Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SPHAERA All 25,621,717.00 18 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) SPHAERA Tirane 3,227,051 2012-05-18 2012-05-28 40110060542012 230 DPRR St.Proj.Rr.Q.Muzine-Delvine,Rr.Teqese Berat,shkrese nr 2301 dt 27.04.2012,fat nr 11 dt 01.06.2011,seri 67333911,shkrese nr 2303 dt 27.04.2012,fat nr 10 dt 01.06.2011,seri 67333910,kontrate dt 17.11.2008 ne vazhdim
Komuna Pogon (1111) SPHAERA Gjirokaster 399,996 2012-10-05 2012-10-08 13924540012012 KOMUNA POGON 2454001 UB 3309
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 3,677,076 2012-10-17 2012-10-22 21710560012012. 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 6.9.2011, seri 2494466 dt 28.9.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 1,074,060 2012-12-07 2012-12-18 86910060542012 230-AUTORITETI RRUGOR SHQIPTA R STUDIM PROJEKTIM SHKRESA 2971/1 DT 07.12.12 FAT 4 DT 02.05.12 SR 024944545 KONT 4651/8 DT 07.09.12
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) SPHAERA Tirane 314,220 2012-12-08 2012-12-19 4210069052012 231 PMIPZB (Zona Bregdetare) TVSH KONTR, VAZHDIM DT.10.02.12 FAT.20 DT.15.11.12 U.LIKUJDIM DT.06.12.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 2,391,500 2012-12-03 2012-12-27 81710060542012 Shkr. No 1592/1 Dt 21.11.12 Fat Tat No19 Dt 13.11.12 Nr. Serial 02494469 Kontrata Nr.4492/7 Dt 08.07.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 430,351 2013-02-20 2013-02-22 5510060542013 230-ARSH Shkresa Nr. 2269/1 Dt 05.02.2013 Fat Nr. 28 Dt 07.12.2012 Nr. Ser. 02494478 Kontrata Nr. 7715/6 Dt 17.11.2008 PROJEKT
Bashkia Rogozhine (3513) SPHAERA Kavaje 1,081,740 2013-03-07 2013-03-13 5221190012013 BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT 36 DT 26.12.2012 PER HARTIMIN E PLANIT TE PERGJITHSHEM URBANISTIK DHE INFRASTRUKTUREN E BASHKISE RROGOZHINE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 267,648 2013-03-11 2013-03-15 12110060542013 230 -ARrSh Studim Projektim Asfatim Rr Qafe Muzine Delvine Shkr. 920 Dt 05.03.13 fat Nr. 32 Dt 10.12.12 Ser. 02494482 Kontrata ne Vazhdim
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) SPHAERA Tirane 242,642 2013-03-15 2013-03-18 710069052013 231 PMIPZB (Zona Bregdetare) TVSH kontrate dt.10.02.12 ne vazhdim,fat.16 dt.25.01.13 fat.34 dt.26.12.12 urdher likujdimi dt.08.03.13
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 1,736,465 2013-03-25 2013-03-27 18610060542013 230-ARSH STUDIM PROJKETIM SHKRESA 1161 DT 20.03.13 SIT 3 D FAT 5 DT 02.05.12 SR 0249455 KOTN 1036/6 DT 31.08.
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 232,315 2013-03-28 2013-04-02 20910060542013 230-ARrSH Studim projektim permiresimi i Nujes se Kashar Shkr. nr. 2268/1 Dt 05.02.2013 Fat Nr. 31 Dt 10.12.2012 Ser. 02494481 Kontrata Ne vazhdim nr. 4651/8 Dt 07.09.2009
Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 1,134,701 2013-04-11 2013-04-15 174 2101001 2013 Bashkia Tirane lik mbikqyr blloku 79 shkrese lik 2991 dt 25.03.2013 kontr 1974/1 dt 04.03.2011 fat 02494485 dt 26.12.2012
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) SPHAERA Tirane 320,512 2013-04-23 2013-04-23 2010069052013 231 PMIPZB (Zona Bregdetare) TVSH kontrate dt.10.02.12 ne vazhdim,fat.13 dt.02.08.2012 urdher likujdimi dt.19.04.13
Bashkia Rogozhine (3513) SPHAERA Kavaje 159,600 2013-05-13 2013-05-15 10821190012013 BASHKIA RROGOZHINE PAGES PJESORE PER STUDIM PROJEKTIM PLANIN E PERGJITHSHEM URBANISTIK DHE INFRASTRUKTURES BASHKISE RROGOZHINE
Bashkia Rogozhine (3513) SPHAERA Kavaje 114,000 2013-07-03 2013-08-05 13921190012013 BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM PJESOR PER FAT 36 DT 26.12.2012 PER HARTIM TE PLANIT TE PERGJITHSHEM URBANISTIK PER BASHKINE RROGOZHINE
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SPHAERA Tirane 800,640 2013-07-11 2013-09-26 22910060472013 DPUK supervizion Up.1288 dt.29.05.13 njoftim buletini dt.10/0912 kontrate 2303 dt.27.09.12 fat.40 dt.28.02.13 seria 02494490 urdher per likujdim dt.10.07.13
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SPHAERA Tirane 8,017,200 2013-12-11 2013-12-12 40110060472013 DPUK Studim projektim 60% e kontrates furniz. uje zona e Dumrese Up.1636 dt.03.07.2012 njoft.fituesi 15.10.2012 kontrate 31.10.2012 fat.44 dt.29.04.2013 seria 02494494 urdher per likujdim dt.06.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >