Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SALILLARI All 950,636,250.00 82 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Berat (0202) SALILLARI Berat 2,707,702 2012-02-23 2012-02-28 4920420012012 garanci punimi certifikata 03.02.2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Qarku Berat (0202) SALILLARI Berat 1,874,556 2012-02-23 2012-02-28 5020420012012 garanci punimi certifikata 14.02.2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) SALILLARI Tirane 10,912,245 2012-03-07 2012-03-21 15910060542012 231 DPRR rikonst rr A.Goga Durres shkr 1105 29.02.2012 dif up 383 05.04.2011 fat 69 27.01.2011 sh 1104 29.02.2012 dif up 446 25.5.2011 fat 81 31.03.2011 kont vazhd 1876 18.03.2011
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Elbasan Qytet (Elber) (0808) SALILLARI Elbasan 6,347,857 2012-03-13 2012-03-30 621090152012 Elber Elb rikostr ujesjellsi
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,018,060 2012-03-16 2012-04-02 8610560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 27.5.2009 f 16.1.2012 s 88732038
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) SALILLARI Tirane 39,799,304 2012-04-05 2012-04-16 22810060542012 231 DPRR ndertim plepa rrogozhine loti 5 shkr 1489 19.03.2012 fat 32 29.07.2010 dif up 292 04.03.2011 kont vazhd 4088 05.08.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) SALILLARI Tirane 1,469,624 2012-04-05 2012-04-13 22710060542012 231 DPRR ndertim Tirane Vore shkr 1492 19.03.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) SALILLARI Tirane 53,209,370 2012-04-05 2012-04-13 23010060542012 231 DPRR ndertim bypass Kavaje Rrogozhine l 4 shkr 1491 19.03.2012 fat 82 31.03.2011 kont vazhd 8273 11.01.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) SALILLARI Tirane 24,821,385 2012-04-05 2012-04-13 22910060542012 231 DPRR ndertim Qukes Q Plloce shkr 1488 19.03.2012 fat 41 07.09.2010 kont vazhd 4486/5 16.06.2009
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) SALILLARI Tirane 290,800 2012-05-18 2012-05-28 71 1087010 2012 466 KOM.PROK.PUBLIK. Kthim te ardhurave operatore ekonomik ,UB 69 dt 09.04.2012 Vendim 192/4 dt 29.03.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) SALILLARI Tirane 5,700,000 2012-05-25 2012-06-08 45710060542012 231 DPRR Nd.Rr.Qukes-Q.Plloce,shkrese nr 1571/1 dt 27.04.2012,fat nr 9 dt 27.03.2012,seri 88732045,kontrate nr 7514/4 dt 30.12.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 1,816,373 2012-06-14 2012-06-26 13610560012012 231 F ZH SH. tvsh kontr dt 1.6.2011, ft seri 721957 dt 4.6.2012
Komuna Golem (3513) SALILLARI Kavaje 7,631,390 2012-08-02 2012-08-09 18924750012012 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM SITUACION PJESOR PER RRUGEN MASTERPLAN MALI ROBIT PLAZH
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) SALILLARI Gjirokaster 45,753,900 2012-08-02 2012-08-09 9510050712012 ( BORDI KULLIMIT 1005071 SIT FAZA E II-TE SISTEM DRINO
Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 9,000,000 2012-08-08 2012-08-16 636/21010012012 Bashkia Tirane lik rikon blloku 45 shkr nr 7632 dt 01.08.2012 kontr 9819 dt 16.11.2009 sit perf gusht 2010 proc verb kol 17.12.2010 fat 72804801 dt 16.12.2010
Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 1,000,000 2012-08-08 2012-08-16 63621010012012 Bashkia Tirane lik rikon blloku 45 shkr nr 7632 dt 01.08.2012 kontr 9819 dt 16.11.2009 sit perf gusht 2010 proc verb kol 17.12.2010 fat 72804801 dt 16.12.2010
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) SALILLARI Gjirokaster 42,022,102 2012-09-12 2012-09-13 11210050712012 ( BORDI KULLIMIT 1005071 ) SITUACION SISTEMIM I DRINOS UB NR3222
Bordi i Kullimit Fier (0909) SALILLARI Fier 17,901,563 2012-09-20 2012-09-24 7910050702012 SIT.NR.1 BORDI I KULLIMIT FIER 1005070
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 6,547,929 2012-09-18 2012-09-24 19110560012012 231-F.ZH.SH .tvsh kontr dt 2.6.2011, ft seri 721971 dt 10.7.2012
Bordi i Kullimit Fier (0909) SALILLARI Fier 10,607,563 2012-10-16 2012-10-22 8510050702012 MBROJTJE NGA GERRYERJET LUMI VJOSE VARIBOP FIER
