Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SI.SI-AL SH.P.K All 7,536,976.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Komunale Banesa (3737) SI.SI-AL SH.P.K Vlore 118,272 2012-06-22 2012-07-13 11621460172012 KOMUNALE 2146017 TABELE SINJALISTIKE FAT 36 DT 14.06.2012
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) SI.SI-AL SH.P.K Tirane 16,380 2012-04-04 2012-04-12 3610140452012 602-Q.P.Zyrtare tabela parkimi Up.11 dt.14.02.12 pv 3&4 dt.15.02.12 fat.6 dt.15.02.12 fh.6 dt.15.02.12
Nd-ja Komunale Banesa (0909) SI.SI-AL SH.P.K Fier 38,400 2012-04-10 2012-04-16 4421110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Nd-ja Komunale Banesa (3737) SI.SI-AL SH.P.K Vlore 325,080 2012-05-25 2012-06-07 8921460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE TABELA SINJALISTIKE
Nd-ja Komunale Banesa (3737) SI.SI-AL SH.P.K Vlore 298,200 2012-05-25 2012-06-07 9021460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE BOJ FOSFORESHENTE
Komuna Bushat (3333) SI.SI-AL SH.P.K Shkoder 1,393,982 2012-05-24 2012-06-08 15427640012012 KOMUNA BUSHAT SHKODER FAT NR 86613110-86613113 DT. 18.05.2012
Nd-ja Komunale Banesa (0909) SI.SI-AL SH.P.K Fier 100,165 2012-07-25 2012-08-02 12521110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Nd-ja Komunale Banesa (0909) SI.SI-AL SH.P.K Fier 474,336 2012-11-16 2012-12-13 18221110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Shkoder (3333) SI.SI-AL SH.P.K Shkoder 478,320 2012-04-19 2012-04-25 5910060772012 likujd fat nr 83386596 03.04.2012
Bashkia Sarande (3731) SI.SI-AL SH.P.K Sarande 1,982,533 2013-04-30 2013-04-30 17721380012013 PERMIRESIMI I SINJALISTIKES SE QYTETIT,NGA BASHKIA
Nd-ja Komunale Banesa (3737) SI.SI-AL SH.P.K Vlore 476,646 2013-08-26 2013-10-17 11721460172013 VIJEZIM I RRUGEVE TE QYTETIT SH.PUBLIKE 2146017
Komuna Sauk (3535) SI.SI-AL SH.P.K Tirane 455,940 2013-12-30 2013-12-31 23728110012013 KOM FARKE furnizim vendosje up 16 dt 30.10.13 njoft fit 11.12.13 fat 74 dt 27.12.13 sr 86613228 fh 36 dt 27.12.13
Bashkia Gjirokaster (1111) SI.SI-AL SH.P.K Gjirokaster 1,378,722 2013-12-19 2013-12-23 39621150012013 BASHKIA GJIROKASTER 2115001,sinjalistika rrugore, situacion, akt kolaudimi, dorezimi, fatura dt 05/12/20103 nr serial 86613225
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >