Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMBASADA ITALIANE All 34,093,384.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 576,399 2012-02-23 2012-02-28 5110150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 29,867 2012-02-23 2012-02-28 5010150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,809,988 2012-02-23 2012-02-28 4910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 233,170 2012-02-24 2012-03-08 4810150012012 602-MIN E JASHTME RIIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 476,134 2012-06-12 2012-06-25 14810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER ZINSTITUIN E KULTURES ITALIANE
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 636,885 2012-06-12 2012-06-25 14910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER ZYREN E NDERLIDHJES
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 5,877,069 2012-06-12 2012-06-25 14710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,021,229 2012-08-16 2012-08-20 22610150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 102,375 2012-08-17 2012-08-20 22910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 246,190 2012-12-09 2012-12-20 32510150012012 602-MIN E JASHTME RIIMB TVSH SHKRERSA 13692 DT 20.11.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 902,438 2012-12-09 2012-12-20 32610150012012 602-MIN E JASHTME RIIMB TVSH SHKRERSA 13692 DT 20.11.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 5,056,135 2012-12-09 2012-12-20 32410150012012 602-MIN E JASHTME RIIMB TVSH SHKRERSA 13692 DT 20.11.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 13,875 2012-12-09 2012-12-20 32710150012012 602-MIN E JASHTME RIIMB TVSH SHKRERSA 13692 DT 20.11.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 7,437,971 2013-06-21 2013-08-02 125150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 6367 DT 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 7,437,971 2013-06-21 2013-08-05 125150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 6367 DT 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 2,235,688 2013-11-04 2013-11-14 22210150012013 min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 10539 dt 22.10.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >