Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN MUÇO All 365,860.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 12,626 2012-03-08 2012-03-21 7321400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.02(00283852);03(00283753)Kontrate nr.22;dt.05/01/2011
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 29,104 2012-04-10 2012-04-16 11821400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.26(00283780)27(00283781)28(00283782)27(00283810)28(00283811);Kontrate nr.68/3;dt.05/01/2012
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 57,746 2012-05-11 2012-05-16 15821400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.58(00283842)59(00283843)89(00283874)90(00283875)91(00283876);Kontrate nr.68/3;dt.05/01/2012
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 42,076 2012-08-13 2012-08-17 25921400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.29(03360856)30(03360857)31(03360701)32(03360702)Kontrate nr.68/3;dt.05/01/2012
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 10,997 2012-12-12 2012-12-27 30621400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.(003360736)(003360737)dt.28/09/2012
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUcO Skrapar 57,270 2013-06-04 2013-06-14 11021400012013 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.29(00283812)30(00283813)U-P/22;36(00283819)U-P/32;47(00283831)
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUcO Skrapar 54,483 2013-10-14 2013-10-24 18721400012013 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.02(03360752)03(03360753)02(08119201)03(08119202)04(08119204)05(08119205)U-P.04;P-Verbal 18/01/2013
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUcO Skrapar 31,955 2013-08-21 2013-10-21 15921400012013 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.06(03360743)07(03360744)05(03360893)06(03360894)U-P.22;Kontrate nr.68/3 dt.05/01/2013
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 52,289 2013-11-21 2013-11-22 28221400012013 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.06(08119206)07(08119207)08(08119208)09(08119209)10(08119210)135(08119213)U-P.04;Kontrata nr.50/3;dt.21/01/2013
Bashkia Polican (0232) ALTIN MUÇO Skrapar 17,314 2013-12-06 2013-12-06 292/21400012013 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.14/08119215dt.30.09.2013;16/08119217dt 31.10.2013Kontrata nr.50/3;dt.21/01/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >