Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA KODRA All 375,770.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALMA KODRA Elbasan 70,000 2012-12-03 2012-12-17 13310250422012 materiale QFP
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALMA KODRA Elbasan 10,920 2012-12-03 2012-12-17 13710250422012 materiale QFP
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALMA KODRA Elbasan 9,600 2012-12-05 2012-12-17 13810250422012 materiale QFP
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALMA KODRA Elbasan 144,200 2012-11-26 2012-12-17 12610250422012 oriendi QFP
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALMA KODRA Elbasan 82,050 2013-04-19 2013-04-22 4410250422013 materiale elektrike QFP
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALMA KODRA Elbasan 59,000 2013-04-19 2013-04-22 4510250422013 materiale pastrimi QFP
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >