Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SINTEZA CO All 57,754,613.00 300 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 535,349 2012-02-16 2012-02-21 1210160032012 602-Qend.Form,Polic.Tira printime,kontrate shtese nr 45/1 dt 05.01.2012,fat nr 300 dt 09.02.2012,seri 01336200,fh nr 7 dt 09.02.2012
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) SINTEZA CO Kruje 35,000 2012-02-16 2012-02-21 2710280142012 1028014 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 153
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) SINTEZA CO Kruje 23,520 2012-02-16 2012-02-21 2810280142012 1028014 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 163
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SINTEZA CO Tirane 63,600 2012-02-21 2012-02-22 5910100772012 1010077 602 DPDOGANAVE miremb pajisje zyre up nr 20402/1 dt 20.12.2011 pv dt 21.12.2011 fat nr 80 dt 12.01.2012 sr nr 87370980 fat nr 79 dt 12.01.2012 sr nr 87370979
Burgu 302 Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 7,800 2012-02-21 2012-02-22 2310140102012 602-Burgu Mine Peza KANCELARI UP.3 DT.13.01.12 PV 3&4 DT.13.01.12 FAT.129 DT.20.01.12 FH.7 DT.20.01.12
Zyra e Punes Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 2,500 2012-02-21 2012-02-22 2510250352012 602 ZYRA E PUNES riparim printeri fat 266 dt 7.02.2012 sr 01336166 up 6 dt 3.02.2012 pv 3.02.2012
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SINTEZA CO Tirane 26,300 2012-02-23 2012-02-23 1410870102012 602 KOM.PROK.PUBLIK. Mirmbajtje fotokopje UP 42 dt 16.01.2012 pv 01.02.2012 fat 265 dt 07.02.2012 seri 01336165 fh 4 dt 07.02.2012
Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) SINTEZA CO Tirane 40,000 2012-02-22 2012-02-23 5710041092012 602 Drejt pergj metrologjise.rip fotokopje up dt 6.2.2012, form 3,4 dt 9.2.2012, ft seri 01336197 dt 9.2.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) SINTEZA CO Lezhe 62,920 2012-02-27 2012-03-15 2310280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 383 DT 21.02.2012
Komuna Ksamil (3731) SINTEZA CO Sarande 75,800 2012-02-27 2012-03-15 2627360012012 LIK NGA KSAMILI
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 20,000 2012-03-05 2012-03-20 7510171222012 602,REP 6670,RIP FOTOKOPJKE,UP 549/1 D 3/2/12,PV 4/2/12,FAT 255 D 6/2/12 S 01336155
Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) SINTEZA CO Lezhe 46,030 2012-03-06 2012-03-21 2310110202012 DREJT ARSIMORE LEZHE LIK FAT.349 DT.25.02.2012
Prokuroria e rrethit Kukes (1818) SINTEZA CO Kukes 18,000 2012-03-13 2012-03-30 4010280152012 miremb paisjesh ft 427 dt 24.02.2012 Prokuroria Kukes
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 11,450 2012-03-13 2012-03-30 13010150012012 602-MIN E JASHTME RIP PRINETRA UP 237 DT 27.12.11 PV 3+4 DT 27.12.11 FAT 25 DT 05.01.12 SR 87370925
Zyra e Punes Korce (1515) SINTEZA CO Korçe 12,870 2012-03-13 2012-03-30 3010250152012 BLERJE TONERA ZYRA E PUNES KORCE
Gjykata e rrethit Kruje (0716) SINTEZA CO Kruje 15,000 2012-03-13 2012-03-30 4210290242012 SA LIK FAT NR 236 DT 02.02.2012 NGA GJYKATA KRUJE
Gjykata e rrethit Kruje (0716) SINTEZA CO Kruje 48,000 2012-03-13 2012-03-30 4410290242012 SA LIK FAT NR 258 DT 16.02.2012 NGA GJYKATA KRUJE
Qendra Kombetare e Artit dhe Kultures (3535) SINTEZA CO Tirane 474,482 2012-06-25 2012-07-13 8 1012091 2012 231 Q.k.a.k pajisje kompj up 3 dt 01.06.12 pv 06.06.12 ft 1145 dt 07.06.12 ser 01337045 fh 1 dt 11.06.12
Prokuroria e rrethit Fier (0909) SINTEZA CO Fier 89,600 2012-06-25 2012-07-13 11410280082012 RIPARIM FOTOKOPJE PROKURORIA FIER
Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) SINTEZA CO Tirane 655,974 2012-06-26 2012-07-13 11310290422012 231 Gjykata e Krimeve te Renda bl bateri per inverter up nr 73 dt 18.05.2012 pv dt 30.05.2012 kontr dt 15.06.2012 fat nr 1201 dt 18.06.2012 sr 01337101 fh nr 20 dt 18.06.2012
Qarku Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 339,060 2012-03-15 2012-04-02 5420350012012 Keshilli Qarkut lik mater kompiut urdh prok nr 46 dt 08.03.2012 proc verb dt 08.03.2012 fat nr 520 dt 08.03.2012 seri 01336420 fl hyrje nr 31 dt 12.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SINTEZA CO Tirane 4,174,865 2012-03-19 2012-04-02 11610110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE ELEKTRONIKE AUT 27 DT 2.03.2012 URDH 66 DT 27.06.2011 KONTRATE 3555/5 DT 31.10.2011 PV.MARRJES NE DOREZIM DT 18.11.2011 FA. 2001 DT 18.11.2011SERI 87370501 FH 4 DT 18.11.2011
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) SINTEZA CO Elbasan 65,000 2012-03-19 2012-04-09 3910280072012 Prokuroria mirmbajtje fotokopje
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) SINTEZA CO Elbasan 68,800 2012-03-19 2012-04-09 4310280072012 Prokuroria materiale pastrimi
Prokuroria e rrethit Fier (0909) SINTEZA CO Fier 17,000 2012-03-20 2012-04-09 3510280082012 LIKUJDIM NGA PROKURORIA FIER
Universiteti Politeknik (3535) SINTEZA CO Tirane 10,000 2012-03-23 2012-04-10 31610110402012 602 Up rektorati sh pv 5 2.3.2012 f 2.3.2012 s 1336372
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) SINTEZA CO Vlore 21,600 2012-03-23 2012-04-10 4910280302012 PROKURORIA E RRETHIT KODI 1028030 TONER
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) SINTEZA CO Vlore 25,000 2012-03-23 2012-04-10 5010280302012 PROKURORIA E RRETHIT KODI 1028030 RIPARIM
Universiteti Politeknik (3535) SINTEZA CO Tirane 10,000 2012-03-21 2012-04-10 18010110402012 602 Up rektorati sh pv 5 7.02.2012 f 7.02.2012 s 01336173
Komuna Rajce (0821) SINTEZA CO Librazhd 30,900 2012-03-28 2012-04-11 5025940012012 2594001 LIKUJDIM FATURE BLERJE MATERIALE,KOMUNA RRAJCE LB
Aparati Qendror INSTAT (3535) SINTEZA CO Tirane 7,000 2012-03-28 2012-04-11 14610500012012 602-INSTAT sh up 13.2.2012 pv 13.2.2012 f 14.2.2012 s 01336226
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) SINTEZA CO Tropoje 370,000 2012-03-23 2012-04-11 3710290392012 Gjykata Tropoje blerje paisje up nr 10 dt 08.03.2012 pv date 19.03.2012 pv kolaudimi date 22.03.2012 ft nr 01336476 dt 16.03.2012 fh nr 8 dt 19.03.2012
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 49,500 2012-04-04 2012-04-12 591040592012 602- ZQRPPaluajtshme boje printeri Up.7 dt.16.02.12 pv 3&4 dt.16.02.12 fat.164 dt.17.02.12 fh.7 dt.17.02.12
Teatri Kombetar i Komedise (3535) SINTEZA CO Tirane 28,700 2012-04-04 2012-04-12 4410120902012 602 Teatri i Komedise Sherbim me Up 2/1 dt 29.01.2012 pv dt 01.02.2012 fat 245 dt 03.02.2012
Prokurori Apeli Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 22,700 2012-04-04 2012-04-12 3810280372012 602 PROKURORIA E APELIT BL KANCELARI UP NR 12 DT 20/3/2012 PV DT 21/3/2012 FAT 621 DT 21/3/2012 FH NR 7 DT 21/3/2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 32,900 2012-04-03 2012-04-12 14010150012012 602-MIN E JASHTME RIP PRINETRA UP 8 DT 05.02.12 PV 3+4 DT 08.02.12+10.02.12 FAT 343 DT 15.02.12 SR 01336243
Prokuroria e rrethit Lac (2019) SINTEZA CO Laç 4,000 2012-04-03 2012-04-12 3310280162012 KOD INST 1028016 PROKURORIA KURBIN LIKUJDIM SHPENZIME PER BLERJE TONERASH UP NR 2 DT 23.02.2012 PV DT 23.02.2012 FATURE NR 412 DT 23.02.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) SINTEZA CO Shkoder 71,800 2012-04-10 2012-04-16 6210280272012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER FT 01336426 DT. 08.03.2012
Zyra e Punes Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 29,540 2012-04-11 2012-04-18 6010250352012 602 ZYRA E PUNES INTERNET UP 11 DT 28.02.2012 PV 2.03.2012 FAT 476 DT 2.03.2012 SR 01336376
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SINTEZA CO Tirane 345,000 2012-04-11 2012-04-18 17310100772012 602 DPDOGANAVE blerje bateri up nr 1938/2 dt 3.02.2012 pv dt 6.03.2012 fat nr 260 dt 6.02.2012 sr nr 01336160 fh nr 17 dt 10.02.2012