Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN ALIZOTI All 11,745,404.00 26 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Kuvendi Popullor (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 453,600 2012-01-30 2012-01-31 123/1002001/12 602 Kuvendi.ndricues ftohte UP 174 dt 1.12.11,PV 34 dt 5.12.11,ft 86252411 dt 5.12.11,fh 109 dt 31.12.11
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 518,400 2012-03-07 2012-03-21 10621010012012 Bashkia Tirane lik qera urdh prok nr 250 dt 16.12.2011 proc verb dt 16.12.2011 fat 86252419 dt 17.12.2011 sit dt 17.12.2011,up nr 250 dt 16.12.11 pr ver 16.12.11 fat 86252424 dt 22.12.11
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 247,200 2012-04-16 2012-04-24 20121010012012 Bashkia Tirane lik qera urdh prok nr 234 dt 18.11.2011 proc verb dt 18.11.2011 fat 86252414 dt 09.12.2011
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 187,200 2012-04-12 2012-04-19 19421010012012 Bashkia Tirane lik qera urdh prok nr 250 dt 16.12.2011 proc verb dt 20.12.2011 fat 86252422 dt 28.12.2011 16.12.11 fat 86252424 dt 22.12.11
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 414,000 2012-05-09 2012-05-14 10610171202012 602,REP 4400,SHPENZIME SHERBIMI,UM 409 D 13/3/12,UP 8 D 21/3/12,PV 25/3/12,FAT 44 D 25/3/12 S 86252374
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 240,000 2012-05-09 2012-05-14 10810171202012 602,REP 4400,SHPENZIME SHERBIMI,UM 409 D 13/3/12,UP 11 D 21/3/12,PV 25/3/12,FAT 45 D 25/3/12 S 86252375
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 444,000 2012-05-09 2012-05-14 10710171202012 602,REP 4400,SHPENZIME SHERBIMI,UM 409 D 13/3/12,UP 12 D 21/3/12,PV 25/3/12,FAT 43 D 25/3/12 S 86252373
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 215,000 2012-05-10 2012-05-16 25321010012012 Bashkia Tirane lik sherb video urdh prok nr 52 dt 09.02.2012 proc verb dt 09.02.2012 fat 86252449 dt 13.02.2012
Kuvendi Popullor (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 300,000 2012-05-21 2012-05-29 39610020012012 602-KUVENDI MARRJE ME QERA PROJKETOR UP 8 DT 11.01.12 PV 3+4 DT 13.01.12 FAT 60 DT 86252390 DT 11.05.12 PROG 78 DT 09.01.12
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 187,200 2012-05-24 2012-06-08 31821010012012 Bashkia Tirane lik sherb qeraje urdh prok nr 250 dt 16.12.2011 proc verb dt 21.12.2011 fat 86252423 dt 28.12.2011
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 199,600 2012-05-24 2012-06-08 30021010012012 Bashkia Tirane lik sherb fonie+ boner urdh prok nr79 dt 13.03.2012 proc verb dt 13.03.2012 fat 86252361 dt 14.03.2012 fl hyrje nr31 dt 14.03.2012
Kuvendi Popullor (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 180,000 2012-06-11 2012-06-21 45310020012012 231-KUVENDI PROZHEKTOR PROFESIONAL UP.35 dt.20.03.12 pv 3&4 dt.04.05.12 fat.59 dt.11.05.12 fh.22 dt.16.05.12
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALTIN ALIZOTI Vlore 2,160,000 2012-06-14 2012-06-26 4321460152012 KULTURA 2146015 PROJEKT D&J FAT 61 DT 22.05.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ALTIN ALIZOTI Shkoder 377,280 2012-07-25 2012-08-01 10421410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT NR 86252398 DT 1.7.2012
Teatri Operas dhe Baletit (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 30,000 2012-07-23 2012-08-01 212 1012024 2012 602 T O B shpenzimepremiere, up 69 dt 05.06.12, pv 05.06.12, seri 4816784, ft 35 dt 15.06.12, fh 88 dt 16.06.12
Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 36,000 2012-08-03 2012-08-13 22210111382012 602Fak Histo. Filologj marrje me qerra vidio up 26 dt 16.6.12 pv 18.7.12 at 79 dt 18.7.12 s 03806016
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 728,000 2012-09-26 2012-10-03 75221010012012 Bashkia Tirane lik qera instrum muzik VKK nr 14 dt 13.04.2012 prevent 13.04.2012 ,Urdh kryet 327 dt 19.04.2012 urdh prok nr 126 dt 11.05.2012 proc verb dt 11.05.2012 fat 03806013 dt 21.06.2012
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 301,560 2012-10-08 2012-10-09 78221010012012 Bashkia Tirane -lik sherb + mater urdh prok nr 163 dt 05.07.2012 proc verb dt 09.07.2012 fat 03806018 dt 10.07.2012 fl hyr nr 76/3 dt 10.07.2012
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALTIN ALIZOTI Vlore 1,100,000 2012-10-15 2012-10-17 9021460152012 KULTURA 2146015 KON 49 DT 08.08.2012 AKTIVITET
Bashkia Tirana (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 510,364 2012-11-07 2012-11-21 91821010012012 Bashkia Tirane lik stenda VKAK nr 23 dt 13.09.2012 prev 13.09.2012 urdh kryet 888 dt 14.09.2012 urdh prok nr 193 dt 14.09.2012 proc verb dt 14.09.2012 fat 03806038 dt 17.09.2012 fl hyr nr 891 dt 17.09.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 144,000 2012-11-08 2012-11-22 30310111402012 Fak Shk Natyres marrje me qera podium up 44 dt 28.9.12 pv 10.10.12 fat 106 dt 10.10.2012 s 03806042progr pune 1440 dt 11.9.12
Shkolla e larte e Infermerise (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 96,000 2012-11-21 2012-12-13 24710110492012 Fak Infermieris sherb fonie up 102 dt 9.11.12 pv 1.11.2012 fat 122 dt 10.11.12 s 03806058
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALTIN ALIZOTI Vlore 220,000 2013-01-22 2013-01-23 0621460152013 KUTURA 2146015 AKTIVITET DITA NDERKOMBETARE E RINISE LIK PJESAOR
Kuvendi Popullor (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 132,000 2013-03-20 2013-03-21 16610020012013 602-Kuvendi qera paisje Up.103 dt.15.11.12 pv 3&4 dt.16.11.12 fat.03.12.12
Qendra Ekonomike Kultures (3737) ALTIN ALIZOTI Vlore 2,000,000 2013-04-25 2013-04-26 4321460152013 KUTURA 2146015 KONCERT FESTIV ME RASTIN 28 NENTORIT 2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ALTIN ALIZOTI Tirane 324,000 2013-10-31 2013-11-14 27810111412013 Fak.Drejtesise sherb montim ekrani up 8 dt 30.9.13 vl perf 3.10.13 njf 3.10.13 ft 10 dt 7.10.13 s 03806083
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >