Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A-BI-ESSE All 2,227,881.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra multidisiplinare (3535) A-BI-ESSE Tirane 14,152 2012-02-14 2012-02-20 111011542012 Qend Multidisiplinare lik automat urdh prok nr 1 dt 10.02.2012 proc verb dt 13.02.2012 fat 261 dt 13.02.2012 seri 009244123 fl hyrje nr 1 dt 14.02.2012
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) A-BI-ESSE Tirane 19,374 2012-02-23 2012-02-28 5210240012012 602 Kontrrolli i Larte i Shtetit.blerje materiale elektrike UP 23 ,PV 3-4,ft 194 ser 922396,fh 11 dt 1.2.2012
Teatri Kombetar i Komedise (3535) A-BI-ESSE Tirane 12,552 2012-03-07 2012-03-21 2610120902012 602 Teatri i Komedise Blerje me Up 4 dt 15.01.2012 pv dt 15.01.2012 fat 126 dt 23.01.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A-BI-ESSE Tirane 15,822 2012-04-10 2012-04-16 11510140012012 602 Ministria e Drejtesise mat elektrike Up.104/1 dt.19.03.12 pv 3&4 dt.03.04.12 fat.555 dt.03.04.12 fh.13 dt.03.04.12
Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) A-BI-ESSE Tirane 20,826 2012-05-03 2012-05-09 63 10100402012 1010040 602 Drejt Rajon Tatimore Tirane blerje mat elektrike up nr 20.03.2012 pv dt n20.03.2012 fat nr 470 dt 21.03.2012 fh nr 40 dt 22.03.2012
Galeria Kombetare e arteve (3535) A-BI-ESSE Tirane 25,000 2012-08-02 2012-08-08 10910120212012 604 GALERIA BL MAT EKSP BRITANIKEUP 3 DT 28.05.12 PV 28.05.12 FT 489 DT 16.07.12 SER 02813322 FH 6 DT 16.07.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A-BI-ESSE Tirane 4,800 2012-09-17 2012-09-17 34910100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .rip i portes se inst up dt 27.6.2012, form 3,4 dt 27.6.2012, ft seri 04168208 dt 6.9.2012, procesverbal m d dt 6.9.2012
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) A-BI-ESSE Tirane 67,771 2012-09-25 2012-10-03 32410180012012 ap.shish MAT MIREMB E PAJISJE UR 294/3 DT 13.09.2012 PV 14.09.2012 FAT 1542 DT 14.09.2012 SR 04168744 FH 17 DT 14.09.2012
Nd-ja Komunale Banesa (0217) A-BI-ESSE Kuçove 497,628 2012-11-19 2012-12-13 15521240042012 shpenz.per paisje elektrike ndermarrja komunale kod.2124004 fat.05246651 dt.11.09.2012
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) A-BI-ESSE Tirane 13,504 2012-11-22 2012-12-13 21110670012012 602 Komis Sherbimit Civil .bl mat up dt 5.9.2012, form 3,4 dt 20.11.2012, ft seri 05246424 dt 20.11.2012, fh dt 20.11.2012
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) A-BI-ESSE Tirane 112,949 2012-12-07 2012-12-18 31610141002012 -Drejt.Sherb.Proves mat zyre up nr 27 dt 4/12/2012 pv dt 4/12/2012 fat dt 4/12/2012 fh dt 5/12/2012
Materniteti Tirane (3535) A-BI-ESSE Tirane 17,968 2012-12-06 2012-12-17 36910130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE ,BL,UP 110 D 20/11/12,PV 20/11/12,FAT 1953 D 26/11/12 S 06129155,FH 30 D 21/11/12
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) A-BI-ESSE Tirane 93,877 2012-11-26 2012-12-17 24710111412012 Fak Drejtesise bl mat elektr up 24 dt 17.11.12 pv 17.11.12 at 1846 dt 17.11.12 s 05247896 h 40 dt 17.11.12
Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) A-BI-ESSE Tirane 7,030 2013-02-07 2013-02-07 1610100402013 602 Drejt rajonale tat . bl mat zyre up dt 24.12.2012, form 3,4 dt 24.12.2012, dt 24.12.2012, fh dt 24.12.2012
Galeria Kombetare e arteve (3535) A-BI-ESSE Tirane 9,461 2013-02-11 2013-02-18 1110120212013 GALERIA mat materjale up 7/1 dt 8.03.12 pv 8.03.12 ft 167 dt dt 9.03.12 ser 00923849 fh 2 dt 9.03.12
Presidenca (3535) A-BI-ESSE Tirane 100,000 2013-05-21 2013-05-23 194/ 10010012013 602 Presidenca- materiale elektrike, up.nr.53 dt.24.04.2013,pv.3,4 dt.25.04.2013 fat.30 dt.25.04.2013 fat.nr.1296 dt.24.04.2013 nrs.08720217
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) A-BI-ESSE Tirane 77,910 2013-07-10 2013-09-24 7710140592013 ZYRA QENDRORE E RREGJISTRIMIT PASURIVE bl paisje up nr 105 dt 14/2/2013 ,515 dt 24/5/2013 pv dt 24/5/2013 fat dt 24/5/2013 fh dt 24/5/2013
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) A-BI-ESSE Tirane 1,109,540 2013-08-22 2013-10-17 9210140592013 231,zyra qendrore e regjistrimit te pasurise paluajtshne,instalim,kontr vazh 6257 d 2/11/12,fat 3981 d 18/12/12 s 06130346
Sherbimi mjeko ligjor (3535) A-BI-ESSE Tirane 7,717 2013-12-18 2013-12-19 1610140442013 MJEKSIA LIGJORE BL MAT ELEKTRIKE UP 42 DT 3.12.2013 PV 5 DT 4.12.2013 FAT 1866 DT 4.12.2013 SR 11037600 FH 40 DT 4.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >