Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SHKELQIMI 07 All 475,019,117.00 68 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Mallakaster (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 11,896,170 2012-03-09 2012-03-23 00121310092012
Komuna Kuman (0909) SHKELQIMI 07 Fier 477,673 2012-03-20 2012-04-09 6824210012012 ARGJINATURE MBROJTESE FATURA MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) SHKELQIMI 07 Fier 479,952 2012-03-20 2012-04-09 6924210012012 PRERJE BIME FATURA MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) SHKELQIMI 07 Fier 13,019,869 2012-03-21 2012-04-10 6524210012012 SIT.NR.2 SHKURT 2012 RIK.RRUGA KUMAN - MARINEZ K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Qender (3737) SHKELQIMI 07 Vlore 17,903,825 2012-04-26 2012-04-27 91 2835001 2012 RIK RRUGA E BRENDSHME ALIKOKE SIT 2 K.QENDER 2835001
Komuna Shushice (3737) SHKELQIMI 07 Vlore 35,136,795 2012-05-02 2012-05-09 7428410012012 RIK. UJSJELLSASH K.SHUSHICE 2841001 FTA 45 DT 23.04.2012
Komuna Shushice (3737) SHKELQIMI 07 Vlore 19,409,070 2012-05-07 2012-05-11 7528410012012 RIK UJSJELLSA K.SHUSHICE 2841001 FAT 65 DT 03.05.2012
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 62,820 2012-05-15 2012-05-21 5626410012012 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SH P K NGA KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Allkaj (0922) SHKELQIMI 07 Lushnje 2,474,391 2012-05-23 2012-06-06 7926050012012 K.Allkaj lik situacion pjesor shkolla Allkaj
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 3,974,642 2012-06-14 2012-06-26 6726410012012 PAGESE PER SHKELQIMI 07 NGA KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 2,487,500 2012-07-24 2012-08-01 8826410012012 PAGESE PER SHKELQIM 07 SHPK KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Qender (3737) SHKELQIMI 07 Vlore 6,021,913 2012-09-12 2012-09-14 214 2835001 2012 RIK RRUGEVEVE ALIKOKE SIT PERF K.QENDER 2835001
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 79,032 2012-09-18 2012-09-21 11226410012012 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK NGA KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 74,500 2012-09-18 2012-09-21 11126410012012 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK NGA KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 4,637,500 2012-09-24 2012-09-25 11426410012012 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK NGAKOMUNA NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Qender (0909) SHKELQIMI 07 Fier 848,400 2012-10-10 2012-10-15 23624170012012 GARANCI PUNIMI RRUGA DRIZE KOMUNA QENDER
Komuna Shushice (3737) SHKELQIMI 07 Vlore 7,213,635 2012-11-07 2012-11-21 18128410012012 UJSJJELLSA 4 FSHATRA K.SHUSHIC 2841001
Komuna Lumas (0202) SHKELQIMI 07 Berat 2,049,768 2012-11-22 2012-12-13 13523050012012 2305001 komuna Lumas per ''Shkelqimi 07''
Komuna Allkaj (0922) SHKELQIMI 07 Lushnje 7,125,445 2012-11-16 2012-12-13 14226050012012 K.Allkaj lik situacion perfund. shkolla mesme allkaj
Komuna Kozare (0217) SHKELQIMI 07 Kuçove 7,668,271 2012-11-21 2012-12-13 47025310012012 rikons. rruge polovine -gege komuna kozare koed.2531001 fat.03914879 dt.13.11.2012
Komuna Kuman (0909) SHKELQIMI 07 Fier 2,054,710 2012-11-19 2012-12-13 23524210012012 LIKUJDIM FATURE K/KUMAN 2421001
Komuna Aranitas (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 2,297,179 2012-12-06 2012-12-17 21126370012012 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK NGA KOMUNA ARANITAS NMALLAKASTER
Komuna Fshat Ballsh (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 61,320 2012-12-10 2012-12-26 29726350012012 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK NGA KOMUNEN QENDER MALLAKASTER
Komuna Qender (3737) SHKELQIMI 07 Vlore 910,966 2012-12-10 2012-12-26 271 2835001 2012 5% GARANCI PUNIMESH RIK RRUGE ALIKOKE NGA K.QENDER 2835001
Komuna Qender (3737) SHKELQIMI 07 Vlore 1,259,249 2012-12-10 2012-12-26 271. 2835001 2012 5% GARANCI PUNIMESH RIK RRUGE ALIKOKE NGA K.QENDER 2835001
Komuna Lopez (1134) SHKELQIMI 07 Tepelene 2,198,685 2012-12-10 2012-12-27 84/27870012012 SHKOLLA SINANAJ KOMUNA LOPES
Komuna Fshat Ballsh (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 8,054,683 2012-12-21 2012-12-27 312/126350012012 PAGESE PER SHKELQIM 07 SHPK NGA KOMUNEN QENDER MALLAKASTER
Komuna Kuman (0909) SHKELQIMI 07 Fier 24,935,190 2012-02-08 2012-02-16 1424210012012 LIKUJDIM FATURE INVESTIMI K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) SHKELQIMI 07 Fier 5,940,000 2013-01-24 2013-01-25 1024210012013 LIKUJDIM FATURE PER INVESTIMIN K/KUMAN FIER 2421001
Drejtoria e shendetit publik Mallakaster (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 77,000 2013-02-21 2013-02-21 2310130362013 PAGESE PER SHKELQIMI 007 SHPK NGA DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK
Komuna Kozare (0217) SHKELQIMI 07 Kuçove 5,290,633 2013-03-06 2013-03-13 9125310012013 shpenz.per rikonstruksion rruge polovine -gege komuna kozare kod.2531001 fat.03914879 dt.13.11.2012
Drejtoria e shendetit publik Mallakaster (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 57,748 2013-03-11 2013-03-15 35110130362013 PAGESE PER SHKELQIMI 007 SHPK NGA DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK
Komuna Kozare (0217) SHKELQIMI 07 Kuçove 1,598,415 2013-03-12 2013-03-15 11325310012013 shpenz.per rikonstruksion rruge gege- frasher komuna kozare kod.2531001 fat.02271326
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Mallakaster (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 1,545,830 2013-03-13 2013-03-18 121310092013 PAGESE PER SHQELQIMI 07 SHPK NGA UJSJELLSI BALLSH
Komuna Aranitas (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 13,777,122 2013-03-19 2013-03-20 3926370012013 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK NGA KOMUNEN ARANITAS
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 955,799 2013-03-20 2013-03-25 3826410012013 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK PER KOMUNEN NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 373,142 2013-03-20 2013-03-25 3926410012013 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK PER KOMUNEN NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 49,900 2013-03-20 2013-03-25 3626410012013 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK PER KOMUNEN NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Ngracan (0924) SHKELQIMI 07 Mallakaster 299,393 2013-03-20 2013-03-25 3726410012013 PAGESE PER SHKELQIMI 07 SHPK PER KOMUNEN NGRACAN MALLAKASTER
Komuna Kozare (0217) SHKELQIMI 07 Kuçove 21,434,872 2013-03-26 2013-03-26 13625310012013 rikonstruksion rruge polovine -gege komuna kozare kod.2531001 fat.08153836 dt.15.03.2013