Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA BUNDO All 8,754,915.00 33 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) ALMA BUNDO Sarande 398,000 2012-02-27 2012-03-15 2610130432012 LIK NGA DSHP
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 398,150 2012-03-23 2012-04-10 8110051122012 SA LIK FAT NR 1 DT 16.03.2012 NGA QTTB F KRUJE
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 399,800 2012-04-03 2012-04-12 4510130322012 1013032 DSHP KRUJE LIK I FAT 15 DT 20.03.2012
Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) ALMA BUNDO Tepelene 397,000 2012-04-12 2012-04-18 27/10130462012
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) ALMA BUNDO Bulqize 199,000 2012-04-16 2012-04-24 3810130252012 Drejtoria e Shendetit Publik(1013025) likujdim furnitorin ALMA BUNDO.
Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) ALMA BUNDO Berat 326,100 2012-05-07 2012-05-11 621013003 mirrembajtje aparatura mjeksore lik fat 17-17/1 date 23.04.2012 nga d.sh.publik berat 1013003
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) ALMA BUNDO Tirane 395,600 2012-05-11 2012-05-16 5210160032012 602-Qend.Form,Polic.Tira materiale pastrimi up 26 20.03.2012 pv 25.03.2012 fat 72 25.03.2012 fh 19 25.03.2012
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) ALMA BUNDO Gjirokaster 397,620 2012-05-14 2012-05-17 5110130082012 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIRO PER LIK MIREMB PAISJE MJEKESORE
Sp. Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 396,150 2012-05-16 2012-05-21 8910130732012 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT 13 DT 27.04.2012
Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) ALMA BUNDO Tepelene 399,200 2012-06-12 2012-06-25 53/1/10130462012
Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) ALMA BUNDO Sarande 398,400 2012-07-31 2012-08-06 7710130432012 LIK NGA DSHP
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 198,500 2012-08-22 2012-08-23 10810130322012 1013032 DSHP KRUJE LIK I FAT 17 DT 15.08.2012
Akademia e Fiskultures (3535) ALMA BUNDO Tirane 81,076 2012-10-09 2012-10-15 23310110482012 1011048 Akademia sporteve mirembajtje ndertese up 31 dt 24.08.2012 pv dt 29.08.2012 fat 27 dt 3.09.2012 seri 0004875
Akademia e Fiskultures (3535) ALMA BUNDO Tirane 209,344 2012-12-03 2012-12-17 29110110482012 Akademia sporteve BL .MATERIALE ZYRE UP 25 DT 25.06.2012 PV DT 21.11.2012 FAT 30 DT 21.11.2012 SERI 0000799 FAT 30/1 DT 21.11.2012 SERI 0000800 FH 42 DT 21.11.2012
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) ALMA BUNDO Kavaje 98,700 2012-06-04 2012-06-11 6310130302012 DSHP LIKUIDIM MIREMBAJTJE APARATURASH FAT 27 DT 04.05.2012
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) ALMA BUNDO Kolonje 199,000 2012-02-07 2012-02-16 1410130312012 DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK KOLONJE ILACE DHE MATERIALE MJEKESORE FATURA NR.221DT.14.09.2011.U.PROK NR.28 DT.09.09.2011 F.HYRJE NR.17/1 DT.14.09.2011
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 99,800 2013-03-18 2013-03-19 3510130322013 1013032 DSHP KRUJE LIK I FAT NR 12 DT 15.01.2013
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) ALMA BUNDO Gjirokaster 450,000 2013-04-16 2013-04-17 39/4010130082013 1013008 DREJT SHERB PARESOR GJIROK PER PAGES miremb rrjeti fat 15.01.2013+23.01.2013
Akademia e Fiskultures (3535) ALMA BUNDO Tirane 21,000 2013-02-04 2013-02-06 2610110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE BL MATERIALE ZYRE up 61 dt 22.11.2013 pv. dt 18.121.2012 fat 56 dt 18.12.2012 seri 0004878 fh 51 dt 18.12.2012
Akademia e Fiskultures (3535) ALMA BUNDO Tirane 59,900 2013-02-04 2013-02-06 1110110482013 1011048 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE BL KANCELARI UP 64 DT 23.11.2012 PV DT 10.12.2012 FAT 45 DT 10.12.2012 SERI 00003868 FH 50 DT 10.12.2012
Akademia e Fiskultures (3535) ALMA BUNDO Tirane 34,905 2013-02-04 2013-02-06 910110482013 1011048 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE MATERIALE LABORATORI UP 62 DT 22.11.2012 PV DT 20.12.2012 FAT 61 DT 20.12.2012 SERI 0000801 FH 54 DT 20.12.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 57,500 2013-05-24 2013-06-12 11210051122013 sa lik fat nr 9 dt 29.04.2013 nga qttb f kruje
Reparti Ushtarak Nr.1050 Tirane (3535) ALMA BUNDO Tirane 399,000 2013-07-10 2013-09-24 7710170982013 602-Rep 1050 materiale shendetesie,up nr 10 dt 21.06.2013,formular dt 02.07.2013,fat nr 2 dt 02.07.2013,seri 003976,fh nr 1 dt 02.07.2013
Sp. Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 398,840 2013-07-11 2013-09-25 16710130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT 13 DT 25.01.2013
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) ALMA BUNDO Tirane 339,000 2013-10-21 2013-10-28 17010160072013 Qend.Sherb.Admins.Mjet.Trans sh pajisje up 25.9.13 njf 3.10.13 f 14.10.13 s 003985
Komuna Orgjost (1818) ALMA BUNDO Kukes 386,000 2013-10-25 2013-11-01 15125450012013 lyrje dhe merimetime ft seri003978,003980,003981 dt 11.09.2013 Zapod Kukes
Sp. Puke (3330) ALMA BUNDO Puke 369,000 2013-11-20 2013-11-22 15510130832013 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje gaz per ngrohje fat.115 dt.23.09.2013
Komuna Selite (2026) ALMA BUNDO Mirdite 269,000 2013-11-07 2013-11-22 6026700012013 KOMUNA SELITE PER LYRJE OBJEKTE SHKOLLORE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 330,000 2013-12-06 2013-12-06 29910051122013 sa lik fat nr 003989 dt 3.12.2013 nga qttb f kruje
Akademia e Fiskultures (3535) ALMA BUNDO Tirane 11,330 2013-12-06 2013-12-09 28710110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE DOKUMENTA UP 31 DT 25.11.2013 FT OFERTE 25.11.2013 NJ.FIT 26.11.2013 PV DT 2.12.2013 FAT 69 DT 3.12.2013 SERI 003992 FH 38 DT 3.12.2013
Komuna Koder Thumane (0716) ALMA BUNDO Kruje 120,000 2013-12-06 2013-12-09 26825230012013 SA LIK FAT NR 25 DT9.10.2013 NGA KOMUNA THUMANE
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALMA BUNDO Kruje 219,000 2013-12-10 2013-12-11 12310130322013 1013032 DSHP KRUJE LIK I FAT 06 DT 09.12.2013
Komuna Qender (0606) ALMA BUNDO Diber 299,000 2013-12-24 2013-12-26 20523450012013 KOMUNA QENDER lik .sherbime konsultores Pilafe fat. nr. 20 dt. 12.12.2013 kont. nr. 731 dt. 9.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >