Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VASO - SECURITY All 42,968,350.00 99 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 110,400 2012-02-20 2012-02-22 2510120182012 PAGESE ROJE JANAR MUZEU MESJETAR KORCE
Spitali Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 763,470 2012-03-08 2012-03-21 11710130192012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.38 SPITALI KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 173,100 2012-03-09 2012-03-23 2010130092012 ROJE OBJEKTI DHJETOR 2011 DREJTORIA E SHERBIMIT PARESOR KORCE
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 99,191 2012-03-09 2012-03-23 5610160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.40 PREFEKTURA KORCE
Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 55,200 2012-03-09 2012-03-23 3610120182012 PAGESE ROJE PRIVATE MUZEU MESJETAR KORCE
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 164,808 2012-06-20 2012-07-02 13510130722012 SPITALI KOLONJE SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES KONTRATA NR.001DT.01.03.2012 FATURA,NR.120DT30.05.2012 PER MUAJIN MAJ 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) VASO - SECURITY Tirane 272,547 2012-03-30 2012-04-11 8810100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve roje objekti up nr 24669 dt 30.12.2011 kontr shtese nr 24669/A dt 1.02.2012 fat nr 42 dt 29.02.2012 sr nr 00480412 pv i kryerjes se sherbimit dt 18.02.2012
Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 111,000 2012-04-10 2012-04-17 5110120182012 PAGESE ROJE PRIVATE SHKURT MARS MUZEU MESJETAR KORCE
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 49,442 2012-04-10 2012-04-18 6610130722012 SPITALI KOLONJE SHERBIM TE RUAJTJES DHE SIGURISE FATURA NR.53DT29.02.2012U.PROK.5DT.20.02.2012
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 299,880 2012-04-16 2012-04-24 10410130092012 SHERBIMI I ROJEVE PRIVATE (SHTESE KONTRATE) FAT.18,49 SHERBIMI PARESOR 1013009
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 120,000 2012-05-08 2012-05-11 10210160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.104 PREFEKTURA KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 116,400 2012-05-07 2012-05-11 14610130092012 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES FAT.70 SHERBIMI PARESOR KORCE
Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 111,000 2012-05-09 2012-05-14 6410120182012 PAGESE ROJE OBJEKTI PRILL MUZEU MESJETAR KORCE
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 329,616 2012-05-10 2012-05-15 9310130722012 SPITALI KOLONJE SHERBIME TE RUAJTJES DHE SIGURISE PER MUAJIN MARS DHE PRILL 2012. FAT.NR. 69 DT.29.03.2012 DHE NR 93 DT.30.04.2012,KONTRAT NR 001 DT.01.03.2012
Spitali Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 1,589,280 2012-05-09 2012-05-15 20010130192012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.84 SPITALI KORCE
Spitali Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 1,188,000 2012-06-14 2012-06-26 25910130192012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.127 SPITALI KORCE
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 120,000 2012-06-15 2012-06-28 13010160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.128 PREFEKTURA KORCE
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 106,667 2012-08-09 2012-08-16 18910160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.178 PREFEKTURA KORCE
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 164,808 2012-08-21 2012-08-22 17710130722012 1013072 SPITALI KOLONJE SHPENZ PER SHERBIMIN E SIGURIMIT E TE RUAJTJES KONTRATE NR 001 DT 01.03.2012,LIK I FAT NR 179 DT 30.07.2012,MUAJI KORRIK 2012
Spitali Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 2,446,776 2012-09-05 2012-09-11 37310130192012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.182,214 SPITALI KORCE
Spitali Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 431,784 2012-09-12 2012-09-13 39210130192012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.224 SPITALI KORCE
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 106,667 2012-09-17 2012-09-21 21210160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.211 PREFEKTURA KORCE
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 164,808 2012-09-24 2012-09-25 19910130722012 SPITALI KOLONJE SHERBIME TE RUAJTJES DHE SIGURISE PER MUAJIN GUSHT 2012.KONTRATA NR.001DT.01.03.2012 FATURA NR.212DT.30.07.2012
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 106,667 2012-10-08 2012-10-09 22610160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.247 PREFEKTURA KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 465,600 2012-10-17 2012-10-22 30010130092012 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE TE RUAJTJES FAT.153,180,213,249 SHERBIMI PARESOR KORCE
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 164,808 2012-10-22 2012-10-24 22410130722012 1013072 SPITALI KOLONJE SHPENZ PER SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES ,KONTRATE NR 001 DT 01.03.2012 LIK I FAT NR 248 DT 28.09.2012 MUAJI SHTATOR 2012
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 106,667 2012-11-01 2012-11-13 25010160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.272 PREFEKTURA KORCE
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 164,808 2012-11-20 2012-12-13 24910130722012 1013072SPITALI KOLONJE SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES KONTRATA NR.001DT01.03.2012 FATURA NR.275 DT.30.10.2012
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 116,400 2012-12-06 2012-12-17 33410130092012 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES FAT.301 SHERBIMI PARESOR KORCE
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 106,667 2012-12-06 2012-12-17 28210160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.298 PREFEKTURA KORCE
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) VASO - SECURITY Tirane 24,000 2012-11-23 2012-12-17 32310870102012 KOM.PROK.PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 272 DT 29.10.2012 VEND KPP 1033/2 DT 17.10.2012
Sp. Kolonje (1514) VASO - SECURITY Kolonje 329,616 2012-12-08 2012-12-20 25610130722012 SPITALI KOLONJE SHERBIME TE RUAJTJES DHE SIGURISE PER MUAJIN NENTOR DHE DHJETOR 2012..FATURA NR.309 DT.06.12.2012 DHE FAT.NR.300 DT.26.11.2012 KONTRATA NR.001 DT.01.03.2012
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 116,400 2012-11-09 2012-12-03 31910130092012 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES FAT.276 SHERBIMI PARESOR KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 232,800 2012-06-05 2012-06-11 17210130092012 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES FAT.94,121 SHERBIMI PARESOR KORCE 1013009
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 135,600 2012-04-17 2012-04-25 8510160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.80, PREFEKTURA KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 124,014 2012-02-10 2012-02-16 2310290232012 PAGESE ROJE PRIVATE JANAR 2012 GJYKATA E RRETHIT KORCE
Spitali Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 1,078,650 2012-02-06 2012-02-16 5210130192012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.17 SPITALI KORCE
Prefektura e qarkut Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 124,009 2012-02-06 2012-02-16 3010160672012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.19 PREFEKTURA KORCE
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) VASO - SECURITY Tirane 459,965 2012-02-10 2012-02-16 4010100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve roje objekti up nr 24669 dt 30.12.2011 kontr shtese nr 24669/A dt 1.02.2012 fat nr 12 dt 28.01.2012 sr nr 00480412 pv i kryerjes se sherbimit dt 31.01.2012
Spitali Korce (1515) VASO - SECURITY Korçe 5,684,941 2013-01-18 2013-01-21 2210130192013 RUAJTJE OBJEKTI FAT.256,18 SPITALI KORCE