Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All RUSLLAN RUSHIT BEBO All 1,367,432.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 28,566 2012-02-17 2012-02-21 6021070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 51,52 DT 7.2.2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 9,288 2012-03-21 2012-04-10 3210120032012 1012003 TDO 0707/DREJT. RAJ. KULT. KOM. /BL.
Ndermarrja Rruga (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 39,840 2012-03-26 2012-04-11 3821070142012 TDO 0707/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014 / BL. DISQE TE NDRYSHME
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 315,840 2012-04-04 2012-04-12 6110170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Komuna Gjepalaj (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 480,000 2012-05-03 2012-05-09 8723670012012 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK FAT 183 02.05.2012
Nd-ja Komunale Plazh (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 99,960 2012-05-21 2012-05-29 8821070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 202 DT 15.5.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 115,038 2012-09-06 2012-09-12 33021070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 FAT 338 DT 16.8.2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 9,780 2013-03-12 2013-03-15 2710120032013 1012003 TDO0707/DREJT. MONUMENT. TE KULT.KOMBET./BL.
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 9,800 2013-04-05 2013-04-08 4010120032013 1012003 TDO0707/DREJT. MONUMENT. TE KULT.KOMBET./BL.
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 105,600 2013-04-04 2013-04-08 5910170312013 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 29,640 2013-02-04 2013-02-06 921070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT464 DT 31.12.2013
Ndermarrja Rruga (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 89,880 2013-07-05 2013-08-20 9621070142013 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ MATERIALE TE NDRYSHME
Ndermarrja Rruga (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 34,200 2013-12-23 2013-12-23 17521070142013 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ MATERIALE DEKORI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >