Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMEDICAL All 21,806,988.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ALMEDICAL Tirane 2,491,428 2012-12-10 2012-12-27 32610111402012 Fak Shk Natyres bl mat labor up 126 dt 6.12.12 nj levrim kontr 3380/4 dt 16.11.2012fat 5 dt 6.12.2012 s 4044369 fat 6 dt 6.12.12 s 4044370 fh 73 dt 6.12.12
Universiteti Bujqesor (3535) ALMEDICAL Tirane 178,920 2012-12-10 2012-12-27 48710110412012 Univ. Bujq. blacid butirik up 222 dt 16.10.12 pv 7.12.12 fat 8 dt 7.12.12 s 4044372 fh 134 dt 7.12.12
Universiteti Bujqesor (3535) ALMEDICAL Tirane 41,280 2013-05-17 2013-05-23 17810110412013 Univ.Bujqesor bl alkool termom up 26 dt 11.2.13 pv 5 14.2.13 fat 13 dt 26.2.2013 s 4044378 fh 14 dt 26.2.13 up 32 dt 28.2.13 fat 15 dt 1.4.13 s 4044380 fh 26 dt 1.4.13 vlers perf.29.3.13
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALMEDICAL Tirane 1,378,800 2013-08-09 2013-10-17 65010100772013 Drejt pergj doganave .lik bl reagente kontr dt 31.5.2013, ft seri 4044381 dt 12.7.2013, fh dt 12.7.2013
Sanatoriumi Tirane (3535) ALMEDICAL Tirane 9,474,000 2013-09-23 2013-10-23 27110130512013 231,SUSM "SH NDROQI" ,PAISJE HOTELERIE,UP 76 D 27/5/13,NJF 104 D 10/7/13,NJbuletine 22/7/13,KONTR 12/7/13,FAT 20 D 9/9/13 S 4044385,FH 3 D 9/9/13
Universiteti Korce (1515) ALMEDICAL Korçe 7,824,000 2013-11-25 2013-11-27 70710110462013 PAJISJE LABURATORIKE . UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Sanatoriumi Tirane (3535) ALMEDICAL Tirane 418,560 2013-12-09 2013-12-09 27210130512013 602,SUSM "SH NDROQI"CENTRIFUG,UP 73 D 18/7/12,PV 18/7/12,FAT 3 D 18/7/12 S 4044367,FH 10 D 10/7/12
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >