Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VANGJEL GJONI All 391,300.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bordi i Kullimit Vlore (3737) VANGJEL GJONI Vlore 23,800 2012-06-26 2012-07-13 87 1005080 2012 RIPARIM MJETI NISAN B.KULLIMIT 1005080
Komuna Ksamil (3731) VANGJEL GJONI Sarande 40,000 2012-03-27 2012-04-11 3027360012012 LIK NGA KSAMILI
Komuna Lukove (3731) VANGJEL GJONI Sarande 15,000 2012-03-27 2012-04-11 3227300012012 PAGES NGA LUKOVA
Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) VANGJEL GJONI Sarande 239,500 2012-07-31 2012-08-06 8410130432012 LIK NGA DSHP
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) VANGJEL GJONI Sarande 42,000 2012-04-23 2012-04-25 5410260402012 LIK NGA MIDHJA
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) VANGJEL GJONI Sarande 31,000 2013-10-24 2013-11-07 13010260402013 lik nga midhja sr
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >