Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SOPOT GERXHOLLI All 509,845.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Cepo (1111) SOPOT GERXHOLLI Gjirokaster 65,000 2012-09-05 2012-09-12 11824500012012 2450001 KOMUNA CEPO PER PAGES HEQJE MBETURINASH
Komuna Antigone (1111) SOPOT GERXHOLLI Gjirokaster 109,290 2012-09-17 2012-09-18 7724480012012 KOM ANTIGONE GJIROKASTER(2448001) MIREMBAJTJE OBJEKTE NDERTIM UP NR 21 DT 25.7.2012 OFERT PV FAT NR 34 DT 1.8.2012 NR SER 2405036 FH 14 DT 1.8.2012
Komuna Antigone (1111) SOPOT GERXHOLLI Gjirokaster 150,000 2012-11-15 2012-12-13 12024480012012 KOM ANTIGONE GJIROKASTER(2448001)UP NR 29 DT 5.11.2012 OFERT PV SIT FAT NR 37 DT 13.11.2012 NR SER 2405039 FH
Komuna Cepo (1111) SOPOT GERXHOLLI Gjirokaster 185,555 2013-04-17 2013-04-18 3624500012013 2450001 KOMUNA CEPO PER LIK fat nr ser 24050037 up 20.11.2012 fat 30
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >