Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SERVIS AUTO 2000 All 12,954,954.00 55 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sherbimi mjeko ligjor (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 193,680 2012-02-23 2012-02-28 3010140442012 602-Mjeksia Ligjore Ripari auto Up.9 dt.14.03.11 pv.3 dt.15.03.11 pv 4 dt.17.03.11 fat.163 dt.02.06.11
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 980,292 2012-02-28 2012-03-15 7310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbim aut.kontrate ne vazhdim 1738/20 dt 31.08.2011 fat 363 dt 29.09.2011 seri 8850894 pv marrjes ne dorezim dt 1.10.2011 fat 380 dt 4.10.2011 seri 88550912 pv dt 9.11.2011 fat 45 dt 9.11.2011 seri 89
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 175,200 2012-02-27 2012-03-15 2310280312012 602 Prokuroria per Krime te Renda.riparim makine UP 70/8 dt 23.1.2012,kontr 70/10 dt 24.1.2012,ft 34 dt 3.2.2012 ser 01162053 ft 39 dt 60.2.2012 ser 01162058 ft 41 dt 8.2.2012 ser 1162060,APP 26.4.2011
Universiteti i Tiranes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 272,040 2012-02-28 2012-03-15 4110110392012 602 Rektorati UT bl pjes kembimi up 185 dt 5.12.11 pv 6.12.11 fat 539 dt 12.12.11 s 89175122 fh 107 dt 12.12.11 up 185 dt 5.12.11 pv 6.12.11 fat 568 dt 26.12.11 s 01162001 fh 113 dt 26.12.11
Universiteti i Tiranes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 136,800 2012-03-07 2012-03-21 6010110392012 602 Rektorati UT sherb rip automjeti up 186 dt 5.12.211 pv 6.12.11 fat 552 dt 15.12.11 s 89175135 sit 15.12.11 fat 555 dt 17.12.11 s 89175138 sit 17.12.11
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 420,480 2012-06-22 2012-07-13 7210280372012 600 Prokuroria per Krime te Renda.sh up 29.3.2012 pv 24.4.2012 f 12.6.2012 s 02730628 fh 20.6.2012
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 179,640 2012-03-20 2012-04-02 39 1029041 2012 602 GJYKATA E LARTE pjese kembimi makinash UP 17.02.2012 Kontrat 57/15 dt 17.02.2012 fat 69 td 24.02.2012 seri 01162088 fh 5 dt 29.02.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 57,000 2012-03-20 2012-04-02 76 1026001 2012. 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Riparim makine PV 3/4 dt 21.02.2012 fat 64 dt 22.02.2012 seri 01162083
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 190,800 2012-03-26 2012-04-11 5210290412012 602 GJYKATA E LARTE"pjese kembimi kon.shtes 57/15,17.02.2012,f106,15.03.2012,s01172825,fh9,15.03.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 159,600 2012-04-10 2012-04-16 17210100772012 602 DPDOGANAVE miremb automjeti up nr 2806 dt 17.02.2012 shtese kontr nr 2806/1 dt 17.02.2012 fat nr 104 dt 9.03.2012 sr nr 01172823
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 77,280 2012-04-09 2012-04-13 4210280312012 602,PROKURORIA E KRIMEVE TE RENDA,RIP,KONTR VAZH 70/10 D 24/1/12,FAT 70 D 24/2/12 S 01162089,F 71 D 24/2/12 S 001162090,FAT 90 D 1/3/12 S 01172809,FAT 92 D 6/3/12 S 01172811
Gjykata e Apelit Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 30,000 2012-04-05 2012-04-13 64 1029007 2012 602 Gjykata Apelit Tirane mirmbajtje mjete transporti up 38 dt 29.03.2012 pv 3/4 dt 29.03.2012 fat 132 dt 29.03.2012 seri 02730502 fh 7 dt 29.03.2012
Reparti Policise "Renea" Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 276,840 2012-04-12 2012-04-19 4210160092012 602-R.E.N.E.A riparime,shtese kontrate nr 6 dt 12.01.2012,fat nr 100,101,102,103 dt 08.03.2012,seri 01172819,01172820,01172821,01172822
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 600,240 2012-04-12 2012-04-19 8810250012012 1025001 602 AP MIN PUNES RIP MJETE KONTR SHTES 43 DT 9.01.2012 FAT 60 DT 01160279 DT22.02.2012
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 76,080 2012-05-07 2012-05-11 9710290412012 602 GJYKATA E LARTE. shpenzime pjese kembimi makine kontrate shtese nr 57/15 dt 17.02.12 fat 171 dt 25.04.12 fh 32 dt 25.04.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 118,482 2012-05-15 2012-05-17 14510030012012 602 KM servis,up21,12.03.2012,pv14.3.2012,pv16.03.2012,f114,20.03.2012,s01172384
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 201,120 2012-05-16 2012-05-21 14010180012012 1018001ap.shish.mirembajtje mjete transporti urdher 89/1 dt 23.3.2012,PV 18.4.12,ft 188 dt 30.4.12 ser 02730558,Pv marrjedorezim 30.4.2012
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 30,240 2012-05-23 2012-06-06 2310290412012 602 GJYKATA E LARTE. shpenzime pjese kembimi makine kontrate shtese nr 57/15 dt 17.02.12 fat 189 dt 30.04.12 s 02730559 fh 35 dt 30.04.12 fat 190 30.04.1 s 02730560 fh 36 dt 30.04.12
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 226,560 2012-05-23 2012-06-06 58 1028031 2012 602 Prokuroria per Krime te Renda. Riparim automjeti, UP 227 dt 09.03.2012 PV .3/4 dt 29.03.2012 kontrat 421 dt 24.04.2012 Njoftim app 23.04.2012 fat 187 dt 27.04.2012 fat seri 02730557
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 18,480 2012-05-25 2012-06-08 11410290412012 602 GJYKATA E LARTE. shpenzime pjese kembimi makine kontrate shtese nr 57/15 dt 17.02.12 fat 191 dt 30.04.12 s 02730561 fh 37 dt 30.04.12
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 704,280 2012-06-07 2012-06-19 11210760012012 602 ILDKP sherbim mirembajtje, ukp dt.06.06.2012,up.1001 dt.02.02.2012,kont. dt.21.03.2012 pv.nr.1-23 dt.02.02.2012 pv.4 dt.27.02.2012 pv.5 dt.02.03.2012,form.njof.fit.12.03.2012 kont.02.04.2012 fat.165-167dt.12.04.2012
Universiteti i Tiranes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 244,920 2012-06-14 2012-06-26 24910110392012 602 Rektorati UT sherb rip automjete up 64 dt 29.5.12 pv 30.5.12 fat 246 dt 1
Universiteti i Tiranes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 174,240 2012-06-14 2012-06-26 25010110392012 602 Rektorati UT bl pjes kemb. up 63 dt 29.5.12 pv 30.5.12 at 247 dt 1.6.12 s 02730617 fh 32 dt 1.6.12 fat 248 dt 1.6.12 s 02730618 fh 31 dt 1.6.12
Reparti Policise "Renea" Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 224,280 2012-06-15 2012-06-28 10210160092012 602-RENEA PAGA mirmbajtje mjete kont vazh 14/7 08.05.2012 fat 259 260 261 262 13.06.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 21,600 2012-07-30 2012-08-06 11110630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.shpenzime te tjera transporti pv dt 01.06.12 ft 268 ser 02790638 dt 01.06.12
Laboratori i barnave (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 621,000 2012-08-02 2012-08-09 11410130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE mirmbajtje,up 9 d 10/2/12,njf 9/12 d 11/4/12,kontr 9/17 d 14/5/12,njapp 23/4/12,fat 256,257 d 21/6/12 s 02730626,627
Instituti shendetit publik Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 349,740 2012-08-22 2012-08-23 29510130482012 602 ISHP RIP UP 293 DT 6.04.2012 KONT 293/7 DT 5.06.2012 FAT 331 DT 6.07.2012 SR 03787751 FH 57 DT6.07.2012
Reparti Policise "Renea" Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 185,640 2012-09-10 2012-09-12 15610160092012 602-R.E.N.E.A MIREMBAJTJE MJETI KONT NE VAZHD 14/7 DT 08.05.12 FAT 429 DT 05.096.12 +430+431+432 DT 05.09.12
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 78,720 2012-09-10 2012-09-12 20510290412012 602 GJYKATA E LARTE bl pjese kembimi kontr nr 9/10 dt 23.07.2012 fat nr 372 dt 30.07.2012 sr 03787792 fh nr 71 dt 30.07.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 511,440 2012-09-12 2012-09-14 35510130482012 602,ISHP rip automjete kont v 293/7 dt 05.06.12 ft 367 dt 16.07.12 ser 03787787 pmd16.07.12
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 296,760 2012-09-19 2012-09-24 221 10290412012 1029041 602 GJYKATA E LARTE pjese kembimi kontr nr 9/10 dt 23.07.2012 fat nr 426 dt 4.09.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 338,760 2012-09-24 2012-09-25 36210250012012* 602 AP MIN PUNES RIP MJETI,KONTR VAZH 880/6 D 29/5/12,FAT . 437 ser 04825808 dt 7.9.212 fat 440 ser 04925810 dt 7.9.212 fat 438 ser 04925809dt 7.9.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 746,400 2012-09-24 2012-09-25 3481025001/2012* 602 AP MIN PUNES RIPARIM AUTOMJETESH KONTRATA NE VAZHDIM 860/6 DT 29.9.212 FAT NR 425 SER. 03787844 DT 3.9.2012 FAT 423 SER. 037843 DT 3.9.212 FAT NR. 425 DSER. 0787845 DT 3.9.2012
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 198,120 2012-09-24 2012-09-25 22910290412012 1029041 602 GJYKATA E LARTE bl pjese kembimi kontr nr 9/10 dt 23.07.2012 fat nr 441 dt 10.09.2012 sr 04925812 fh nr 85 dt 10.09.2012
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 374,400 2012-09-27 2012-10-03 18010760012012 602 ILDKP riparim mirembajtje, kerkese.dt.07.09.2012 kont.10.09.2012 pv. dt.11.09.2012 pv.marrje dorezim dt.18.09.2012 akt-kol. dt.19.09.2012 fat. 455 dt.19.09.2012 fat.456 dt.19.09.2012 fat.457 dt.19.09.2012
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 305,760 2012-10-04 2012-10-08 23510290412012 GJYKATA E LARTE 602 bl pjese makine kontr nr 9/10 dt 23.07.2012 fat nr 427/1 dt 4.09.2012 sr 03787848 fh nr 78 dt 4.09.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 148,440 2012-10-08 2012-10-09 4081013048 2012 1013048 602 ISHP RIP AUTOMJETE KONT V 293/7 DT 05.06.12 FT 474 DT 25.09.12 SER 04925846 FH 82 DT 28.09.12 SIT 25.09.12
Keshilli i Larte drejtesise (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 45,600 2012-10-15 2012-10-17 13510630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.goma per automjete up 268 dt 6.12.11 pv 6,7.12.11 ft 521 s89175104 dt 7.12.11 fh 7.12.11 up 264 5.12.11 pv 5,6.12.11 ft 514 s89175097 6.12.11 fh 64 dt 6.12.11
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 308,640 2012-10-15 2012-10-17 11410280312012 600 Prokuroria per Krime te Renda.sh kv 24.4.12 f 5.10.2012 s 04925862
Keshilli i Larte drejtesise (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 307,800 2012-10-18 2012-10-24 13810630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.riparim automjeti,pjese kembimi kontrate shtese nr 135 dt 26.1.12 ft 46 13.2.12 seri 01162065 ft 117 seri 01172837 21.3.12 pv 21.3.12