Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING All 3,178,141.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING Tirane 553,320 2012-05-18 2012-05-28 39610060542012 231 DPRR St.Proj.Rr.Tushemisht-Dogane,shkrese nr 817/1 dt 03.04.2012,fat nr 999 dt 15.11.2010,seri 68509917,kontrate nr 9509 dt 17.10.2008 ne vazhdim
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING Tirane 2,009,451 2012-11-26 2012-12-17 80610060542012 Shkr. Nr. 1603/1 Dt 20.11.12 - Sit No 15, fat Nr. 30 Dt. 01.10.12 Nr. Serial 68509936 Kontrata Financiare Nr. 766 Fondi Kuvajtjan.
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING Tirane 615,370 2013-07-09 2013-09-24 72710060542013 ARSH - Tvsh Tvsh Ndertimi I By Pass Shkozetit. Shkr. Nr. 3330/2 Dt 04.07.13 Sit No November 12 Fat Nr. 31 Dt. 20.06.13 Nr. Serial 68509937 Kontrata Financiare Nr. 766 Fondi Kuvajtjan.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >