Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ULZA - NDERTIM All 107,516,653.00 17 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Diber (0606) ULZA - NDERTIM Diber 1,557,447 2012-03-20 2012-04-09 3610060592012 RAJ.- RRUGORE DIBER lik. g. pun. fond i çelur nga Drejt. Pergj. si ( 231 )
Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 9,877,121 2012-05-09 2012-05-15 21721270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.10 DT.11.04.2012 RIK RRUGE L SPITALIT
Mini Bashkia 11 (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 478,080 2012-06-19 2012-06-29 12321011382012 MIN BASHK NR 11 STUD PROJEKT UP 3 DT 09.03.2012 PV 12.03.2012 KONTR 652 DT 12.03.2012 FAT 8 DT 31.03.2012
Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 20,235,621 2012-11-12 2012-12-04 45421270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.10 DT.11.04.2012(LIK PJESOR) DHE FAST.26 DT.05.11.2012 (SIT 5)
Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 10,065,144 2012-12-06 2012-12-17 53621330012012 bashkia rreshen per sistemim asfaltim rr rreshen -nderfushaz
Komuna Milot (2019) ULZA - NDERTIM Laç 2,604,447 2012-12-21 2012-12-27 202/125600012012 KOD INST 2560001 KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 03 DT 31.08.2012 KONTRATE TD 15.11.2012 FAT NR 36 NR SERIE 88942211 DT 06.12.2012
Komuna Kallmet I Madh (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 5,512,014 2012-12-07 2012-12-27 18825750012012 KOMUNA KALLMET LEZHE PAG FAT NR 33 DT 02.12.2012
Bordi i Kullimit Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 74,996 2012-12-07 2012-12-27 16310050742012 BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG GARANCI PUNIMESH
Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 7,390,763 2012-12-10 2012-12-27 554 21330012012 bashkia rreshen per sit perfundimtar rruga rreshen nderfushaz
Komuna Kallmet I Madh (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 10,005,552 2012-11-09 2012-12-03 15325750012012 KOMUNA KALLMET LEZHE PAG FAT NR 24 DT 01.11.2012
Bashkia Lezhe (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 8,290,933 2012-04-20 2012-04-25 15521270012012 BSHKIA LEZHE LIK FAT.32 DT.27.12.2011 RIK RRUGE LAGJA SPITALIT
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 102,714 2013-02-21 2013-02-22 2510870102013 KOMISIONI PROK KTHIM TE ARDH OP EK UB 302 DT 17.12.2012 VEND 1292 DT 7.12.2012
Komuna Milot (2019) ULZA - NDERTIM Laç 13,855,660 2013-03-07 2013-03-13 3325600012013 KOD INST 2560001 KOMUNA MILOT PAGUAR KONTR DR 03/40 DT 15.11.2012 FT TATIMORE NR 88942218 DT 04.03.2013 SITUAC NR 2
Komuna Milot (2019) ULZA - NDERTIM Lac 10,886,715 2013-06-05 2013-06-14 11725600012013 KOMUNA MILOT PAGAUR KONTRATE DT 15.11.2012 FAT TATI NR 9 DT 25.05.2013 NR SERIE 88942224 UP NR 3 DT 31.08.2012 SITUACION PUNIMESH NR 3
Komuna Ulez (0625) ULZA - NDERTIM Mat 1,801,441 2013-10-23 2013-11-06 11026460012013 Komuna Ulez (2646001) Lik. Situac. Nr.1 Objekt "Rikonstr. i Shk. Papa Gjon Pali II Ulez".Fat.Nr.21 Dt.03.09.2013.
Bashkia Rreshen (2026) ULZA - NDERTIM Mirdite 2,417,797 2013-12-11 2013-12-23 64721330012013 bashkia rreshen per garanci objketi sistemim asfaltim rruga rreshen nderfushas
Komuna Kallmet I Madh (2020) ULZA - NDERTIM Lezhe 2,360,208 2013-12-16 2013-12-18 20225750012013 KOM KALLMET PAG GARANCI PUNIMESH
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >