Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK All 11,481,425.00 131 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 202,596 2012-02-23 2012-02-23 1310161002012 602-Drej.Raj.Kufi.Migra sherbime te pergjithshme,kontrate ne vazhdim,fat nr 471,700,941,1235,600,812,1087,dt 21.06.2011-28.12.2011
Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 43,206 2012-02-24 2012-03-13 31 1013048 2012 602 ISHP Sherbim magazinimi, UB 44 dt 23.02.2012 Fat 203 dt 24.02.2012 seri 00737650
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 262,262 2012-03-05 2012-03-20 1810100792012 602 Dogana Rinas shpenz qera kontr ne vazhdim dt 16.03.2007 fat nr 1522 dt 24.02.2012 sr nr 00739475
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Durres 2,605 2012-03-07 2012-03-21 5310170312012 1017031 REP USHT 2001 TVSH
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 470 2012-03-13 2012-03-30 2110051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU tel.kon.,30.06.2011f161,31.01.2012,s737565
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,062 2012-03-13 2012-03-30 2010051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU tinternet kon.24.06.2011.f1430,31.01.2012,s737732
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 5,159 2012-04-02 2012-04-12 311010100792012 600 Dogana Rinas shpenz tel kontr vazhdim dt 16.03.2007 fat nr 186 dt 29.02.2012 sr nr 00737591
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,220 2012-04-10 2012-04-16 26/210051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU Tirane.internet rinas kon24.06.2011f1560,27.02.202,s739313
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 840 2012-04-10 2012-04-16 27/210051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU Tirane.tel kon30.06.2011f187,29.02.2012,s737592
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 10,920 2012-04-11 2012-04-18 34 10100792012 602 Dogana Rinas shpenz tel kontr dt 12.03.2007 fat nr 224 dt 30.03.2012 sr nr 00739129
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 7,497 2012-04-17 2012-04-24 18510170512012 602,rep 4300,SHERBIM MAGAZINE,FAT 489 D 13/4/12 S 00738085
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 596 2012-04-16 2012-04-24 4010051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU tel.rinas mars2012,kon.225,30.03.2012,30.06.2011f739130
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 4,874 2012-04-06 2012-04-13 9410310012012 602 ATSH SHERBIM MAGAZINIMI FAT NR 467 DT 4/4/2012 SERI 00738063
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 262,937 2012-04-06 2012-04-13 3410100792012 602 Dogana Rinas shpenz Qeraje kontr dt 12.03.2007 fat nr 1651 dt 27.03.2012 sr nr 00738104
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 7,876 2012-05-10 2012-05-16 4710100792012 602 Dogana Rinas shpenz tel feks fat nr 249 dt 30.04.2012 sr nr 00738554 kontr dt 12.03.2007
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 263,050 2012-05-10 2012-05-16 4510100792012 602 Dogana Rinas shpenz Qera kontr ne vazhdim dt 12.03.2007 fat nr 793 dt 27.04.2012 sr nr 00738348
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 775 2012-05-17 2012-05-21 5010051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU Tirane.kontr 30.6.2011 ser 738555
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 22,490 2012-05-17 2012-05-22 5410051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU intrnet rinas kontr 24.6.11 ,1809-1810 dt 27.4.2012 ser 738515-738514
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 16,083 2012-05-21 2012-05-29 22510170512012 602,REP 4300,MAGAZINA,FAT 664 D 16/5/12 S 00738659,FH 2257 D 16/5/12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 372,476 2012-07-25 2012-08-02 28810130482012 602 ISHP ,SHERBIM MAGAZINIMI,U 178 D 24/7/12,FAT 981 D 24/7/12 S 03237625
Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 140,318 2012-08-01 2012-08-08 304 1013048 2012 602 ISHP sh magazinimi urdher 188 dt 31.07.12 ft 1024 dt 31.07.12 ser 03238418
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 257,050 2012-08-02 2012-08-08 8210100782012 602 Dogana Rinas .qera zyre kontr dt 12.3.2012, ft seri 03237565 dt 13.7.2012
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 9,644 2012-08-06 2012-08-13 8410100792012 602 Dogana Rinas. lik tel ft seri 03237732 dt 31.7.2012
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 24,197 2012-08-21 2012-08-22 36410170512012 602,REP 4300,sherbim,fat nr 1110 dt 16.08.2012,seri 03238104
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 7,412 2012-09-06 2012-09-12 9510100792012 602 Dogana Rinas . lik ft tel kv dt 12.3.2007, ft seri 03239064
Drejtoria Qendrore e Zyrave te Sherbimit Turistik (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 5,522 2012-09-11 2012-09-13 9010120882012 602 Zyra e SH Turisstik karta rinas ft 311 dt 05.09.12 ser 04749907
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 851 2012-09-17 2012-09-18 9910051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU Tirane shp tel kontr dt 30.06.2011 fat nr 363 dt 31.08.2012 sr 3239068
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 256,506 2012-09-03 2012-09-04 9310100792012 602 Dogana Rinas . lik qera zyre kontr vazhd dt 12.3.2012, seri 03238165 dt 13.8.2012
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 260,875 2012-10-02 2012-10-05 10610100792012. 602 Dogana Rinas .qera amb kv dt 12.3.2012, ft seri 03239157 dt 19.9.2012
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,153 2012-10-04 2012-10-08 10810051292012 1005129 600 Dega Rajonale AKU Tirane shp internet kontr dt 30.06.2011 fat nr 2488 dt 19.09.2012 sr 3239143
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 7,042 2012-10-05 2012-10-09 10710100792012. 602 Dogana Rinas .lik tel ft seri 03239357
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 389 2012-10-09 2012-10-10 11210051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU Tirane shp tel kontr dt 30.06.2012 fat nr 392 dt 30.09.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 169,348 2012-10-18 2012-10-24 63310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pag tvsh k 13.4.12 f 17.10.2012 s 03239464
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 261,925 2012-10-18 2012-10-24 11210100792012 602 Dogana Rinas .qera amb kv dt 12.3.2012, ft seri 03237405 dt 15.10.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 36,171 2012-10-24 2012-10-29 4521013048 2012 1013048 602 ISHP sh mag vaksina urdher 263 dt 23.10.12 ft 1387 dt 23.10.12 ser 03239482
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,198 2012-11-02 2012-11-13 11910051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU Tirane shp interneti kontr dt 30.06.2012 fat nr 2635 dt 15.10.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 4,729 2012-11-01 2012-11-13 4721013048 2012 1013048 602 ISHP sh mag per vaksina urdher 270 dt 31.10.12 ft 1411 dt 31.10.12 ser 03237306
Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 8,033 2012-11-08 2012-11-21 12110100792012 Dogana Rinas . lik ft tel seri 03239384 dt 31.10.2012
Teatri Kombetar (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 84,221 2012-11-07 2012-11-21 30510120222012 TEATRI KOMBETAR pagese sherbim doganor,up 63 dt 09.05.12, pv 4 dt 09.05.12, pv 475 prot.
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,197 2012-11-20 2012-12-13 12910051292012 1005129 602 Dega Rajonale AKU Tirane shp tel Rinas kontr dt 30.06.2011 fat nentor 2012