Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All UNIVERS - ALB All 977,542,902.00 58 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 24,106,539 2012-02-10 2012-02-13 5010130492012 602 Q S U T sherb hemodializa kontr vazhd 2788/5 dt 16.6.2010 kontr rivler. 1370 dt 18.3.2011 fat 91000069 dt 30.11.2011 s 86449041
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 31,770,466 2012-02-13 2012-02-15 2810170782012 602,REP 6630,HEMODIALIZE,KONTR VAZH 17 D 8/1/11,F 91000061 D 31/10/11 S 86449032,AKT RAK 31/10/11,FAT 91000070 D 30/11/11 S 86449042,AK RAK 30/11/11,FAT 91000080 D 30/12/11 S 86449054,AKT RAK 30/12/11
Materniteti Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 12,000 2012-02-20 2012-02-21 2310130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE analize biopsie pv5 dt 08.11.2011 ft 11222422 dt 8.11.2011 ser 00051876
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 24,239,358 2012-03-07 2012-03-07 6810130492012 600 Q S U T sherb hemodialize kontr vazhd 2788/5 dt 16.6.2010 fat 91000078 dt 30.12.11 s 86449051 kontr rivl 1370 dt 18.3.2011
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 19,000,000 2012-03-07 2012-03-21 6810130172012 DIALIZA SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 28,766,240 2012-07-09 2012-07-09 20210130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER DIALIZE SHKURT MARS PRILL 2012
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 3,096,909 2012-07-04 2012-07-09 19210130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER IDIALIZA
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 10,376,467 2012-04-09 2012-04-12 9410130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 23,429,166 2012-04-17 2012-04-17 11710130492012 602 Q S U T sherb hemodializ. kontr vazhd 2788/5 dt 16.6.2010 kontr rivlers 1370 dt 1370 dt 18.3.2011 fat 91000089 dt 31.1.2012 s 86449063 permb janar 2012
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 2,783,350 2012-04-11 2012-04-18 14910170092012 602 REP 1001 SHPENZIME SHENDETSORE URDHER MM NR 1770DT 29/2/2010 ,580 DT 7/4/2011 NR1776 DT 2/11/2011 FAT NR 10031169 DT 19/10/2010 SERI 83373299
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 24,926,624 2012-05-09 2012-05-14 9910130172012 DIALIZA JANAR 2012 SPITALI FIER 1013017
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 24,172,948 2012-05-22 2012-05-22 14610130492012 602 Q S U T sherb hemodializa kontr vazhd 2788/5 dt 16.6.2010 kontr rivl 1370 dt 18.3.2011 fat91000093 dt 29.2.2012 s 86449067 permb m shkurt 2012
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 3,000,000 2012-06-12 2012-06-13 10610130172012 DIALIZE PJESOR SHKURT 2012 SPITALI FIER 1013017
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 25,381,596 2012-06-11 2012-06-13 22610130492012 602 QSUT sh hemodialize kont vazhd 2788/5 dt 16.06.10 kont rivl 18.03.11 ft 91000099 dt 31.03.12 per muajin maj 2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 29,007,538 2012-08-07 2012-08-07 32410130492012 602 QSUT sherb hemodialize kont vazhd 2788/5 dt 16.06.10 kont riv v 1370 dt 18.03.11 ft 91000109 dt 31.05.12 ser 86449084 m maj 2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 27,903,100 2012-09-04 2012-09-06 33010130492012 602 QSUT sherb dialize up 8.06.12 vend 20.06.12 njf 20.06.12 kontr 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000119 dt 30.06.12 ser86449094 permb qershor 2012
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 1,233,760 2012-09-18 2012-09-21 31410130172012 DIALIZA SPITALI FIER
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 3,500,000 2012-09-21 2012-09-25 23310170782012/1 602,Rep 6630,hemodialize,kontrate nr 22 dt 04.01.2012 ne vazhdim,fat nr 9100090,91000094 dt 31.01.2012,29.02.2012,seri 86449064,86449068
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 15,000,000 2012-10-08 2012-10-08 33110130492012 602 QSUT sh hemodialize kont v 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000122 dt 31.07.12 ser86449097 lik pjes
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 4,229,534 2012-10-24 2012-10-26 26010170782012 602,Rep 6630,hemodialize,kontrate nr 22 dt 04.01.2012 ne vazhdim,fat nr 9100090,91000094 dt 31.01.2012,29.02.2012,seri 86449064,86449068
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 9,743,662 2012-11-06 2012-11-14 48310130492012 602 QSUT sh hemodializekontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000122 dt 31.07.12 permb korrik 2012
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 30,000,000 2012-11-20 2012-11-21 30410170782012 602,Rep 6630,hemodialize,kontrate nr 22 dt 04.01.2012 ne vazhdim,fat nr 91000100,91000108,91000103,fat dt 31.03.2012-31.05.2012,seri 86449075,86449083,86449078,
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 15,000,000 2012-11-22 2012-11-23 51410130492012 QSUT sh hemodialize kont v 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000136 dt 31.08.12 ser86449116 lik pjes
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 13,046,180 2012-11-07 2012-11-08 38610130172012 PAGESE SPITALI FIER DIALIZE LIKUJDIM PJESOR
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 6,000,000 2012-12-13 2012-12-14 45910130172012 DIALIZE SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 28,000,000 2012-12-10 2012-12-14 45010130172012 PAGESE DIALIZE SPITALI FIER
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 90,000,000 2012-12-28 2012-12-28 34610170782012 602,Rep 6630,hemodialize,kontrate nr 22 dt 04.01.2012 ne vazhdim,V.K.M dt 19.12.2012,VKM nr 718 dt 16.10.2012,fat nr serie 91000108,91000116 dt 31.05.2012,3.06.2012
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 10,383,018 2013-01-18 2013-01-21 910130172013 PAGESE SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,242,617 2013-03-13 2013-03-13 9210130492013 1013049 QSUT sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000136 dt 31.08.12 ser 86449116
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 27,003,933 2013-03-19 2013-03-20 11010130172013 DIALIZA JANAR SHKURT 2013 SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 20,000,000 2013-03-20 2013-03-21 16810130492013 1013049 QSUT sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000143 dt 30.09.12 ser 86449123 lik pjes
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,892,174 2013-04-05 2013-04-08 12910130172013 DIALIZA MARS 2013 SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 25,628,174 2013-05-03 2013-05-10 26410130492013 QSUT 602 sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000152 dt 31.10.12 ser 86449132
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,851,485 2013-05-08 2013-05-13 16610130172013 DIALIZE PRILL 2013 SPITALI FIER
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UNIVERS - ALB Tirane 826,914 2013-05-15 2013-05-16 26810160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici shp spitalore vkm 20.3.13 f 7.2.13 s 0756320
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 48,977,028 2013-06-10 2013-06-11 32810130492013 1013049 QSUT sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000156 dt 30.11.12 ser 86449136 fat 91000162 dt 31.12.13 s 8649143
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,742,981 2013-06-07 2013-06-14 19910130172013 LIKUJDIM PJESOR NGA SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 24,239,366 2013-07-03 2013-08-05 40110130492013 QSUT 602 sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000170 ser 05756701 dt 31.01.13 janar 2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 24,849,614 2013-08-07 2013-08-16 427 10130492013 QSUT 602 sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000143 dt 30.09.12 ser 86449123
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 5,152,181 2013-08-07 2013-08-16 42710130492013 QSUT 602 sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.13 ft 91000172 dt 28.02.12 ser 05756703