Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMO KONSTRUKSION All 88,984,294.00 25 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) ALMO KONSTRUKSION Durres 299,612 2012-02-22 2012-03-08 2221070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI OBJEKTI NDERTI MURI STOLA KAPITOLA RRUGA TAULANTIA
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,508,890 2012-05-16 2012-05-21 13921011402012 231 Njesia bashkiake 6- reabilitimi rruges sokrat Mosko ,sit.perfundimtar dt.28.12.2012,fat,24dt.28.12.2011 shtese kont. dt.20.01.2012,fat. nr.02 dt. 20.01.2012 kont. sipermarrje,596 dt.16.09.2011 ne vazhdim
Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,049,058 2012-08-08 2012-08-16 63421010012012 Bashkia Tirane lik 5% rruga Fred Shiroka vazhd kontr 6716 dt 21.09.2007 sit perf 06.02.2008 proc verb kol 10.03.2008 proc garancie 30.04.2009
Komuna Kashar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 426,916 2012-08-09 2012-08-16 24628090012012 231-KOM KASHAR GARANCI KONT NME VAZHD 2847/3 DT 20.10.10 URDHER 584 DT 29.10.10. PV 05.12.11 URDHER LIK 91 DT 13.12.11
Komuna Gjepalaj (0707) ALMO KONSTRUKSION Durres 4,179,964 2012-12-03 2012-12-17 23123670012012 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK SIT.1 NDERTIM KUZ HARDHISHT-GRECVE
Komuna Kashar (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,745,815 2012-12-08 2012-12-20 41528090012012 231-KOM KASHAR GARANCI LAGJE NELAJ URDHER 154 DT 06.12.12 KONT NE VAZHD 10.06.11 PV PEERF 14.11.12
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 4,728,589 2012-02-06 2012-02-16 2621011402012 231 Min.Bashkia 6- rikonst.rruga Sokrat Mosko, sit.nr.1 dt.08.01.2012 kont.nr.596 dt.16.09.2011 ne vazhdim ,kont.shtese nr.21.12.2011 nr.911 ne vazhdim app.dt.15.09.2011 fat. nr.01 dt.08.01.2012 nr.serise 22345578
Komuna Paskuqan (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 3,734,440 2013-03-06 2013-03-11 33 28070012013 231 Komuna Paskuqan Likuidim 5% garanci , uprdher kryetari nr.15 dt.05.03.2013 akt.marrje dorez.dt.21.01.2013 kont.nr.6 dt.06.08.2009 kont.shtese nr.1901 prot. dt.17.10.2011 , sit. kont.shtese dt.19.12.2011 sit.perf. dt.18.12.2011 kolaudim
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 13,880,735 2013-03-20 2013-03-20 5121011402013 231-mini bashkia 6 rruga tanush shyti up 1 dt 08.098.12 pv 1 dt 09.09.12 njoft fit 07.11.12 app 19.11.12 kont 1 dt 14.11.12 sit 1 dt 01.02.13 fat 2 dt 04.03.13 sr 22345587
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,675,992 2013-05-16 2013-05-21 9921011402013 231-MIN I BASHKIA 6 5% PUNIME RIK LLAMBI BONATO KONT NE VAZHD 596 DT 16.09.11 PV MARRJE NE DORE 15.03.13 KOLAUDIM 20.03.13 URDHER 18 DT 14.05.13
Komuna Gjepalaj (0707) ALMO KONSTRUKSION Durres 7,691,312 2013-05-07 2013-05-14 6923670012013 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK SIT NR.2 ND.UJSJE.HARDHISHT LGJ.GRECAVE
Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 8,000,000 2013-06-06 2013-06-14 444 2101001 2013 M k Bashkia lik rr Hamdi Cenoimeri urdh prok nr 22 dt 17.05.2012 njoft fit 22/4 dt 11.07.2012 ,situac nr 1 dt 06-08.2012 deri 05.11.2012 fat 22345581 dt 05.11.2012
Komuna Gjepalaj (0707) ALMO KONSTRUKSION Durres 4,123,300 2013-06-04 2013-06-14 9323670012013 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK SIT.PJES.I SIT 2 ND.KUZ HARDHISHT FAT 7 10.12.2012
Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 3,346,413 2013-06-06 2013-06-14 446 2101001 2013 M k Bashkia lik rr Llambi Zicishti urdh prok nr 23 dt 17.05.2012 njoft fit 24/4 dt 09.07.2012 ,situac nr 1 dt 05.11.2012 fat 22345582 dt 05.11.2012
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 3,000,000 2013-06-17 2013-06-21 12621011402013 231-mini bashkia 6 sit 2 rruga tanush shyti kont ne vqazhd 1 dt 14.11.12 fat 3 dt 01.04.13 sr 22345587
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 2,391,720 2013-07-11 2013-09-25 15321011402013 231-mini bashkia 6 sit rruge up 3 dt 30.04.13 njfot fit 13.06.13 rap 12.06.13 pv 15.05.13 kotn 644 dt 24.06.13 fat 7 dt 09.07.13 sr 22345595 sit 1 dt 07.07.13
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 1,894,053 2013-07-11 2013-09-25 15421011402013 231-mini bashkia 6 rik rruga thoma goxhaj up 2 dt 01.04.13 njoft fit 06.05.13 pv 2+3 dt 29.04.13 kont 613 dt 16.06.13 fat 4 dt 01.07.13 sr 22345592 sit 1 dt 22.06.13
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 5,000,000 2013-10-10 2013-10-24 21421011402013 Mini Bashkia 6 Rik rruga Tanush Shyti sit 2 pjesor kont ne vazhd 1 dt 14.11.12 fat 3 dt 01.04.13 sr 22345587 sit 2 dt 01.04.13
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 384,674 2013-11-15 2013-11-18 24221011402013 mini bashkia 6 sit rruga bregu kombinat kont en vazdh 644 dt 24.06.13 fat 15 dt 04.11.13 sr 22345605 sit 30.07.13
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 198,303 2013-11-15 2013-11-18 24321011402013 mini bashkia 6 sit rruga thoma koxhaj kont ne vazhd 6123 dt 16.06.13 fat 15 dt 04.11.13 sr 22345605 sit perf 25.06.13
Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 4,448,857 2013-11-18 2013-11-19 809 2101001 2013 M k Bashkia lik rr Hamdi Cenoimeri vazhd urdh prok nr 22 dt 17.05.2012 njoft fit 22/4 dt 11.07.2012 ,situac nr 1 dt 06-08.2012 deri 05.11.2012 fat 22345581 dt 05.11.2012
Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 4,448,857 2013-11-18 2013-12-02 809 2101001 2013 M k Bashkia lik rr Hamdi Cenoimeri vazhd urdh prok nr 22 dt 17.05.2012 njoft fit 22/4 dt 11.07.2012 ,situac nr 1 dt 06-08.2012 deri 05.11.2012 fat 22345581 dt 05.11.2012
Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 2,256,909 2013-12-17 2013-12-18 973 2101001 2013 Bashkia lik rr Llambi Ziçishti vazhd kontr 23/5 dt 06.08.2012 ,situac nr 2 dt 05.02.2013 fat 22345597dhe598 dt 10.07.2013
Mini Bashkia 6 (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 2,500,000 2013-12-12 2013-12-17 26121011402013 mini bashkia 6 rik rruga t.shyti kont ne vazhd 14.11.12 fat 3 dt 01.04.13+ sit 2 dt 01.04.13
Bashkia Tirana (3535) ALMO KONSTRUKSION Tirane 6,069,885 2013-12-16 2013-12-17 951 2101001 2013 M k Bashkia lik rr Llambi Ziçishti vazhd kontr 23/5 dt 06.08.2012 ,situac nr 2 dt 05.02.2013 fat 22345597 598 dt 10.07.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >