Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SULOLLARI All 26,815,916.00 56 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 1,927,080 2012-05-22 2012-06-05 15510130492012 602 Q S U T rpi miremb sitem ngrhjes up 23.6.11v 30.6.11 njf 30.6.11 kontr 2699/7 dt 4.7.1 af t87 dt 20.7.11 s 83527587 pv 20.7.11 sht es kont 134/3 dt 12.1.12 fat 34 dt 19.3.2012 s 88652034 pv 31.1.12 up 25.10.12 pv 1.12.11 fat 21 dt r
Universiteti i Tiranes (3535) SULOLLARI Tirane 2,340,000 2012-10-04 2012-10-05 37310110392012 Rektorati UT.bl paisje kondic up 102 dt 1.7.12 njf 1877/2 dt 13.8.12 kontr 1877/3 dt 29.8.12 fat 67 dt 21.9.12 s 88652067 fh 49 dt 21.9.12 pv md 21.9.12 nj APP 27.8.12
Universiteti Politeknik (3535) SULOLLARI Tirane 7,866,000 2012-10-22 2012-10-26 150910110402012 Up rektorati bl. pajisje up nr 5 dt 29.03.2012 pv dt 18.07.2012 nj.fituesi dt 18.07.2012 kontrate 5/16 dt 27.08.2012 fat.69 dt 12.10.2012 pv marrjes ne dorezim dt 12.10.2012 fh 35 dt 12.10.2012
Universiteti Politeknik (3535) SULOLLARI Tirane 372,600 2012-11-20 2012-12-13 169410110402012 UP . rektorati 5% garanci punimesh shkrese dt 19.11.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 2,816,234 2012-11-20 2012-12-13 444210130492012 QSUT rik magjistr sist ngr up 10.01.12 njf 16.01.12 kontr 84/7 dt 18.01.12 ft 31 dt 5.03.12 ser 88662031 sit 5.03.12
Sp. Puke (3330) SULOLLARI Puke 1,678,788 2012-12-03 2012-12-17 14510130832012 SPITALI PUKE KODI 1013083 LIKUIDIM FATURE NR 70 DATE 01.11.2012 BLERJE SPRUCATOR KALDAJE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 944,400 2012-04-23 2012-04-25 12510130492012 602 Q S U T rip miremb sistem ngohjes up 6.10.2011 pv 31.12.2011 at 18 dt 17.11.2011 s 88652018 pv md 15.11.2011 at 27 dt 31.12.11 s 88652027 pv md 30.12.11 up 6.10.2011 pv 10.10.11 at 19 dt 11.1.2011 s 88652019 pv md 10.11.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 1,025,016 2012-04-23 2012-04-25 6410130492012 602 Q S U T rip miremb sistem ngohjes kondic. up 6.09.2011 v 19.9.2011 nj fit 19.9.2011 kntr 3805/8 dt 21.9.2011 fat 17 dt 2.11.2011 s 88652017 pv md 2.11.2011 sit 2.11.11 fat 25 dt 31.12.11 s 88652025 sit 30.12.11 pv md 30.12.11
Gjykata e rrethit Kruje (0716) SULOLLARI Kruje 47,880 2013-04-09 2013-04-10 4210290242013 GJYKATA KRUJE LIK I FAT 20 DT 29.03.2013
Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) SULOLLARI Tropoje 77,400 2013-05-24 2013-06-12 5810130472013 D.Shendetit Publik Tropoje, likujdim "Supervizor per sallen e kaldajes ngrohjes godines DSHP., kontrata 25.03.2013, UB 9 dt. 20.3.2013, FT. 96 dt. 17.04.2013 seri 88652096
Autoriteti i konkurrences (3535) SULOLLARI Tirane 42,000 2013-06-07 2013-06-14 9910770012013 AUTORITETI I KONKURENCES sh. mirembajtje up 23 dt 22.05.2013 ftese oferte 23.05.2013 nj. fituesi 23.05.2013 fat 62 dt 24.05.2013 seri 08971762
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 476,400 2013-06-06 2013-06-14 8010160032013 Qendra e Form.Policor mirmbajtje rrjeti up 13 23.04.2013 rap 25.04.2013 fat 57 17.05.2013 sit 17.05.2013
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 240,125 2013-06-06 2013-06-14 8110160032013 Qendra e Form.Policor mirmbajtje rrjeti up 13 14.03.2013 rap 21.04.2013 fat 61 21.05.2013 sit 21.05.2013
Autoriteti i konkurrences (3535) SULOLLARI Tirane 70,632 2013-06-07 2013-06-14 9810770012013 AUTORITETI I KONKURENCES sh. mirembajtje up 22 dt 15.05.2013 ftese oferte 17.05.2013 nj. fituesi 17.05.2013 fat 60 dt 21.05.2013 seri 08971760
Materniteti Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 99,987 2013-06-19 2013-07-31 15610130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",bl,up 40 d 28/3/13,ftes of mars 2013,fat 95 d 11/4/13 s 88652095,fh 22 d 11/4/13
Sp. Librazhd (0821) SULOLLARI Librazhd 151,196 2013-06-26 2013-08-05 16110130762013 SPITALI LIBRAZHD,F.V KONDICIONERE SIPAS UP NR. 21 DATE 07.05.2013,FAT NR 52 DATE 13.05.2013,FH 37 DATE 07.06.2013,PROC NR.6 DATE 08.05.2013.
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) SULOLLARI Tirane 8,792 2013-07-09 2013-09-24 13110670012013 komisioni sherbimit civil.lik ft rip kond up dt 21.5.2013, nj fit 27.5.2013, ft seri 08971795 dt 3.7.2013,
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 278,130 2013-08-06 2013-10-17 10410160032013 Qendra e Form.Policor mirmbajtje aparatura kon vazh 29 14.03.2013 sit pjes 2 pv 28.06.13 fat 93 27.06.2013
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SULOLLARI Tirane 101,880 2013-08-27 2013-10-17 13110290012013m/k 231-ZABGJ motor fan coin UP 3/2 dt 12.7.13,Pv 3/3 dhe 3/4 ,fat 30 dt 26.7.13 ser 8971730
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) SULOLLARI Tirane 11,170 2013-09-04 2013-10-17 15810670012013 komisioni sherbimit civil.lik ft sherb kond kv dt 27.5.2013, deri 09928317 dt 26.8.2013
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) SULOLLARI Tirane 59,880 2013-09-09 2013-10-17 12810140962013 A KK PRONAVE rip up nr 39 dt 31/7/2013 ft/ofert 18/8/2013 fit 1/8/2013 fat dt 14/8/2013 seri 09928283
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) SULOLLARI Tirane 19,944 2013-09-23 2013-10-23 12710061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit mirmb kondicioner Up.5 dt.02.09.13 up.6 dt.03.09.13 pv dt.02&03 shtator 2013 fat.43 dt.02.09.13seria 09928343 fat.44 dt.03.09.13 seria 09928344
Universiteti Politeknik (3535) SULOLLARI Tirane 41,400 2013-10-17 2013-10-24 144010110402013 Universiteti politeknik 5%garanci shkrese 16.10.2013 kontrate 5/16 dt 27.08.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 377,640 2013-09-27 2013-10-24 22610630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.shpen. miremb.aparate paisje teknike up 106 dt 17.6.13 ftese per oferte 19.6.13 njoftim fituesi dt 21.6.13. ft 96 dt 3.7.13 s 08971796
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) SULOLLARI Elbasan 79,140 2013-09-26 2013-10-24 23610130592013 kondicionere SpPsikiatrik Elbasan 1013059
Qarku Elbasan (0808) SULOLLARI Elbasan 90,000 2013-10-10 2013-10-24 32120480012013 PAISJE KESHILLI QARKUT ELBASAN
Komuna Perondi (0217) SULOLLARI Kuçove 49,920 2013-09-27 2013-10-24 47425300012013 shpenzime per paisje komuna perondi kod.2530001 fat.10802854 dt.24.09.2013
Keshilli i Larte drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 184,471 2013-10-21 2013-10-28 24710630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.shpen. blerje paisje up 125 20.9.13 pv 1 23.9.13 ftese per oferte 23.9.13 ft 67 seri 10802867 dt 30.9.13 fh 6 30.9.13 njoftim fituesi 26.9.13
Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) SULOLLARI Lushnje 41,999 2013-10-23 2013-10-30 184/10280192013 1028019 PROKURORIA blerje kondicioneri
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) SULOLLARI Durres 60,280 2013-09-13 2013-10-21 120/10160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME RIPARIM MJETE
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) SULOLLARI Durres 140,000 2013-09-13 2013-10-21 12010160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME RIPARIM MJETE
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 61,267 2013-09-16 2013-10-21 12710160032013 Qendra e Form.Policor mirmbajtje aparateve teknike up 29 05.02.2013 pv 29.08.2013 sit pjesor 3 fat 30 29.08.2013
Materniteti Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 367,349 2013-10-23 2013-11-05 29910130502013 602,SUOGJ"MRETERESHA GERALDINE",MIRMBAJTJE,UP 61 D 10/7/13,FT OF 10/7/13,NJF 11/7/13,FAT 86 D 19/8/13 S 09928286,SIT 15/8/13
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) SULOLLARI Kavaje 59,400 2013-11-08 2013-11-15 12910130302013 DSHP LIKUIDIM BLERJE PAISJE ZYRE FAT 51 DT 28.10.2013
Enti Shteteror i Farnave dhe fidanave (3535) SULOLLARI Tirane 59,040 2013-11-15 2013-11-18 11310050402013 Enti Shteteror i Farerave- riparime, up.nr.13 dt.29.10.2013 njof.fit. 31.10.2013 fat.69 dt.07.11.2013 seria 11227469
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 376,231 2013-11-13 2013-11-18 16510160032013 Qendra e Form.Policor mirmbajtje aparateve up 29 05.02.2013 pv 29.10.2013 sit 4 ft 53 29.10.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SULOLLARI Tirane 83,160 2013-11-22 2013-11-22 101710100772013 Drejt pergj doganave .lik ft sherb up dt 18.10.2013, nj fit dt 25.10.2013, seri 11227460 dt 31.10.2013
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) SULOLLARI Vlore 1,458,516 2013-11-22 2013-11-25 240 1011136 2013 BLERJE DHE MONTIM KONDICIONERESH UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SEDRIE10802848
AKTI (3535) SULOLLARI Tirane 293,244 2013-11-25 2013-11-26 15710870082013 akti bl kondicioner up 11/1 dt 24.10.2013 fat 67 dt 6.11.2013 fh 1 dt 6.11.2013 sr 11227467 pv 6.11.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SULOLLARI Tirane 18,936 2013-12-04 2013-12-05 55610730012013 KQZ Servis kondicionere up 86 dt 22.11.2013 ftese of 22.11.2013 vleres perf 26.11.2013 fat 89 dt 27.11.2013