Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. 91 All 2,472,192.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dhiver (3731) A. 91 Sarande 357,960 2012-02-14 2012-02-20 1227310012012 LIK NGA DHIVRI
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) A. 91 Sarande 231,720 2012-02-28 2012-03-15 2410260402012 LIK NGA MIDHJA SR
Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) A. 91 Sarande 144,000 2012-09-27 2012-10-03 8121380112012 SHP NGA SHERBIMET
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) A. 91 Sarande 124,248 2012-11-26 2012-12-17 142/110120172012 SHP NGA ZYRA BUTRINT
Dogana Sarande (3731) A. 91 Sarande 40,800 2012-12-06 2012-12-17 14010100912012 SHP NGA DOGANA
Komuna Ksamil (3731) A. 91 Sarande 99,600 2012-12-10 2012-12-27 19027360012012 SHP NGA KSAMILI
Komuna Dhiver (3731) A. 91 Sarande 459,000 2013-01-28 2013-01-29 1927310012013 lik nga dhivri
Bashkia Sarande (3731) A. 91 Sarande 253,464 2013-05-29 2013-06-12 26521380012013 SHP NGA BASHKIA
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) A. 91 Sarande 249,400 2013-06-27 2013-08-05 7410260402013 lik nga midhja sr
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) A. 91 Sarande 170,000 2013-07-11 2013-09-25 8810260402013 lik nga midhja sr
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) A. 91 Sarande 93,600 2013-09-26 2013-10-24 11910260402013 lik nga midhja sr
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) A. 91 Sarande 85,200 2013-10-24 2013-11-07 12610260402013 lik nga midhja
Komuna Ksamil (3731) A. 91 Sarande 163,200 2013-12-26 2013-12-26 20627360012013 2736001 lik nga ksamili
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >