Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALSTEZO(J63208420N) All 79,914,697.00 167 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 394,680 2012-02-21 2012-02-22 2410160122012 602-Rep 712 F.N.SH riparime,up nr 13 dt 13.01.2012,kontrate shtese nr 2 dt 09.01.2012,fat nr 851,854 dt 01.02.2012,03.02.2012,seri 01288201,01288204
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 918,600 2012-02-27 2012-03-15 4010171202012 602,rep 4400,pj kembimi, kontr vazh 1647 d 29/6/11,fat 250 d 14/7/11 s 85875849,fat 247,248 d 14/7/11 s 85875847,85875848,fh 14 d 18/7/11
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 494,280 2012-03-07 2012-03-21 6010171202012 602,REP 4400,PJ KEMBIMI,KONTR 1647 D 29/6/11,FAT 627,628,629 D 9/11/11 S 88238977,978,979
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 1,478,880 2012-03-07 2012-03-21 18210040012012 602 ministria ekonomise. rip aut up dt 9.6.2011, nj fit dt 1.8.2011, kontr dt 29.7.2011, ft seri 87527694 dt 21.9.2011, fh dt 21.9.2011
Komisariati i Policise Berat (0202) ALSTEZO(J63208420N) Berat 301,000 2012-06-25 2012-07-13 7110160232012 1016023 dega e rendit per alstezo
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 174,600 2012-03-20 2012-04-02 5810050012012 1005001 min.bujqesise riparim makina up.13,18.01.2012,kon.shtes 310/1,18.01.2012,bul.23.01.2012,shkres app312/1,18.01.2012,f838,06.03.2012.s88912839,s88912826
Spitali Elbasan (0808) ALSTEZO(J63208420N) Elbasan 238,272 2012-03-27 2012-04-11 9410130162012 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Drejtoria SHIK Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 83,400 2012-03-30 2012-04-11 2010180042012 1018004dr.shish urdh.72,17.02.2012,up.72/1,20.03.2012,pv4,20.03.2012,f844,21.03.2012,fh14,21.03.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 24,000 2012-04-03 2012-04-12 17310150012012 602-MIN E JASHTME ZINXHIR BORE UP 20 DT 10.02.12 PV 3+4 DT 12.02.12 FAT 836 DT 02.03.12 SR 88912836 FH 11 DT 02.03.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 18,000 2012-04-03 2012-04-12 17410150012012 602-MIN E JASHTME VAJ MOTORI UP 42 DT 04.03.12 PV 3+4 DT 04.03.12+05.03.12 FAT 837 DT 05.03.12 SR 88912837 FH 19 DT 15.03.12
Spitali Lushnje (0922) ALSTEZO(J63208420N) Lushnje 194,880 2012-04-13 2012-04-23 9810130222012 1013022 Spitali Lushnje mirmbajtje janar-mars 2012
Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 153,000 2012-04-26 2012-04-27 10510160252012 1016025 DREJT POLICISE RIPARIM MJETE
Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 276,240 2012-04-26 2012-04-27 11610160252012 1016025 DREJT POLICISE BLERJE PJESE KEMBIMI
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 35,640 2012-04-27 2012-05-03 861040592012 602- ZQRPPaluajtshme rip.auto Up.10 dt.20.02.12 pv 3&4 dt.10.03.12 fat.843 dt.15.03.12
Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 369,240 2012-05-07 2012-05-11 8510130182012 1013018 SPITALI CIVIL GJIROK PER LIK RRIPARIM AUTOMJETESH
Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 254,520 2012-05-08 2012-05-11 9310130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER RRIPARIM MJETESH KONTRAT 30
Reparti nr.712 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 613,320 2012-05-07 2012-05-11 6110160122012 602-Rep 712 F.N.SH riparim automjeti kont vazhd 4 06.03.2012 fat 876 02.04.2012,877 03.04.2012,890 03.04.2012
Spitali Elbasan (0808) ALSTEZO(J63208420N) Elbasan 197,040 2012-05-15 2012-05-21 17710130162012 Vaj makine Spitali Civil Elbasan
Spitali Lushnje (0922) ALSTEZO(J63208420N) Lushnje 38,880 2012-05-24 2012-06-07 13310130222012 1013022 Spitali Lushnje mirmbajtje
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 48,840 2012-06-08 2012-06-20 16410050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 pv dt 26.05.2012 fat nr 154 dt 28.05.2012 sr nr 01288154
Komisariati i Policise Elbasan (0808) ALSTEZO(J63208420N) Elbasan 313,340 2012-06-08 2012-06-20 11110160262012 Drejtoria Policise mirmbajtje
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 68,400 2012-06-14 2012-06-26 29610150012012 602-MIN E JASHTME RIP MAKINE UP 84 DT 09.04.12 PV 3+4 DT 10.04.12 FAT 899 DT 11.04.2012 SR 01288239 UP 74 DT 02.04.12 PV 3+4 DT 02.04.12 FAT 885 DT 09.04.12 SR 01288239
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 55,320 2012-06-15 2012-06-27 12510050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 892 dt 30.04.2012 sr 01288243
Garda e Republike Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 3,067,368 2012-06-19 2012-06-29 21510160042012 602-Garda Republikes PJESE KEMBIMI UP 239 DT 03.02.12 NJOFT FIT 655 DT 20.03.12 KONT 10 DT 10.04.12 FAT 963 DT 23..05.12 SR 02314363 FH 7/1 DT 23.05.12 FAT 964 DT 23.05.12 FH 8 T 23.05.2012 FAT 966 DT 23.05.2012
Komisariati i Policise Fier (0909) ALSTEZO(J63208420N) Fier 10,080 2012-06-19 2012-06-29 12210160272012 LIKUJDIM FATURE D POLICISE FIER 1016027
Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 318,080 2012-08-07 2012-08-15 24810160252012 1016025 DREJT POLICISE SHPENZIME RIPARIMI
Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 120,000 2012-08-08 2012-08-16 17410130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER RRIPARIM MJETI SIPAS SIGURAC
Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 1,003,200 2012-08-14 2012-08-17 26310160252012 1016025 DREJT POLICISE BLERJE PJESE KEMBIMI
Reparti nr.712 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 209,160 2012-08-15 2012-08-20 11710160122012 602-Rep 712 F.N.SH riparim automjeti fat 900 04.05.2012 fat 898 01.05.2012
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 16,665 2012-08-22 2012-08-23 23410870102012 466 KOM PROK PUBLIK KThim te ardh ub 193 dt 27.07.2012 vend 693/3 dt 17.07.2012
Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 275,400 2012-09-19 2012-09-24 29510160252012 1016025 DREJT POLICISE SHPENZIME RIPARIMI MJETI
Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 846,720 2012-09-19 2012-09-24 29410160252012 1016025 DREJT POLICISE SHPENZIME BLERJE PJESE KEMBIMI
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 701,400 2012-09-24 2012-09-25 30810050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash up nr 154 dt 10.05.2012 kontr e re nr 3784/1 dt 4.09.2012 fat nr 902 dt 6.09.2012 sr 03289902
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 1,048,440 2012-09-25 2012-09-28 10210051172012 602 AZHBR miremb mjete transporti kontr nr 62/7 dt 10.04.2012 fat nr 02999157 dt 1.06.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 12,000 2012-10-04 2012-10-05 12310870012012 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK sherb mjete tr up 14 dt 24.09.2012 pv 3+4 dt 27.09.2012 ft 756 dt 28/9/2012 sr 5325756
Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 42,360 2012-10-15 2012-10-17 21510130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER lik RRIPA AUTOMJETESH KONTRAT 30 DT 19.01.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 35,160 2012-10-16 2012-10-22 36710150012012 602-MIN E JASHTME RIP MAKINE UP 179 DT 20.06.12 PV 3+4 DT 22.06.12 FAT 259 DT 17.07.12 SR 02999159 FH 74 DT 17.07.12
Komisariati i Policise Elbasan (0808) ALSTEZO(J63208420N) Elbasan 952,080 2012-10-17 2012-10-22 19710160262012 Drejtoria Policise mirmbajtje
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 593,400 2012-10-16 2012-10-22 36810150012012 602-MIN E JASHTME KONT 139/7 DT 20.08.12 RIP MAKINE UP 139/1 DT 31.05.12 FAT 116+117+118+119 DT 03.09.12+05.09.12+08.09.12+12.09.12
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 1,196,400 2012-10-26 2012-10-29 33610050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 125 dt 1.10.2012 sr 00462725