Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All S I L V E R All 58,612,793.00 74 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia e Sherbimeve te Sportit (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-01-23 2012-02-09 3/1012026/2012 602 AGJENSIA SPORTIT Likujdim shpenzime pastrimi Dhjetorr 2011 kontrat 09.02.2011 Fat 72 dt 31.12.2011 seri 72847100
Agjensia e Sherbimeve te Sportit (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-02-22 2012-02-23 910120262012 602 AGJENSIA SPORTIT Likujdim sherbim pastrimi Janar 2012 kontrate 09.02.2011 fature 4 dt 31.01.2012 seri 88528205
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-02-23 2012-02-23 1610160582012 602-Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambienti,up nr 3 dt 28.01.2012,pv dt 28.01.2012,kontrate dt 28.01.2012,fat nr 3 dt 31.01.2012,seri 88528204
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) S I L V E R Tirane 8,000 2012-02-24 2012-03-13 410120302012 604 Federata Shqiptare e Peshngritjes.sherbim pastrim dhjetor 2011 ft 71 dt 31.12.11 ser 72847099,kontr vazhd 5.1.11
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-03-08 2012-03-21 2410160582012 602-Inst.Trajn.Adminis.Publike sherbim pastrimi,up nr 3 dt 28.01.2011,pv dt 28.01.2011,fat nr 11 dt 29.02.2012,seri 88528212
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-03-07 2012-03-21 1010120302012 602 Federata Shqiptare e Peshngritjes. SHERBIM PASTRIMI UR. NR. 1 DT 4.1.2012 PV. 31.1.2012 PV. 31.1.2012 KONTRATA 5.1.12 FAT NR. 2 DTB 31.1.2012 SER. 88528203 . FAT NR. 9 DT 29.2.2012 SER. 88528210
Federata Shqipetare e Boksit (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-03-19 2012-04-02 810120272012 602 Federate Shqiptare e Boksit SHERBIM PASTRIMI UP. NR . 1 DT 4.1.2012 PV. DT 29.2.2012 PV. DT 29.2.2012 KONTR. 5.1.2012 FAT NR 10 DT 29.2.2012 SER. 88528211
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 473,370 2012-04-11 2012-04-18 8428090012012 602-KOM KASHAR BLERJE FIDANE UP 14 DT 07.03.12 PV 12.03.12+ PV 13.03.12 FAT 16 DT 29.03.12 SR 88528217 FH 25 DT 29.03.12
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 479,724 2012-04-11 2012-04-18 8528090012012 602-KOM KASHAR REALIZIM PUNIMESH UP 15 DT 07.03.12 PV 12.03.12+ PV 13.03.12 FAT 127 DT 30.03.12 SR 88528218 PV 30.03.12
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-04-06 2012-04-13 4710160582012 602-Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambienti,up nr 3 dt 28.01.2012,pv dt 28.01.2012,kontrate dt 28.01.2012,fat nr 18 dt 31.03.2012,seri 88528219
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-05-03 2012-05-09 370120302012 602 Federata Shqiptare e Peshngritjes. sherbim pastrimi kon tatb n evazhdim 5.1.2012 fat. nr 26 dt 30.4.2012 ser. 885228
Federata Shqipetare e Boksit (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-05-03 2012-05-09 2910120272012 602 Federate Shqiptare e Boksit SHERBIM PASTRIMI FAT. NR 26 DT. 30.4.212 SER. 885227 KONTR. 5.1.2012
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-05-04 2012-05-11 6310160582012 602-Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambjenti up 3 28.01.2012 pv 28.01.2012 fat 28 30.04.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) S I L V E R Tirane 427,900 2012-06-19 2012-06-20 23710250012012 602 AP MIN PUNES PRITJE DELEGACIONE URDH 1049 DT 2.05.2012 VKM 258 DT 11.06.1999 FAT 15 DT 063049 DT 11.06.2012 FAT 14 DT 06348 DT 11.06.2012
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 5,620,917 2012-06-12 2012-06-22 16728090012012 602-KOM KASHAR PASTRIMTERRITORI KONT NE VAZHD 15.09.2011 FAT 20 DT 31.03.12+ FAT 30 DT 30.04.12+FAT 31 DT 05.05.12+FAT 32 DT 05.05.12 FAT 33 DT 05.05.12 FAT 36 DT 07.06.12
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-06-12 2012-06-22 8710160582012 602-Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambjenti maj 2012 fat 34 31.05.2012
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 905,163 2012-08-07 2012-08-15 24128090012012 602-KOM KASHAR PASTRIM TERRIORI FAT 43 DT 30.06.12 SR 88528247 KONT NE VAZHD 15.09.2011
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-08-09 2012-08-17 13110160582012 602-Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambienti,up nr 3 dt 28.01.2012,pv dt 28.01.2012,fat nr 45 dt 20.07.2012,seri 88169646
Aparati Ministrise se Punes (3535) S I L V E R Tirane 476,160 2012-08-14 2012-08-17 221/1025001/2012 230 AP MIN PUNES HARTIM PROJEKTESH UR PR. NR 213/1 PV. 8.2.2012 FAT NR. 25 DT 12.4.2012 SER. 88528226
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-09-10 2012-09-12 14210160582012 602-Inst.Trajn.Adminis.Publike SHERBIM PASTRIM KONT NE VAZHD 28.01.12 FAT 56 DT 31.08.12
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 1,870,670 2012-09-17 2012-09-18 27228090012012 602-KOM KASHAR PASTRIM TERROTRI KORRIK GUSHT 2012 KOTN NE VAZHD 15.09.2011 FAT 51 DT 10.08.12 SR 01856806 SIT 01-31.07.12 FAT 57 DT 31.08.12 SR 01856812 SIT 01-31.08.12
Federata Shqipetare e Boksit (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-09-03 2012-09-04 6110120272012 602 Federate Shqiptare e Boksit sherbim pastrimi, mars prill, 2012, up 1 dt 04.01.12, pv 29.02.012, ft 55 dt 31.08.12, seri 01856810, vazhdim kontr
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) S I L V E R Tirane 20,000 2012-09-03 2012-09-04 9110120302012 604 Federata Shqiptare e Peshngritjes sherbim pastrimi, mars prill, up 1 dt 04.01.12, pv 29.02.012, fat 54 dt 31.08.12, seri 01856810, vazhdim kontr
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-10-11 2012-10-16 17116058/2012 Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambjenti fat 63 29.09.2012
Federata Shqipetare e Boksit (3535) S I L V E R Tirane 10,000 2012-10-18 2012-10-24 7210120272012 Federate Shqiptare e Boksit.sherbim patrimi shtator 2012, up 1 dt 04.01.12, pv 29.02.12, ft 664 dt 08.10.12, vazhdim kontater
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) S I L V E R Tirane 10,000 2012-10-22 2012-10-24 10310120302012 Federata Shqiptare e Peshngritjes SHERBIM PASTRIMI, SHTATOR 2012, 1 DT 04.01.12, PV DT 29.02.12, FT 654 DT 08.1.12,VAZHDIM KONTR
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-11-15 2012-12-13 19810160582012 INST TRAJ TE ADMIN PUBLK pastrim ambjenti fat 73 07.11.2012
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) S I L V E R Tirane 30,000 2012-12-03 2012-12-17 11210120302012 Federata Shqiptare e Peshngritjes,sherbim pastrimi, nentor dhjetor , up 1 dt 04.01.12 , kontr 05.01.12, ft 77 dt 08.08.12,
Parqet Kombetare Apolloni (0909) S I L V E R Fier 396,480 2012-12-04 2012-12-17 3610120642012 LIKUJDIM NGA PARKU APOLLONI
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 2,532,915 2012-12-08 2012-12-20 40828090012012 602-KOM KASHAR PASTRIM KONT 15.09.2012 NE VAZHD FAT 75 DT 13.11.12 SR 01856831
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 904,676 2012-12-08 2012-12-20 40728090012012 602-KOM KASHAR PASTRIM TERRITORI KONT 15.09.2011 FAT 62 DT 29.09.12 SR 01856817 FAT 83 DT 06.12.12 SR 01856840 PV 10.04.12
Komisariati i Policise Kukes (1818) S I L V E R Kukes 15,000 2012-12-07 2012-12-26 26010160302012 1016030 rikonst kualidim Komisarjati Kukes
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-12-14 2012-12-27 22910160582012 Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambjenti fat 78 30.11.2012 kont sherbimi 28.01.2011 vazhdim
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2012-12-14 2012-12-27 23010160582012 Inst.Trajn.Adminis.Publike pastrim ambjenti fat 84 14.02.2012 kont sherbimi 28.01.2011 vazhdim
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 2,039,490 2013-02-14 2013-02-18 2728090012013 602-KOM KASHAR PASTRIM TERR KONT 15.09.12 PV 31.12.121 FAT 87 DT 31.12.12
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2013-02-22 2013-02-22 0810160582013 ITAP-i shp pastri ambjente kont sherb 1 18.01.2013 fat 3 23.01.2013
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 114,000 2013-03-21 2013-03-21 7028090012013 602-KOM KASHAR koketil pwer mes projekt per 7 mars kekrese 22.02.13 up 09 dt 27.02.13 ftese per oferte 28.02.13 pv vleseriomi 01.03.13 fat 10 dt 07.03.13 sr 06439058 3491 dt 07.03.13
Instituti i Trajnimit te Administrates Publike (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2013-03-21 2013-03-21 1910160582013 ITAP-i shp pastrimi shkurt 2013 fat 8 28.02.2013 kont sherb 1 18.01.2013
Shkolla Shqiptare e Administrates Publike (ASPA) (3535) S I L V E R Tirane 25,846 2013-04-16 2013-04-17 4110160582013 ITAP-i pastrim ambjentesh mars 2013 fat 13 31.03.2013
Komuna Kashar (3535) S I L V E R Tirane 1,940,805 2013-05-06 2013-05-13 12628090012013 60- KOM KASHAR PASTRIM TERRIORI KONT NE VAZ\HD 15.09.12 PV 28.02.13 FAT 6 DT 28.02.13 SR 06439054 PV 31.03.13 FAT 14 DT 31.03.12 SR 06439062