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 2,012,778 2012-10-24 2012-10-29 22810560012012. 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 1.6.2011, ft seri 721999 dt 9.10.2012
Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 4,750,000 2012-11-01 2012-11-13 53521020012012 pagese per Salillari likujdim pjesor situacioni nr 3nga Bashkia Berat 2102001
Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 4,894,023 2012-11-19 2012-12-13 23121600012012 BASHKIA HIMARE 2160001SITUACION NR 1 RRUGA STEFANEL
Komuna Kozare (0217) SALILLARI Kuçove 7,191,789 2012-11-16 2012-12-13 46725310012012 rikons. K.U.Z Havaleas Komuna Kozare kod.2531001 fat.03993964 dt.10.11.2012
Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 7,451,413 2012-11-19 2012-12-13 23221600012012 BASHKIA HIMARE 2160001SITUACION NR 1 UJESJELLSI GJILEKE
Komuna Bradashesh (0808) SALILLARI Elbasan 2,845,332 2012-12-07 2012-12-18 32723810012012 Investim Kom Bradasshesh 2381001
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) SALILLARI Gjirokaster 323,351 2012-11-26 2012-12-17 15410050712012 ( BORDI KULLIMIT 1005071 ) SIST DRINOS SIT 27/09/2012 KONTRATE 21/05/2012 FAT NR 58 UBL 3602
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) SALILLARI Durres 474,000 2012-11-23 2012-12-17 20110060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE GARANCI PUNIME
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) SALILLARI Gjirokaster 4,895,085 2012-11-26 2012-12-17 15610050712012 ( BORDI KULLIMIT 1005071 ) 5% GARANCI PUNIMESH SIST DRINOS , CERTIFIKATE E GARANCISE 07/11/2012
Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 2,802,775 2012-12-21 2012-12-27 33821650012012 466 Bashkia Vore -Lik. 5% garanci punime,urdher kryetari 60/1 dt.30.11.2012, kont.88 dt.17.04.2012,pv.marrje dorezim.dt.30.11.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 32,419,820 2013-02-06 2013-02-07 2710060542013 231-ARSH Ndertim Rruga By Pass Plepa - Kavaje - Rrogozhine Lot 5 Shkresa Nr. 1489/1 Dt 05.02.2013 Sit Nr.4, fat Nr. 39 Dt 31.08.2010 Nr Ser. 69312980 , Garanci Sit 3 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 34,180,646 2013-02-06 2013-02-07 2810060542013 231-ARSH Shkresa Nr. 1489/1 Dt 05.02.2013 Sit Nr.4, fat Nr. 39 Dt 31.08.2010 Nr Ser. 69312980 , Garanci Sit 3 Kontrata ne vazhdim Nr. 4488/4 dt 05.08.2009
Bashkia Himare (3737) SALILLARI Vlore 10,557,589 2013-03-11 2013-03-13 47 2160001 2013 2160001 BAHHKIA HIMARE SITUACION PUNIMESH LGJ STEFANEL DIFERENCESITUACIONI NR 1
Aparati Ministrise se Financave (3535) SALILLARI Tirane 330,384 2013-03-07 2013-03-13 12110100012013 Min.Fin. kthim shume nga pjesemarrja ne ankand shkr.2670,2670/1 dt.18,21.02.2013 Ma A0069 dt.11.02.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 5,000,000 2013-03-11 2013-03-15 13510060542013 231- ARrSh - Ndertim By Pass Plepa - Kavaje - Rrogozhine Lot 1 Shkr Nr. Dt 11.02.2013 Dif Sit Nr. 1 Fat Nr. 81 Dt 31.03.2011 Ser. 72804822 Kontrata ne Vazhdim Nr. 8273/5 Dt 31.03.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 4,788,000 2013-03-11 2013-03-15 13210060542013 231- ARrSh - Ndertim Rr Qukes - Qafe Plloce Lot Shtesa Shkr. Nr541 dt 11.02.2013 Dif Sit Nr. 1 fat Nr 9 Dt 27.03.12 Kontrat ne Vazhdim nr. 7514/4 dt 30.12.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 16,435,000 2013-03-11 2013-03-15 13410060542013 231- ARrSh - Ndertim By Pass Plepa - Kavaje - Rrogozhine Lot 1 Shkr Nr. 540 Dt 11.02.2013 Dif Sit Nr. 1 Fat Nr. 81 Dt 31.03.2011 Ser. 72804822 Kontrata ne Vazhdim Nr. 8273/5 Dt 31.03.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 13,775,000 2013-03-11 2013-03-15 13610060542013 231- ARrSh - Rikonstruksion a. Goga Shkr. Nr. 926 Dt 05.03.13 Diference SitPerfundimtar Fat Nr.80 Dt 15.03.2011 Ser 72804821 Kontrate ne Vazhdim nr. 4151/1 Dt 29.04.2009
Komuna Bradashesh (0808) SALILLARI Elbasan 9,944,363 2013-03-13 2013-03-15 5723810012013 investim Kom Bradashesh 2381001
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 3,818,179 2013-03-13 2013-03-18 12410060542013 231-ARSH RUGA TIRANE SHKRESA 932 DT 05.03.13 SIT 12 FAT 70 DT 27.01.11 KOTN NE VAZHD 8970 DT 23.11.07