Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VASHTEMIA All 100,454,830.00 77 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Trebinje (1529) VASHTEMIA Pogradec 3,046,222 2012-11-12 2012-12-04 20927040012012 2704001 KOMUNA TREBINJE FATURA 455 DATE 02.10.2012
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 609,668 2012-11-12 2012-12-04 16010060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGES MIREMB KORCE Q PLLOCE 14 Km
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 890,030 2012-11-13 2012-12-07 15310060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGES MIREMB FAT NR SER 0480831/832/799/851
Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korçe 588,060 2012-11-21 2012-12-13 25525070012012 TRANSPORT MBETJE URBANE FAT 453. KOMUNA DRENOVE KORCE
Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 408,240 2012-11-16 2012-12-13 18021680012012 MIREMBAJTJE RUGE ME CAKULL VITI 2011 BASHKIA MALIQ KORCE
Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 486,950 2012-11-20 2012-12-13 56821220012012 5% GARANCI SIST ASF.L 16 DHE RR"S LINO" BASHKIA
Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 505,340 2012-11-26 2012-12-17 57621220012012. DIFER SITUAC PERFUND RR" R CEROVE E V BOROVES" FAT 96 V 2008 BASHKIA
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 356,010 2012-11-26 2012-12-17 19210060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGES MIREMB ZEMBALAK LIQENAS
Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 4,905,078 2012-12-04 2012-12-17 19921680012012 RIK RJETI UJESJELLES KANALIZIME LAGJA QESARAT BASHKIA MALIQ KORCE
Drejtoria e Pyjeve Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 451,200 2012-12-10 2012-12-26 18410260132012 MIREMBAJTJE NDERTESE DREJT SHERBIMIT PYJOR KORCE
Komuna Voskop (1515) VASHTEMIA Korçe 1,779,996 2012-12-10 2012-12-26 20525060012012 RIKOSTRUKSION SHKOLLA GOSKOVE FAT.465 KOMUNA VOSKOP
Komuna Pojan (1515) VASHTEMIA Korçe 225,720 2012-12-10 2012-12-27 30625000012012 MIREMBAJTJE RRUGE ME CAKULL FAT.466 KOMUNA POJAN
Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korçe 3,799,985 2012-12-14 2012-12-27 19525030012012 KUZ ZVIRINE KOMUNA PIRG
Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korçe 78,600 2012-12-10 2012-12-27 28525070012012
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 609,668 2012-11-12 2012-12-12 16010060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGES MIREMB KORCE Q PLLOCE 14 Km
Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 3,420,000 2012-12-10 2012-12-21 23724980012012 SIST.ASFALTIM I RRUGES KRYQEZIMI VITHKUQ-LUBONJE FAT.462 KOMUNA VITHKUQ
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 787,813 2012-12-10 2012-12-24 20810060672012 1006067 ND E RAJONIT JUGOR GJIROKASTER PER PAGES MIREMB NR SER 00480863
Komuna Qender (1515) VASHTEMIA Korçe 93,955 2013-02-08 2013-02-12 2025090012013 LIKUJDIM 5%. RIKONSTRUKSION RRUGA FSHATI BARC. KOMUNA QENDER KORCE
Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korçe 387,367 2013-02-15 2013-02-18 6321220012013 5% GARANCI RRUGE+LULISHTE L.10 BASHKIA KORCE
Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korçe 985,700 2013-02-25 2013-02-25 4925020012013 ASFALTIM RRUGE DRITHAS-MALIQ,SYMIS,VLOCISHT FAT.404 KOMUNA LIBONIK
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 1,061,227 2013-03-07 2013-03-13 1410060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS PER MIREMB RUT AKSI ZEMBLAK LIQENAS FAT 1+5 VITI 2012
Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korçe 5,023,176 2013-03-11 2013-03-15 3924980012013 SIST.ASFALTIM I RRUGES KRYQEZIMI VITHKUQ-LUBONJE FAT.7 DT 04.03.13 KOMUNA VITHKUQ
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 3,200,208 2013-03-27 2013-03-28 4710060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS mirembajtrje rruge korce-/Petrush u.blerje 4038
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 294,096 2013-04-10 2013-04-11 6610060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR PER LIK nr ser 00480830/0048833 fat 430+433 dt 27.06.2012 kontrat 12.08.2009
Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korçe 7,642,298 2013-04-23 2013-04-24 6025030012013 SIT NR.2 KUZ ZVIRINE KOMUNA PIRG
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 2,653,366 2013-05-02 2013-05-10 7910060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS miremb rutine u blerje nr 4227
Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korce 3,607,815 2013-05-14 2013-05-16 7624980012013 SISTEMIM ASFALTIM I RRUGES KRYQEZIMI VITHKUQ-LUBONJE FAT.20 KOMUNA VITHKUQ
Bashkia Korce (1515) VASHTEMIA Korce 400,000 2013-05-15 2013-05-16 23021220012013 ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-758 BASHKIA KORCE
Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korce 2,923,262 2013-05-16 2013-05-21 8125030012013 SITUACION KUZ ZVIRINE FAT NR.16 DT 24.04.13 KOMUNA PIRG
Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korce 124,980 2013-05-20 2013-05-23 11825070012013 MATERIALE NDERTIMI DHE TRANSPORT MATERIALESH FAT NR 21, 22 DT 14.05.2013. KOMUNA DRENOVE KORCE
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) VASHTEMIA Gjirokaster 312,881 2013-05-22 2013-06-06 111910060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS miremb aksi Korce-Zemblak-K/LIQENAS, AKSI K/Petrush , FAT NR SERIAL 00480888, 00480887 DT 06/05/2013
Komuna Vithkuq (1515) VASHTEMIA Korce 6,200,819 2013-05-24 2013-06-12 8024980012013 SISTEMIM ASFALTIM I RRUGES KRYQEZIMI VITHKUQ-LUBONJE FAT.27 DT 23.05.13 KOMUNA VITHKUQ
Komuna Trebinje (1529) VASHTEMIA Pogradec 2,816,040 2013-05-29 2013-06-12 7127040012013 2704001 KOMUNA TREBINJE LIK fat= 00480870 dt 28.12.2012 kon planifikuar.
Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korce 519,750 2013-05-27 2013-06-12 12125070012013 TRANSPORT MBETJE URBANE FAT NR 24 DT 16.05.13. KOMUNA DRENOVE KORCE
Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korce 103,200 2013-05-27 2013-06-12 12325070012013 TRANSPORT CAKULLI FAT NR 28 DT 24.05.13. KOMUNA DRENOVE KORCE
Komuna Libonik (1515) VASHTEMIA Korce 478,824 2013-06-06 2013-06-14 16625020012013 RIPARIM ASFALTIM-SISTEMIM DRITHAS LART-MALIQ,VLOCISHT FAT.26 KOMUNA LIBONIK
Komuna Drenove (1515) VASHTEMIA Korce 1,587,600 2013-06-06 2013-06-14 12225070012013 BLERE TUBO FAT NR 29 DT 24.05.13. KOMUNA DRENOVE KORCE
Komuna Trebinje (1529) VASHTEMIA Pogradec 710,665 2013-06-12 2013-06-19 8627040012013 2704001 KOMUNA TREBINJE LIK FAT= 00480900 DT 27.05.2013 KON PLANIFIKUAR
Mirembajtja Rruge Rurale (1515) VASHTEMIA Korce 95,000 2013-06-19 2013-08-01 15220150132013 BLERJE CAKULL FAT.36 DT 13.06.13 ND.MIREMBAJTJES SE RRUGEVE RURALE KORCE
Drejtoria e Pyjeve Korce (1515) VASHTEMIA Korce 479,196 2013-06-19 2013-08-01 8210260132013 MIREMBAJTJE ZYRASH FAT NR 00481911 DREJTORIA E SHERBIMIT PYJOR KORCE