Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMETA GMBH All 966,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) ALMETA GMBH Elbasan 696,000 2012-03-16 2012-04-09 5421090142012 Sherbimet Publike makineri
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALMETA GMBH Tirane 30,000 2012-06-14 2012-06-26 29510150012012 602-MIN E JASHTME RIP MAKINE UP 86 DT 10.04.12 PV 3+4 DT 10.04.12+11.04.2012 FAT 137 DT 12.04.12 SR 86831837
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALMETA GMBH Tirane 240,000 2013-06-11 2013-06-18 25010150012013 602-MIN E JASHTME RIPARIM MAKINE UP 33DT 16.03.10 PV 3+4 DT 22.03.10 FAT 65 DT 31.03.10 SR 67760473
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >