Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SENKA All 247,033,426.00 75 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,504,995 2012-02-14 2012-02-20 3421650012012 466-bawshkia vore garanci punimesh akt kolaud 11.10.09 pv marrje ne dorez 16.11.09 kont ne vazhd 61 dt 24.02.09 sit perf 11.10.09
Bashkia Durres (0707) SENKA Durres 1,292,000 2012-03-16 2012-04-02 13821070012012 2107001 BASHKIA DURRES SHTESE KONTRATE RIK KUARTALLE PERBALLE PRAPA BLU-STAR
Komuna Gradisht (0922) SENKA Lushnje 238,542 2012-04-13 2012-04-20 5926090012012 k.gradisht lik fature garanci punimi
Bordi i Kullimit Tirane (3535) SENKA Tirane 4,789,361 2012-04-12 2012-04-20 4510050792012 231 bordi kullimit sit punime kullimi kon.v314,14.10.2011,f22,01.04.2012s87975422
Bordi i Kullimit Tirane (3535) SENKA Tirane 570,826 2012-04-26 2012-04-27 60/110050792012 602,466 bordi kullimit rehabilitim sistem kullimi kv.14.10.2011,shkr.15721/1,12.08.2011,app19.09.2011,sit.perf.e fat.26,19.04.2012,s87975426,akt kol.cert.marr.dor.16.04.2012
Komuna Golem (0922) SENKA Lushnje 2,745,057 2012-05-04 2012-05-11 3826020012012 K.Golem situacion perfundimtar ujesjellesi shegas
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SENKA Tirane 8,154,027 2012-05-07 2012-05-11 11610060472012 231-466 DPUK situacion nr 6 rehabilitimi i puseve Karaj,kontrate dt 10.11.2010 prot.3538,amendament dt 28.04.2011,10.05.2011 nr 973,fat nr 24 dt 16.04.2012,seri 87975424,situacion nr 6 dt 27.03.2012,urdher nr 1059 dt 02.05.2012
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 2,656,713 2012-06-01 2012-06-08 17921290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.PER SISIST.-ASF.SHESHI LGJ."XH.NEPRAVISHTA"" SIPAS FATURES DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) SENKA Elbasan 3,005,964 2012-07-30 2012-08-03 11110050692012 Reabilitim rezervuari Bordi i Kullimit Elbasan
Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 471,513 2012-08-06 2012-08-13 22121650012012 602-BASHKIA VORE TRANSPORT UP 28 DT 22.06.12 PV 25.06.12 FAT 36+37 DT 04.07.12 SR 879757436+87975437 FH 32 DT 04.07.12
Komuna Klos (0625) SENKA Mat 4,763,784 2012-08-09 2012-08-17 9926540012012 Bashkia Klos (2654001) Lik. Sit.Nr.2 Objek. Rik.Kanali Vadites Fsh.Fullqet me Fat.Nr.33 Dt.19.07.2012.
Komuna Klos (0625) SENKA Mat 372,849 2012-09-18 2012-09-21 12426540012012 Bashk. Klos (2654001) Lik. Sit.1 Objekti "Rik. Kanali Vadites i Fsh.Fullqet" me Fat.Nr.13 Dt.02.12.2011.
Komuna Golem (3513) SENKA Kavaje 2,000,000 2012-09-24 2012-09-25 23724750012012 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM PJESOR I SITUACIONIT PER RRUGEN UNAZA RE BULEVARDI I PALMAVE DERI TE PIKETA 6 FAT 24 DT 15.11.2010
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) SENKA Elbasan 3,174,252 2012-09-03 2012-09-04 13010050692012 Reabilitim rezervuari Bordi i Kullimit Elbasan
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) SENKA Elbasan 1,290,324 2012-10-09 2012-10-15 15910050692012 Reabilitim rezervuari Bordi i Kullimit Elbasan
Bashkia Kavaja (3513) SENKA Kavaje 2,375,000 2012-10-11 2012-10-16 72221180012012 BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION RRUGA PAL XHUMARI
Komuna Golem (3513) SENKA Kavaje 5,040,440 2012-10-23 2012-10-26 27328124750012012 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM PJESOR PER RRUGE UNAZA E RE BULEVARDI I PALMAVE DERI PIKETA 6 E SITUACION PERFUNDIMTAR PER RRUGE ZIGXHAFAJ VARREZA
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SENKA Tirane 2,496,751 2012-11-05 2012-11-14 32410060472012 231-466 DPUK situacion nr 7/1 rehabilitimi i puseve Kafaraj fat.47 dt.12.10.12kontrate dt 10.11.2010 urdher nr.2580 dt.01.11.12
Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 6,857,616 2012-11-19 2012-12-13 29421650012012 231 Bashkia Vore, lik. sit.perf. pv.marrje dorezim dt.16.05.2011 akt.kol.dt.13.05.2011 kont.ne vazhdim dt.27.10.2010 sit.per. dt.29.07.2011 fat.48 dt.29.07.2011
Komuna Golem (3513) SENKA Kavaje 549,040 2012-12-07 2012-12-18 34724750012012 KOMUNA GOLEM 5 % GARANCI 221813 RRUGE KANAPARAJ-SHKOLLA DHE 327227 RRUGA ZIGXHAFAJ VARREZA
Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 6,467,366 2012-12-05 2012-12-17 31921650012012 231 bashkia Vore- lik.sit.pare,up. 145 dt.02.08.2012 urdher. 145/1 dt.02.08..2012 njof.fit.dt.10.09.2012 buletin app.13.08.2012 dhe 24.09.2012 kont.145/3 dt.12.10.2012 sit.20.11.2012 fat.57 dt.20.11.2012
Komuna Gose (3513) SENKA Kavaje 2,744,849 2012-12-06 2012-12-17 12724770012012 KOMUNA GOSE LIKUIDIM FAT 62 DT 05.12.2012 RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9 VJECARE GOSE
Komuna Bubullime (0922) SENKA Lushnje 2,263,850 2012-12-06 2012-12-17 20126070012012 KOM.BUBULLIME 2607001 SA XHIROJME PER LIK.FATURE E SITUACION PER RIK.SHK.MESME "DH.MINO" BUBULLIME SIPAS DOKUMENTACIONIT PERKATES
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SENKA Tirane 561,423 2012-12-08 2012-12-20 41210060472012 231-466 DPUK situacion nr 7/1 rehabilitimi i puseve Kafaraj kontrate dt 10.11.2010 sit.8 dt.05.12.12 fat.60 dt.05.12.12
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SENKA Tirane 1,350,169 2012-12-08 2012-12-20 412/10060472012 231-466 DPUK situacion nr 7/1 rehabilitimi i puseve Kafaraj kontrate dt 10.11.2010 sit.8 dt.05.12.12 fat.60 dt.05.12.12
Komuna Klos (0625) SENKA Mat 1,558,037 2012-12-24 2012-12-27 183/126540012012 Bashk. Klos (2654001) Lik. Sit. perf. Kontr.Baze Objekt "Reh. kanali ujites Fullqet" me Fat.nr.59 Dt.04.12.2012.
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) SENKA Durres 3,979,777 2012-12-21 2012-12-27 2521070182012 2107018 TDO 0707/UJESJELLES KANALIZIME SH.A. DURRES/ KOD 2107018/ SIT. PJESOR SHTRIM LINJE E RE UJESJ. RRASHBULL, FINANCUAR NGA FZHR
Bashkia Kavaja (3513) SENKA Kavaje 469,200 2012-12-27 2012-12-28 95721180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM MIREMBAJTJE RRUGE FAT 68 DT 18.12.2012
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) SENKA Elbasan 14,031 2012-12-10 2012-12-24 21710050692012 Reabilitim rezervuari Bordi i Kullimit Elbasan
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) SENKA Elbasan 1,008,958 2012-12-10 2012-12-24 21810050692012 Reabilitim rezervuari Bordi i Kullimit Elbasan
Komuna Klos (0625) SENKA Mat 7,456,968 2012-04-23 2012-04-25 3726540012012 Bashkia Klos (2654001) Lik. sit.Nr.1 te objek. Rik. i kanalit vadites te fsh.Fullqet me Fat.Nr.13 Dt.02.12.2011.
Bashkia Kavaja (3513) SENKA Kavaje 239,286 2013-03-07 2013-03-13 14721180012013 BASHKIJA KJ CBLLOKIM GARANCIE RRUGA KAZAZVE
Komuna Kozare (0217) SENKA Kuçove 163,923 2013-03-19 2013-03-21 13525310012013 pagese 5% garanci per kontaten ndertim kuz havaleas komuna kozare kod.2531001
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SENKA Tirane 4,987,581 2013-03-20 2013-03-21 8210060472013 231-466 DPUK rehabilitimi i puseve Kafaraj urdher per likujdim 689 dt.18.03.13 kontrate dt 10.11.2010 NEVAZHDIM sit.PERF.DT.09.10.12 fat.70 dt.22.12.12 kt kolaudimi dt.28.11.12
Bashkia Durres (0707) SENKA Durres 68,000 2013-03-25 2013-03-26 10021070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI OBJEKTI RIK KUARTALLE PRAPA BLU STARIT
Komuna Bubullime (0922) SENKA Lushnje 3,800,000 2013-04-09 2013-04-09 6126070012013 KOM.BUBULLIME 2607001 SA XHIROJME PER LIK.RIK.I SHK.MESME "DHIMITER MINO" BUBULLIME SIPAS SITUACIONIT, FATURES DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES (5 DITE)
Bashkia Durres (0707) SENKA Durres 342,410 2013-04-08 2013-04-09 12121070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5%GARANCI OBJEKTI RIK. KUARTALLE PRAPA BLU STAR
Komuna Gose (3513) SENKA Kavaje 2,375,000 2013-04-09 2013-04-10 4624770012013 KOMUNA GOSE LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9 VJECARE GOSE FAT 77 DT 05.04.2013 KONTRATE VITI 2012
Bashkia Kavaja (3513) SENKA Kavaje 452,400 2013-04-09 2013-04-10 23721180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM MIREMBAJTJE KANALESH KONTRATE 22/1 31.01.2013 FAT 73 DT 02.03.2013
Komuna Golem (3513) SENKA Kavaje 3,816,959 2013-04-18 2013-04-19 10224750012013 KOMUNA GOLEM ASFALTIM SEGMENT RRUGOR UNAZA E RE BULEVARDI PALMAVE ME FATURE 58 DT 4.12.2012