Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VELLEZERIT AGALLIU / M All 1,851,656.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Qender (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 83,124 2012-02-23 2012-02-23 36 2835001 2012 RIPARIM UJESJELLESI KERKOVE K.QENDER 2835001
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 49,680 2012-03-07 2012-03-21 2521460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE VEGLA PUNE
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 92,420 2012-06-22 2012-07-13 10821460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE MAT FAT 43+44 DT 30.05.2012
Reparti Ushtarak Nr.2223 Vlore (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 261,360 2012-06-22 2012-07-13 7710170362012 RIPARIM ANIJE REPARTI 2223 1017036
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 18,000 2012-05-10 2012-05-16 7321460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE DERRASE FAT 22 DT 26.04.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 314,712 2012-06-15 2012-06-28 9921460172012 KOMUNALE 2146017 POMPE ZHYTESE FAT 26 DT 07.05.2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 15,000 2012-08-21 2012-08-22 175 1016107 2012 SHP MIRMBAJTJE D.KUFIRIT 1016107
Reparti Delta Force Vlore (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 28,000 2012-12-08 2012-12-19 181 1016016 2012 BLERJE PJESE KEMBIMI D.FORCE 1016016
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 78,160 2012-12-13 2012-12-27 20221460172012 KOMUNALE 2146017 MATERIALE PUNE FAT 88 DT 14.11.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 82,560 2013-02-18 2013-02-19 2921460172013 KOMUNALE 2146017 MAT VEGLA KONTRATE
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 69,000 2013-05-13 2013-05-15 3021460172013 KOMUNALE 2146017 VEGLA PUNE
Nd-ja Komunale Banesa (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 3,840 2013-05-13 2013-05-15 7921460172013 KOMUNALE 2146017 VEHGLA PUNE
Komuna Novosele (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 474,000 2013-05-21 2013-05-23 108 2836001 2013 2836001 K NOVOSELE BLERJE ELEKTROMOTORR
Komuna Novosele (3737) VELLEZERIT AGALLIU / M Vlore 25,000 2013-06-04 2013-06-14 12528360012013 2836001 K NOVOSELE KORRESE BARI
Komuna Otllak (0202) VELLEZERIT AGALLIU / M Berat 256,800 2013-10-14 2013-10-24 21923040012013 Komuna Otllak 2304001,per Vellezrit Agalliu
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >