Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SINANI&LICI All 58,233,712.00 28 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 3,925,857 2012-02-20 2012-02-21 1923940012012 Kom Paper ndertim rruge
Bordi i Kullimit Kavaje (3513) SINANI&LICI Kavaje 156,480 2012-06-21 2012-07-13 10510050822012 GARANCI OBLEKT LUMI SHKUMBIN
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 474,000 2012-03-26 2012-04-10 3423940012012 Kom Paper situacion punimesh
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 912,742 2012-05-22 2012-06-05 8723940012012 Kom Paper ndert rruge Grace-Shkembi Caprazit
Komuna Gostime (0808) SINANI&LICI Elbasan 122,438 2012-06-18 2012-06-29 17123830012012 5%GARANCI MBUSH.AFATI KOMUNA GOSTIME
Komuna Gostime (0808) SINANI&LICI Elbasan 144,358 2012-06-18 2012-06-29 17023830012012 5%GARANCI MBUSH.AFATI KOMUNA GOSTIME
Komuna Gjinar (0808) SINANI&LICI Elbasan 1,094,400 2012-10-01 2012-10-05 14023860012012 blerje Kom Gjinar 2386001
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 676,824 2012-10-15 2012-10-17 17123940012012 Kom Paper sherbime
Komuna Gostime (0808) SINANI&LICI Elbasan 24,038 2012-10-24 2012-10-29 26423830012012 5%GARANCI MBUSHUR AFATII KOMUNA GOSTIME LEDJANA KUMJA 024804044
Komuna Pajove (0827) SINANI&LICI Peqin 3,285,960 2012-11-08 2012-11-22 17526820012012 Sistem asfaltim rrug Lazaren nga komuna Pajove Peqin ne favor Sinani$Lici Peqin
Komuna Sheze (0827) SINANI&LICI Peqin 3,977,928 2012-11-20 2012-12-13 24926840012012 Ujesjelles Algjinaj nga komuna Sheze ne favor te Sinani&Lici Peqin
Komuna Gjinar (0808) SINANI&LICI Elbasan 2,658,000 2012-12-06 2012-12-17 16723860012012 investim Kom Gjinar 2386001
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 478,800 2012-12-10 2012-12-26 192/123940012012 Kom Paper paisje zyre
Komuna Pajove (0827) SINANI&LICI Peqin 2,419,860 2013-02-26 2013-02-26 3326820012013 Sistemim asfaltim rrug Lazarenje nga Komuna Pajove ne favor Sinani&Lici Peqin
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 1,867,140 2013-02-25 2013-02-25 2723940012013 Kom Paper invest rruga Grace -Shkembi Caprazit
Komuna Pajove (0827) SINANI&LICI Peqin 7,379,244 2013-03-05 2013-03-08 4026820012013 Sist asfaltim rruge Lazarenje nga Komuna Pajove ne favor Sinani Lici Peqin
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) SINANI&LICI Elbasan 232,659 2013-04-18 2013-04-19 6310050692013 Kthim garancie Bordi Kullimit Elbasan
Komuna Sheze (0827) SINANI&LICI Peqin 8,445,383 2013-04-19 2013-04-22 9326840012013 Ujesjell Algjinaj nga Komuna Sheze Peqin ne favor Sinani&Lici Peqin
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 343,614 2013-04-23 2013-04-24 8823940012013 Kom Paper rikostrust rruge
Komuna Pajove (0827) SINANI&LICI Peqin 7,371,930 2013-05-16 2013-05-21 8326820012013 Rikostr rruge Lazarenje nga Komuna Pajove ne favor Sinani&Lici Peqin
Komuna Gjinar (0808) SINANI&LICI Elbasan 1,482,345 2013-05-28 2013-06-12 6923860012013 investim Kom Gjinar 2386001
Komuna Gjinar (0808) SINANI&LICI Elbasan 579,648 2013-05-28 2013-06-12 7023860012013 investim Kom Gjinar 2386001
Komuna Sheze (0827) SINANI&LICI Peqin 4,467,377 2013-06-27 2013-08-05 147/126840012013 Ndert Ujesjelles Algjinaj nga Komuna Sheze Peqin ne favor Sinani$Lici Peqin
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 1,422,096 2013-10-01 2013-10-24 14023940012013 Kom Paper ndertim shkolla 9-vjecare Paper Sollak
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 1,099,966 2013-09-25 2013-10-24 14123940012013 Kom Paper rikostr i rruges Pajun
Komuna Pajove (0827) SINANI&LICI Peqin 2,361,875 2013-10-22 2013-10-28 16026820012013 Sa paguar objekti ndertim ure Balbuc nga Komuna Pajove
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 438,161 2013-12-26 2013-12-27 25623940012013 Kom Paper rrik i rruges shk caprazit pajun
Komuna Paper (0808) SINANI&LICI Elbasan 390,589 2013-12-12 2013-12-18 23523940012013 Kom Paper sist asf shkembi i caprazit pajun
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >