Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SHQIP All 2,188,600.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Materniteti Tirane (3535) SHQIP Tirane 54,000 2012-02-20 2012-02-21 2710130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE njjoftim gazete up 11 dt 26.01.12 pv 3.4 26.0112 ft 36 dt 08.02.12 ser 89114887
Galeria Kombetare e arteve (3535) SHQIP Tirane 10,000 2012-03-26 2012-04-02 2610120212012 1012021 604 GALERIA Njoftim ne gazete per konkursin 100 vjetorit te pavarsise me Ur dt 26.03.2012
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) SHQIP Tirane 18,000 2012-04-13 2012-04-23 431040592012 230 ZQRPPaluajtshme publikime ne gazete Up256 dt.26.03.12 pv 3&4 dt.26.03.12 fat.102 dt.29.03.12
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Mjeksise (3535) SHQIP Tirane 18,000 2012-04-24 2012-04-26 5110111392012 602 Fak. Mjeksise botim njoftim gazeta shqip up 3 dt 20.2.12 pv 20.2.12 fat 44 dt 20.2.2012 s 89114895
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) SHQIP Tirane 24,000 2012-05-09 2012-05-11 14210280012012 602 Prokuroria e Pergjithshme.NJOFTIM SHTYPI,SHKRES 1203 D 20/4/12,KONTR PRILL 2012
Presidenca (3535) SHQIP Tirane 57,600 2012-05-07 2012-05-11 16710010012012 602-PRESIDENCA NJOFTIM GAZETE URDHER 535/1+912/2 DT 19.03.12+03.05.12 KONT 08.03.12+24.04.12 FAT 84 M DT 16.03.12+ FAT 137 M DT 30.04.12 SR 01164985 +021557430837606+00837694
Presidenca (3535) SHQIP Tirane 3,000 2012-05-22 2012-06-06 19510010012012 602-PRESIDENCA NJOFTIM GAZTEE UB 534/10 DT 18.05.12 KONT 04.05.12 FAT 164 DT 16.05.12 SR 02155770
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SHQIP Tirane 36,000 2012-08-27 2012-08-30 246 1024001 2012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit. Njoftim per shtyp me Ur 939/3 dt 24.08.2012
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) SHQIP Tirane 24,000 2012-09-07 2012-09-12 29510280012012 602,prokuroria pergjithshme publikime upm 17.7.12 pv 17.7.12 f 19.7.12 s 04333903
Aparati Ministrise se Financave (3535) SHQIP Tirane 21,000 2012-10-09 2012-10-15 64810100012012 602-MIN E FINANCES .fletpalosje ft seri 04333904 dt 19.7.2012, kontr dt 8.7.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 96,000 2012-10-23 2012-10-26 99710040012012 602 ministria ekonomise .publikim urdher 107 dt 2.8.12 pv 2.8.12 ft 288 dt 9.8.12 s 04333943
Universiteti Politeknik (3535) SHQIP Tirane 30,000 2012-12-06 2012-12-17 178710110402012 Up REKTORATI FAT 410 DT 20.11.2012 SERI 05097216
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 182,000 2012-11-23 2012-12-17 114910040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi, urdher 130 dt 21.09.12, pv 21.09.12, ft 347 dt 29.09.12
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SHQIP Tirane 4,000 2012-12-08 2012-12-19 21110290012012 602 Zyra e Administrimit Buxhetit Gjyqesor Tirane botim ne gazete up nr 39 dt 26.11.2012 pv dt 27.11.2012 fat nr 430 dt 30.11.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 240,000 2012-12-09 2012-12-20 125110040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi, urdher 146,148,140,142,144 dt 8.11.12 pv 8.11.12 ft 132,134,133,131,135 dt 5.11.12 s 04997035,04997037,04997036,04997034,04997038
Galeria Kombetare e arteve (3535) SHQIP Tirane 10,000 2012-08-17 2012-08-21 11310120212012 GALERIA njoftim ne media up 28 dt 20.7.12 pv 20.7.12 fat 265 dt 25.7.12 s 04333910 urdh 178 dt 31.5.12
Avokati i popullit (3535) SHQIP Tirane 3,500 2013-02-13 2013-02-18 3210660012013 A.POPULLIT 1066001 njoftim gazete shpallje fituesi up 01 9.1.13 pv 10.1.13 ft 202 seri 04333954 dt 10.1.13
Materniteti Tirane (3535) SHQIP Tirane 48,000 2013-02-19 2013-02-20 1610130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",BOTIM,UP 126 D 26/12/12,PV 26/12/12,FT 10/1/13 S 04333957
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) SHQIP Tirane 36,000 2013-02-21 2013-02-21 4910880012013 Agje.Mbesh.Shoq.Civile pub f 24.1.13 s 04333970
Keshilli i Larte drejtesise (3535) SHQIP Tirane 93,500 2013-03-27 2013-03-28 4310630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.sherbime publikimi kontr 24.6.11 ft 203 dt 27.6.11 seri 86115854,ft 239 s 86115890 dt 23.7.11 kontr 21.7.11 ft 410 s 89114761 dt 22.11.11 kontr dt 17.11.11 ft 456 s 89114807 dt 26.12.11 kontr dt 20.12.11 ft
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) SHQIP Tirane 17,000 2013-03-27 2013-03-28 7610180012013 SHISH ABONIM SHTYPI PV 54 DT 12.03.2013 FAT 38 DT 20.02.2013 SR 04333988
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SHQIP Tirane 10,000 2013-04-05 2013-04-08 113 1073001 2013 Kqz - Publikim njoftim urdh 3 dt 07.01.2013 fat 6 dt 10.01.2013
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SHQIP Tirane 30,000 2013-04-11 2013-04-15 72 10760012013 602 ILDKP publikimi njoftim gazete, kont.23.03.2013 fat.86 dt.27.03.2013 seria 07797286 dt.27.03.2013 urdher. 513 dt.21.03.2013
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SHQIP Tirane 49,000 2013-06-12 2013-06-19 25910150012013 602-min e jashtme publikim gaz\ete shkresa dap 666/2 dt 25.04.13 fat 221 dt 30.04.13 sr 04051948
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SHQIP Tirane 400,000 2013-08-06 2013-10-22 Pt37810730012013 Kqz - Sherb publikimi kontr 5296/33 dt 11.06.2013 fat 183 dt 28.06.2013 vend 173 dt 05.02.2013
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SHQIP Tirane 8,000 2013-10-22 2013-10-28 12310290012013 602-ZABGJ botim gazeta UP 10 dt 19.2.13,PV 3 dt 20.2.13,Pv 4 dt 20.2.13 fat 49 dt 25.2.13
Presidenca (3535) SHQIP Tirane 12,000 2013-10-21 2013-10-28 PT32310010012013 602-Presidenca- njftim gazete, urdher.6 dt.30.05.2013 kont.dt.05.06.2013 fat.170 dt.18.06.2013 Nrs.07797370
Materniteti Tirane (3535) SHQIP Tirane 54,000 2013-11-12 2013-11-18 2954110130502013 602,SUOGJ"MRETERESHA GERALDINE",PUBLIKIME,UP 67/2 D 22/7/13,PV MOS REALIZ PROCEDUR22/7/13,F 202 D 25/7/13 S 08507653
Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) SHQIP Tirane 10,000 2013-11-20 2013-11-20 140110161102013 Sherb.Kontr.Brendshem publikime urdher 1168 04.10.2013 ,1267 17.10.2013 fat 269 11.10.2013,279 18.10.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHQIP Tirane 30,000 2013-11-20 2013-11-21 47510260012013 MINISTRIA E MJEDISIT NJOFTIM GAZETE UM 892 DT 24.10.2013 UP 55 DT 4.10.2013 PV 4.10.2013 KONTR 1.10.2013 FAT 283 DT 22.10.2013 SR 11209935
Aparati Ministrise se Financave (3535) SHQIP Tirane 60,000 2013-11-19 2013-11-22 68610100012013 Min.Fin.njoftime ne gaz.(DSHAPP)fat.285m,286m dt.22.10.2013 seri 11209937,11209938, kont.dt.20.10.2013 dhe 08.10.2013 shk.15435 dt.09.10.2013,15266 dt.07.10.2013, urdh.41 dt.21.02.2008
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHQIP Tirane 40,000 2013-11-26 2013-11-27 50510260012013 MINISTRIA E MJEDISIT NJOFT GAZETE UM 862 DT 27.09.2013 UP 54 DT 4.10.2013 PV 4.10.2013 KONTR 4.10.2013 FT 284 DT 22.10.2013 SR 11209936
Mini Bashkia 6 (3535) SHQIP Tirane 54,000 2013-12-24 2013-12-31 28321011402013 mini bashkia 6 njoftim ne gaz\ete v emergjence 13.12.13 fat 370 dt 18.12.13 sr 11212023 urdher 46+47+48 dt 11.12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHQIP Tirane 35,000 2013-12-20 2013-12-31 38810030012013 602 publikime kontrat dt.4.12.2013,dt.19.11.2013,fat.nr.349,dt.12.12.2013 seri 11212002,fat.nr.363 dt.12.12.2013 seri 11212016
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHQIP Tirane 56,000 2013-12-30 2013-12-31 41110030012013 602 publikime shkres nr.1942/2 prot dt.17.12.2013.fat.nr.394mdt.26.12.2013,U.pagese date 26.12.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SHQIP Tirane 12,000 2013-12-30 2013-12-31 60910730012013 KQZ Publikim njoftimi urdh 89 dt 09.12.2013 fat 353 dt 12.12.2013
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) SHQIP Tirane 10,000 2013-12-06 2013-12-06 8610870072013 AUTORITETI KOMB CERTIFIK ELEKTRONIK SHERB PUBLIKIMI SHKR 77 DT 25.10.2013 KONTR 28.10.2013 FAT 11209973 DT 14.11.2013
Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) SHQIP Tirane 5,000 2013-12-09 2013-12-09 15610161102013 Sherb.Kontr.Brendshem publikime urdher 1492 13.11.2013 fat 332 30.11.2013
Avokati i popullit (3535) SHQIP Tirane 12,000 2013-12-12 2013-12-16 27110660012013 A.POPULLIT , lik ft nj ne gazete urdher tit dt 14.11.2013 , seri 11209984 dt 30.11.2013
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 110,000 2013-12-10 2013-12-16 98510040012013 602 MEI. lik ft publikimi kv dt 12.2.2013, seri 04333998 dt 20.2.2013