Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA-2001 All 446,646.00 29 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 8,682 2012-02-15 2012-02-20 1310100922012 DOGANA PESHKOPI lik. fat. nr. 175 dt. 31.01.2012 shp. tel. + inter. janar 2012
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,962 2012-03-15 2012-03-30 2310100922012 1010092 DOGANA PESHKOPI lik. fat. nr. 184 dt. 29.2.12 shp. telefon + int.
Komuna Maqellare (0606) ALMA-2001 Diber 35,532 2012-03-20 2012-04-09 3223490012012 2349001 komuna maqellare lik telefon dhe internet janar shkurt 2012
Komuna Maqellare (0606) ALMA-2001 Diber 21,558 2012-05-10 2012-05-15 6923490012012 2349001 komuna maqellare telefon + internet
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 14,130 2012-05-15 2012-05-21 3810100922012 DOGANA PESHKOPI lik. fat. nr. 5,-6 dt. 31.3.2012 dhe 30.4.2012
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,962 2012-05-15 2012-05-21 3710100922012 DOGANA PESHKOPI lik. fat. nr. 184 dt. 29.02.2012
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 6,720 2012-06-12 2012-06-22 4610100922012 1010092 DOGANA PESHKOPI lik. tel+internet fat. nr. 124 dt. 31.8. 2011
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 6,804 2012-08-15 2012-08-17 7010100922012 DOGANA PESHKOPI lik. shp. tel.+internet fat. nr. 39 dt. 31.7.12
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 6,972 2012-09-18 2012-09-21 8110100922012 1010092 DOGANA PESHKOPI lik. shp. telef. fat.nr. 44 dt. 31.08.2012
Komuna Maqellare (0606) ALMA-2001 Diber 31,152 2012-10-08 2012-10-15 3/2349001 2349001 komuna maqellare telefon fat nr 50 date 30.09.12
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 14,526 2012-11-06 2012-11-19 10310100922012 DOGANA PESHKOPI lik. fat. nr. 54, 58 dt. 30.9.2012 dhe 31.10.2012
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,692 2012-12-08 2012-12-20 1190100922012 DOGANA PESHKOPI lik. fat. nr. 66 dt. 30.11.2012
Komuna Maqellare (0606) ALMA-2001 Diber 38,418 2012-12-11 2012-12-27 19823490012012 2349001 tatim page komuna maqellareTELEFON KORRIK GUSHT SHTATOR
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,308 2013-01-22 2013-01-22 710100922013 DOGANA BLLATE lik. fat. nr. 72 dt. 31.12.2012
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,662 2013-02-21 2013-02-21 1810100922013 DOGANA BLLATE lik. fat. nr. 3 dt. 31.01.2013
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,782 2013-03-16 2013-03-19 2910100922013 1010092 DOGANA BLLATE lik. fat. nr.10 dt. 28.02.2013
Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ALMA-2001 Diber 30,000 2013-03-25 2013-03-26 2710051202013 1005120 DR. RAJONALE A.K.U lik. fat. nr.76 dt. 03.01.2013
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 15,324 2013-05-20 2013-05-23 4510100922013 DOGANA BLLATE lik. fat. nr. 18 dhe 22 dt. 30.03.2013 dhe 30.4.2013
Komuna Maqellare (0606) ALMA-2001 Diber 27,072 2013-07-02 2013-08-05 10523490012013 K.MAQELLARE 2349001 TELEFON
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 8,070 2013-07-02 2013-08-05 6010100922013 DOGANA BLLATE lik. fat. nr. 28 dt. 31.05.2013
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 8,826 2013-07-11 2013-09-25 6510100922013 1010092 DOGANA BLLATE lik. fat. nr. 34 dt. 30.06.2013
Komuna Maqellare (0606) ALMA-2001 Diber 26,094 2013-08-20 2013-10-17 12223460012013 2349001 k.maqellare 2349001 telefon qershor korrik 2013
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 6,870 2013-08-21 2013-10-17 7510100922013 DOGANA BLLATE lik.fat. nr. 39 dt. 31.07.2013
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,212 2013-09-11 2013-10-17 8610100922013 DOGANA BLLATE lik. fat. nr. 45 dt. 31.08.2013
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 7,626 2013-10-14 2013-10-24 9810100922013 DOGANA BLLATE lik.fat. nr.51 dt. 30.09.2013
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 8,640 2013-11-12 2013-11-15 10810100922013 DOGANA BLLATE lik. shp. telefon + int. fat. nr. 57 dt. 31.10.2013
Komuna Maqellare (0606) ALMA-2001 Diber 40,122 2013-11-11 2013-11-15 17623490012013 2349001 k.maqellare 2349001 telefon + internet
Dogana Peshkopi (0606) ALMA-2001 Diber 8,808 2013-12-11 2013-12-12 11510100922013 DOGANA BLLATE lik. shpenz. telef. fat. nr. 61 dt. 30.11.2013
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Diber (0606) ALMA-2001 Diber 21,120 2013-12-20 2013-12-23 18410161042013 DR. RAJ. KUFI-EMIGRACIONIT lik. telefon fat. nr. 64 dt. 20.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >