Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All TEATER TV STUDIO All 16,919,192.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Presidenca (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 331,080 2012-05-07 2012-05-11 16010010012012 602-PRESIDENCA RIP PAJISJE UP 39 DT 01.03.2012 PV 3+4 DT 15.03.12 FAT 47 DT 15.03.12 SR 88692701
Teatri Kombetar i Komedise (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 98,400 2012-05-24 2012-06-06 8110120902012 602 T i Komedise Blerje me up 178/1 dt 08.03.2012 pv dt 14.04.2012 fat 52 dt 15.05.2012 fh dt 15.05.2012
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) TEATER TV STUDIO Elbasan 125,880 2012-07-27 2012-08-03 17010110992012 Mirmbajtje Universiteti Elbasan
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) TEATER TV STUDIO Elbasan 709,200 2012-07-30 2012-08-06 16910110992012 paisje Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) TEATER TV STUDIO Elbasan 240,000 2012-09-24 2012-09-25 21210110992012 paisje Universiteti
Akademia e Arteve (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 1,665,000 2012-11-21 2012-12-13 30510110472012 Univer. Arteve bl paisje biblitekenvazhd kontr 992dt 25.11.2011 fat 45dt 5.1.12 seri 68369799 fh 1 dt 5.1.12
Akademia e Arteve (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 6,977,260 2012-12-27 2012-12-28 36110110472012 Univer. Arteve bl paisje biblitekenvazhd kontr 992dt 25.11.2011 fat 45dt 5.1.12 seri 68369799 fh 1 dt 5.1.12
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Mjeksise (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 220,320 2012-04-24 2012-04-25 5410111392012 602 Fak. Mjeksise sherb instal i fonise up 7 dt 16.3.2012 pv 16.3.2012 at 48 dt 16.3.2012 s 88692702 fh 4 dt 16.3.2012
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) TEATER TV STUDIO Elbasan 399,000 2013-02-25 2013-02-25 3410110992013 paisje Universiteti
Presidenca (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 471,000 2013-03-15 2013-03-19 91 10010012013 231 Presidenca, Blerje mikrofona, up.nr.25 dt.15.01.2013 pv.3,4 dt.15.01.2013 fat.1 dt.16.01.2013 nrs.88692713
Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 700,000 2013-04-08 2013-04-08 6610570012013 Qendra Komb.e Kinematografise fin projekti kv 3.4.13 v 10.5.11 pv 6.5.11
Universitet "E. cabej", Gjirokaster (1111) TEATER TV STUDIO Gjirokaster 3,923,652 2013-09-23 2013-10-23 27710111082013 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER SISTEM PERKTHIMI DHE VIDEO KONFERENCE KONTR 210/1 DT 8.5.2013 FAT NR 3 DT 5.7.2013 NR SER 88692715 FH 16-17 DT 5.7.2013
Presidenca (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 480,000 2013-11-19 2013-11-20 40810010012013 231 Presidenca- blerje telepromter, prog.1977 dt.18.10.2013 shk.115 dt.25.10.2013 up.nr.115/1 dt.25.10.2013 pv.3,4 dt.28.102013 fat.5 dt.1.11.2013 fh.nr.86 dt.1.11.2013 v.m.dorez. 1.11.2013 vkm. 358 dt.24.04.2013
Akademia e Arteve (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 116,400 2013-12-26 2013-12-27 29210110472013 Universit. Arteve bl mat pergj zyre . up 42 dt 12.12.13 njf vl p 26.12.13 ft 37 dt 20.12.13 s 88692720 fh 21 dt 20.12.13
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) TEATER TV STUDIO Gjirokaster 462,000 2013-12-16 2013-12-18 50410111082013 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER SHPENZIME TE TJERA PAISJE TEKNIKE FAT NR 36 DT 12.12.2013 NR SER 88692719 UP NR 1/12 DT 3.12.2013 AKT KONST FTES OFERT
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >