Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SALATI All 7,671,686.00 90 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SALATI Vlore 70,800 2012-02-22 2012-02-22 30 1013060 2012 Riparim makine PSIKIATRIA 1013060
Nd-ja Komunale Banesa (3737) SALATI Vlore 36,720 2012-03-07 2012-03-21 1321460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE FAT 21 DT 12.11.2011
Reparti Delta Force Vlore (3737) SALATI Vlore 48,000 2012-06-26 2012-07-13 79 1016016 2012 BLERJE VAJ+BATERI D.FORCE 1016016
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) SALATI Vlore 32,000 2012-03-16 2012-04-09 4810280302012 PROKURORIA E RRETHIT KODI 1028030 GOMA
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) SALATI Vlore 19,900 2012-03-20 2012-04-09 36 1013014 2012 SHP TRANSPORTI DSHPQ 1013014
Prokurori Apeli Vlore (3737) SALATI Vlore 74,700 2012-03-27 2012-04-11 31 1028034 2012 PJESE KEMBIMI PROK E APELIT 1028034
Reparti Delta Force Vlore (3737) SALATI Vlore 136,000 2012-04-25 2012-04-26 32 1016016 2012 BLERJE PJESE KEMBIMI+VAJ+MATERJALE VINCI D.FORCE 1016016
Paraburgimi Vlore (3737) SALATI Vlore 65,200 2012-05-08 2012-05-11 7210140572012 RIPARIME TRANSPORTI PARABURGIMI 1014057 FAT 40 DT 17.03.2012
Prefektura e qarkut Vlore (3737) SALATI Vlore 33,600 2012-05-08 2012-05-11 87 1016074 2012 PJESE KEMBIMI PREFEKTURA 1016074
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SALATI Vlore 73,140 2012-05-08 2012-05-11 89 1013060 2012 PSIKIATRIA 1013060 RIPARIM MAKINE
Reparti Delta Force Vlore (3737) SALATI Vlore 130,860 2012-05-16 2012-05-21 59 1016016 2012 BLERJE GOMA+MATERJALE VINCI D.FORCE 1016016
Komisariati i Policise Vlore (3737) SALATI Vlore 97,200 2012-05-18 2012-05-28 108 1016022 2012 BLERJE BATERI MAKINE D.RENDIT 1016022
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) SALATI Vlore 11,400 2012-05-23 2012-06-06 12610110382012 BATERI DAR 1011038 FAT 12 DT 07.05.2012
Reparti Ushtarak Nr.5570 Vlore (3737) SALATI Vlore 110,160 2012-05-24 2012-06-07 33 1017083 2012 RIPARIM MJETE TRANSPORTI REPARTI 55-70
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) SALATI Durres 204,000 2012-05-24 2012-06-08 14410170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Komisariati i Policise Vlore (3737) SALATI Vlore 199,040 2012-06-09 2012-06-20 124 1016022 2012 BLERJE VAJ MAKINE D.RENDIT 1016022
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) SALATI Vlore 25,200 2012-06-12 2012-06-22 115 1016107 2012 RIPARIM MJETI D.KUFIRIT 1016107
Prefektura e qarkut Vlore (3737) SALATI Vlore 142,000 2012-06-18 2012-06-29 121 1016074 2012 PREFEKTURA 1016074 PJESE KEMBIMI
Reparti Delta Force Vlore (3737) SALATI Vlore 38,880 2012-07-24 2012-08-01 100 1016016 2012 BLERJE MATERJALE D.FORCE 1016016
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) SALATI Vlore 19,800 2012-07-25 2012-08-02 153/ 1016107 2012 RIPARIM MAKINE D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) SALATI Vlore 62,780 2012-08-21 2012-08-22 174 1016107 2012 PJESE KEMBIMI D.KUFIRIT 1016107
Shtepia e Foshnjes Vlore (3737) SALATI Vlore 50,160 2012-09-05 2012-09-11 96 2146030 2012 PJESE KEMBIMI KORRIK SH.FEMIJES 2146030
Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) SALATI Vlore 20,160 2012-09-07 2012-09-12 131 1026027 2012 VAJ DHE FILTRA D.PYJORE 1026027
Reparti Delta Force Vlore (3737) SALATI Vlore 207,720 2012-09-06 2012-09-12 119 1016016 2012 BLERJE MATERJALE MAKINE+MJETEVE D.FORCE 1016016
Paraburgimi Vlore (3737) SALATI Vlore 56,220 2012-09-07 2012-09-12 14710140572012 RIPARIM MJETE TRANSPORTI PARABURGIMI 1014057
Qendra e Zhvillimit Vlore (3737) SALATI Vlore 32,640 2012-09-12 2012-09-14 89 2146031 2012 PJESE KEMBIME Q,ZHVILLIMIT 2146031
Komisariati i Policise Vlore (3737) SALATI Vlore 270,240 2012-09-27 2012-10-04 193 1016022 2012 RIPARIM MJETI+PJESE KEMBIMI D.RENDIT 1016022
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) SALATI Vlore 10,800 2012-10-05 2012-10-09 212 1016107 2012 PJESE KEMBIMI D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) SALATI Vlore 9,480 2012-10-05 2012-10-09 213 1016107 2012 PJESE KEMBIMI D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) SALATI Vlore 16,600 2012-10-05 2012-10-09 218 1016107 2012 RIPARIM MAKINE D.KUFIRIT 1016107
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SALATI Vlore 31,200 2012-10-23 2012-10-26 214 1013060 2012 PSIKIATRIA 1013060 BATERI
Komisariati i Policise Vlore (3737) SALATI Vlore 90,000 2012-11-07 2012-11-21 225 1016022 2012 BLERJE PJESE KEMBIMI D.RENDIT 1016022
Paraburgimi Vlore (3737) SALATI Vlore 32,580 2012-11-16 2012-12-13 20610140572012 RIPARIM MJETE TRANSPORTI PARABURGIMI 1014057
Prefektura e qarkut Vlore (3737) SALATI Vlore 159,000 2012-12-07 2012-12-18 249 1016074 2012 PJESE KEMBIMI PREFEKTURA 1016074
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) SALATI Vlore 12,720 2012-11-23 2012-12-17 206 1013014 2012 SHP. TRANSPORTI DSHPQ 1013014
Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) SALATI Vlore 72,000 2012-12-03 2012-12-17 185/1 1026027 2012 PJESE KEMBIMI D.PYJORE 1026027
Prokurori Apeli Vlore (3737) SALATI Vlore 50,000 2012-11-23 2012-12-17 124 1028034 2012 PROK E APELIT 1028034 PJESE KEMBIMI
Reparti Delta Force Vlore (3737) SALATI Vlore 46,800 2012-12-08 2012-12-19 179 1016016 2012 BLERJE VAJ MAKINE D.FORCE 1016016
Komisariati i Policise Vlore (3737) SALATI Vlore 226,320 2012-04-25 2012-04-25 80 1016022 2012 BLERJE PJESE KEMBIMI+RIPARIME D.RENDIT 1016022
Teatri Kombetar (3535) SALATI Tirane 27,500 2013-01-23 2013-01-23 8 10120222013 teatri kombetar, fature materiale sherbim furgoni, autorizim 380 dt 17.08.12, formulari 5 dt 22.08.12, ft 11 dt 18.08.12, up 380/1 dt 22.08.12