Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN DERVISHI / LUSHNJE All 4,651,594.00 17 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Hysgjokaj (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 390,600 2012-04-06 2012-04-13 3626010012012 k.hyzgjokaj germim + transport dheu
Komuna Karbunare (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 52,000 2012-11-13 2012-12-07 15026040012012 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.FATURE PER BL.MATERIALE SPECIALE SIPAS DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Karbunare (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 153,900 2012-12-04 2012-12-17 16226040012012 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.FATURE PER BL.MATERIALE SPECIALE SIPAS DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Karbunare (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 297,454 2012-12-10 2012-12-26 17426040012012 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.FATURE PER RIK RR.ZGJANE SIPAS DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Ballagat (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 350,000 2013-02-15 2013-02-18 1826000012013 K.B allagat lik pjesor fatura riparim rruge
Komuna Grabian (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 398,500 2013-03-11 2013-03-15 3826120012013 k.gRABIAN LIK FATURE RIKONST RRUGE VARREZA
Komuna Karbunare (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 435,450 2013-03-12 2013-03-25 3226040012013 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE SIPAS FATURAVE DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Fier-Shegan (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 348,000 2013-04-04 2013-04-04 77/26030012013 2603001 KOM.FIERSHEGAN rikonstruksion ujsjellsi cinar
Komuna Karbunare (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 204,880 2013-04-03 2013-04-04 5326040012013 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE SIPAS FATURES NR.SERIAL 5513024 NENTOR 2013 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Ballagat (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 109,040 2013-04-08 2013-04-09 36/26000012013 K.Ballagat lik fature materiale
Komuna Ballagat (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 40,000 2013-04-16 2013-04-17 4526000012013 K.Ballagat lik diference fature punimi ne rruge
Komuna Grabian (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 398,000 2013-06-06 2013-06-14 66/26120012013 K.grabian shpim 2 puse per uje te pishem
Komuna Grabian (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 370,000 2013-06-06 2013-06-14 6726120012013 K.grabian lik fature riparim rruge
Komuna Grabian (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 370,000 2013-09-26 2013-10-24 10026120012013 K.grabian lik fature riparim rruge grabian+ treurat
Komuna Grabian (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 156,765 2013-10-10 2013-10-24 10426120012013 K.grabian lik fature riparim rruge
Komuna Karbunare (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 307,305 2013-11-06 2013-11-15 16926040012013 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.RIK.RRUGA ISH DEPO-RRUGA SKILAJ SIPAS FATURES NR.SERIAL 55130340DT.21.06.2013 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Karbunare (0922) ALTIN DERVISHI / LUSHNJE Lushnje 269,700 2013-11-06 2013-11-15 17126040012013 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.RIK.RRUGA SHKOLLE-VARREZA KASHTBARDHESIPAS FATURES NR.SERIAL 5513033 DT.14.06.2013 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >