Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTEC SHPK All 5,462,135.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Mallakaster (0924) ALTEC SHPK Mallakaster 4,244,459 2012-11-27 2012-12-17 20010130772012 PAGESE PER ALTEC SHPK NGA DREJTORIA E SPITALIT BALLSH
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 186,600 2013-03-21 2013-03-25 25310200012013 D ARKIVAVE SH SIS KLIMATIZIM UR PR 26/2 DT 1.8.2012 PV3,4 31.10.212 FAT 27 SER 88230578 DT 31.10.2012
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 124,400 2013-04-15 2013-04-16 31310200012013 1020001 602 D. P. ARKIVAVE punime sherbimi pr klimatuizimin ur pr nr 31/1 dt 1.11.2012 pv. 17.12.2012 pv 17.12.2012 fat nr 32 ser 88230582 dt 17.12.2012
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 186,600 2013-04-23 2013-04-24 33510200012013 1020001 602 D. P. ARKIVAVE SHERBIM MUJOR KLIMATIZIMIT M , MAJ QERSHOR , KORRIK 212 UR PR. NR 35/3 DT 28.5.2012 PV .3,4 DT 29.5.2012 FAT NR 20 SER. 88230571 DT 30.7.2012
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 62,200 2013-04-23 2013-04-24 33310200012013 1020001 602 D. P. ARKIVAVE SHERBIM MUJOR KLIMATIZIMIT M , PRILL 10215 UR PR NR 35/1 DT 30.4.20112 PV. 3,4 DT 30.4.2012 FAT NR 11 SER. 88230562 DT 30.4.2012
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 62,200 2013-04-23 2013-04-24 33410200012013 1020001 602 D. P. ARKIVAVE SHERBIM MUJOR KLIMATIZIMIT M JANAR 2012 UR PR NR 35/2 DT 31.1.2012 PB 3,4 DT 31.1.2012 FAT NR 2 SER. 88230553 DT 31.1.2012
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 62,200 2013-04-25 2013-04-25 33910200012013 1020001 602 D. P. ARKIVAVE SHERBIM MUJOR KLIMATIZIMIT M , M SHKURT 20 2525.2.2012 PV 3, 4 DT 25.2.2012 FAT NR 05 SER. 88230556 DT 29.2.201212 UR PR. NR 35/6 DT
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 471,276 2013-02-06 2013-02-06 13810200012013 D. P. ARKIVAVE SH PER MIRM . E SISTEMIT TE KLIMATIZIMIT UUR PR NR 34/1 DT 1.3.212 PV. 2.3.2012 PV 2.3.2012 FAT NR 07 SER. 88230558 DT 16.3.2012
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALTEC SHPK Tirane 62,200 2013-05-24 2013-06-12 40010200012013 D. P. ARKIVAVE SHPENZIME, per mirmbajtjen e sis klimatizit ur pr. nr 39/1 dt 3.3.2012 pv 3,4 dt 30.3.2012 fat nr 8 dt 30.3.2012 ser. 88230559
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >