2011, janar 2012
Komuna Derjan (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 197,280 2012-03-15 2012-04-02 1726490012012 Hapje rruge te fsh. te komunes nga debora Fat.Nr.300 Dt.06.03.2012 Kom.Derjan (2649001).
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Diber (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 1,488,000 2012-03-26 2012-04-11 4810060592012 RAJ.- RRUGORE DIBER lik. fat. nr. 302 dt. 01.03. 2012
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Diber (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 476,200 2012-03-26 2012-04-11 4910060592012 RAJ.- RRUGORE DIBER lik. fat. nr. 303 dt. 1.03.2012
Komuna Derjan (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 13,538,089 2012-04-13 2012-04-23 2526490012012 Komuna Derjan (2649001) Lik. Sit. III Objek.Rik. i rruges Barbullej me Fat.Nr.291 Dt.14.12.2011,305 Dt.01.04.2012 & dif. Fat.Nr.240 Dt.06.07.2011.P.V shtyrje puni.Majtur 5%.
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 2,500,000 2012-04-16 2012-04-24 3326540012012 Bashkia Klos (2654001) Lik. Detyr. Sit. e punim. shtese Objek. Ndert. ujesjell. Bershi Fat.Nr.112 Dt.03.09.2009.
Komuna Lis (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 474,000 2012-04-12 2012-04-19 3926510012012 Komuna Lis (2651001) Lik. Hartim projekti rruga Vinjoll me Fat.Nr.306 Dt.10.04.2012.
Qarku Diber (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 383,063 2012-05-23 2012-06-06 8620460012012 K.QARKUT 2046001 EMERGJENCE FAT NR 301 DATE 08.03.12
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 3,632,838 2012-06-14 2012-06-26 86/10050752012 Bordi Kullimit (1005075) Past.Kanal.Vajkal Bulqize Kont.Nr.5.6.2012 Lik.Situac.Pjes.Fat.Nr.319 Dt.13.6.2012
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 920,386 2012-07-24 2012-08-01 106/10050752012 Bordi Kullimit (1005075) Pastrimi Kolektorit Kryes.Fushe Vajkal Bulqize Situac.Perfund.Akt-koladim Likj.fat.nr.326 Dt.18.07.2012
Komuna Derjan (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 1,289,340 2012-07-25 2012-08-02 6226490012012 Komuna Derjan (2649001) Lik. Sit.perf. Objek.Rik.i rruges se Fsh.Barbullej me Fat.Nr.318 Dt.01.06.2012.Mbajtur 5%.Sit.Nr.4.
Nd-ja Ruget Rurale (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 2,537,852 2012-08-22 2012-08-23 109/2046012/ RR.RURALE 2046012 ndertim mure mbajtes Burrel fat nr 331 date 16.08.12
Nd-ja Ruget Rurale (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 2,091,900 2012-08-22 2012-08-23 109/1 20460122012 RR.RURALE 2046012 shtrese zhavorri sek. Burrel fat nr 331 date 16.08.12
Komuna Macukull (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 4,289,603 2012-11-19 2012-12-13 12526500012012 K.Macukull (2650001) Lik Situac.Nr.1 "Objekti.Kaptazheve Ujsll. Macukkull ,Fat.Nr.340 Dt.15.10.2012
Komuna Lis (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 5,067,943 2012-11-22 2012-12-17 12426510012012 Komuna Lis (2651001) Lik. Dif. Situac.nr.1 Objekt "Ndertim Ujesjellesi Fsh.Shoshaj" me Fat.nr.341 Dt.20.11.2012.
Komuna Gurre (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 214,056 2012-11-27 2012-12-17 16126530012012 K.Gurre (2653001) Lik.Riparim Shkolle Fsht.Rripe Lik.fat.Nr.335 Dt.02.09.2012
Nd-ja Ruget Rurale (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 3,186,281 2012-11-26 2012-12-17 16720460122012 RR.RURALE 2046012 PAGAlik ndertim mure mbajtes bulqizr burrel fat nr 339 date 01.10.12
Nd-ja Ruget Rurale (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 2,946,226 2012-11-26 2012-12-17 167/120460122012 RR.RURALE 2046012 lik riparim shtrese zhavorri bulqizr burrel fat nr 336 date 02.09.12
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) VLLAZNIA NDERTIM I.S Tirane 476,640 2012-12-08 2012-12-19 27910140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve MAT TE NDRYSHME UP NR 27 DT 30/10/2012 PV DT 1/11/2012 FAT DT 1/11/2012 FH DT 26/11/2012
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 3,266,903 2012-12-10 2012-12-27 19126540012012 Bashk. Klos (2654001) Lik. Sit.nr.1 Objekt "Sist. asf. rruge te Fsh. Dars" me Fat.nr.347 Dt.06.12.2012.
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 2,513,897 2012-12-10 2012-12-27 19026540012012 Bashk. Klos (2654001) Lik. Sit.nr.1 Objekt "Sist. asf. rruge te brendshme te Qytetit" me Fat.nr.346 Dt.06.12.2012.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 2,677,620 2012-12-24 2012-12-27 25110060772012 DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 05446108 20.12.2012
Komuna Suc (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 395,790 2012-12-10 2012-12-24 15126520012012 Komuna Suç (2652001) Lik. Shpenz. per mirmbajtjen e rrugeve te brendshme me Fat.nr.348 Dt.04.12.2012.
Komuna Xiber (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 690,844 2012-04-23 2012-04-25 4626550012012 Komuna Xiber (2655001) Lik. dif. sit.perf. te objek. Rik. rruge e ura ne fsh. te kom. me Fat.Nr.278 Dt.24.11.2011.
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 434,882 2012-04-19 2012-04-25 50/10050752012 Bordi Kullimit (1005075) 5% Garancia "Rehabili,Rezerv,benje1-2klos Çert.marrje dorezim dt19.1.2012
Komuna Lis (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 476,892 2013-02-26 2013-02-28 3126510012013 Komuna Lis (2651001) Lik. Shpenz. per Situate te veshtira (Emergjenca Civile).Fat.nr.356 Dt.01.02.2013.Urdh. Prok. Nr.2 Dt.16.01.2013.Situac. Dt.19.01.2013.
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 216,020 2013-03-06 2013-03-13 2310050752013 Bordi Kullimit (1005075) Lik. Dety.Viti 12 Objekt. Ripar.Rez.Benj.Nr.2 Fat.nr.357 Dt.01.02.2013 Urdh.Prok.nr. 27 dt.23.10.2012
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 355,546 2013-03-06 2013-03-13 2110050752013 Bordi Kullimit (1005075) Lik.Garanci Obj." Mbroj.Drizi Potg.Viti 2011" Cbllok.fond. shk.49 dt.27.2.2013 Certifik.perfundimtare e marrje dorezim
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 6,217,566 2013-03-19 2013-03-20 3510060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT 05446115 DT. 10.01.2013, FT. 05446122 DT. 10.02.2013, FT. 05446124 DT. 10.03.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 3,157,030 2013-03-21 2013-03-21 3910060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT 02269501 DT. 11.04.2012, FT. 02269508 FT. 02.05.2012
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 17,096,128 2013-03-21 2013-03-26 4426540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. pjes. Objekt "Ndertim Ujesjellesi I Qytetit Klos".Fat.nr.299 Dt.06.03.2012.
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 4,983,449 2013-03-25 2013-03-27 4626540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Sit. Nr.II Objekti "Sist. asf. rruge te Qytetit Klos".Fat.Nr.346 Dt.06.12.2012 & Nr.365 Dt.11.03.2013.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 786,096 2013-04-11 2013-04-11 5010060772013 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FAT.02269519,DT. 04.07.2012,05446127 DT. 11.03.2013,02269538 DT. 09.09.2012
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 3,286,648 2013-04-11 2013-04-11 4910060772013 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FAT.02269503,69510,69518 DT. 14.04.2012 ,02.05.2012,01.06.2012
Komuna Lis (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 10,049,511 2013-04-15 2013-04-16 6926510012013 Komuna Lis (2651001) Lik. Situac. Nr.3 "Ndertim Ujesj. I Fshatit Shoshaj".Dif. Fat.Nr.341 Dt.20.11.2012 & Fat.Nr. 353 Dt.24.12.2012 & Nr.368 Dt.08.04.2013.
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 6,499,182 2013-04-16 2013-04-17 5926540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Nr.2 Objekt "Sist. asf. rruge te Fsh. Dars".Fat.nr.368 Dt.08.04.2013.
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 19,566,460 2013-04-17 2013-04-18 6026540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Nr.VI Objekt "Ndert. Ujesj. te Qytetit Klos".Fat.Nr.367 Dt.08.04.2013.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 13,255,524 2013-05-07 2013-05-13 7210060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 05446121 DT. 06.02.2013 FAT. 05446123 DT. 10.03.2013
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 2,304,643 2013-05-23 2013-06-12 10026540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. Perf. "Ndertim Ujesjellesi Fshati Bershi".Fat.Nr.112 Dt.03.09.2009.certif. perf. marrjes ne dorezim Dt.04.09.2011.