Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALLIDAGU All 5,614,866.00 46 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 51,720 2012-06-25 2012-07-13 126 1016107 2012 PJESE KEMBIMI D.KUFIRIT 1016107
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 116,160 2012-06-22 2012-07-13 11521460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE PLUGIM PLAZHI FAT 106 DT 20.06.2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 19,680 2012-06-25 2012-07-13 125 1016107 2012 RIPARIM MJETI D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 18,000 2012-03-26 2012-04-10 2810180092012 SERVIS AUTOMJETI SH.I.SH.FIER 1018009
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 8,400 2012-04-12 2012-04-18 3610180092012 SERVIS AUTOMJETI SH.I.SH.FIER 1018009
Komuna Brataj (3737) ALLIDAGU Vlore 108,000 2012-04-11 2012-04-18 3328370012012 SERVIS MJETI K.BRATAJ 2837001 FAT 43 DT 21.03.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 109,920 2012-04-06 2012-04-13 3421460172012 KOMUNALE 2146017 KON SHTESE 20 % FAT 5 DT 18.02.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 123,552 2012-04-06 2012-04-13 3621460172012 KOMUNALE 2146017 KON SHTESE 20 % FAT 3 DT 17.02.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 136,800 2012-04-06 2012-04-13 3521460172012 KOMUNALE 2146017 KON SHTESE 20 % FAT 4 DT 18.02.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 88,080 2012-04-12 2012-04-19 4621460172012 KOMUNALE 2146017 KON 20 % DT 06.04.2012 FAT 62 DT 06.4.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 33,000 2012-04-12 2012-04-19 4821460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE FAT 34 DT 01.03.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 92,400 2012-04-12 2012-04-19 4721460172012 KOMUNALE 2146017 KON 20 % DT 25.01.2012 FAT 61 DT 06.04.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 328,800 2012-05-25 2012-06-07 9221460172012 KOMUNALE 2146017 KON 10.05.2012 RIPARIME M TRANSPORTI
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 73,920 2012-05-25 2012-06-07 9321460172012 KOMUNALE 2146017 BLREJE PLUGIM PLAZHI
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 160,320 2012-06-15 2012-06-27 10321460172012 KOMUNALE 2146017 PJ KEMBIMI KON 28.05.2012
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 222,000 2012-06-15 2012-06-28 9621460172012 KOMUNALE 2146017 RIPARIME M TRANSPORTI FAT 87 DT 29.05.2012
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 44,000 2012-07-24 2012-08-01 7010180092012 SERVIS MJETI SH.I.SH.FIER 1018009
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 7,800 2012-07-25 2012-08-02 153 1016107 2012 RIPARIM MAKINE D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALLIDAGU Fier 55,200 2012-09-27 2012-10-03 15410100492012 LIKUJDIM NGA TATIMET FIER
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 197,760 2012-10-05 2012-10-09 215 1016107 2012 PJESE KEMBIMI D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 9,600 2012-10-11 2012-10-16 10110180092012 LIKUJDIM FATURE SH.I.SH. FIER 1018009
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 13,800 2012-10-11 2012-10-16 9810180092012 LIKUJDIM FATURE SH.I.SH.FIER 1018009
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 640,800 2012-10-17 2012-10-22 16821460172012 KOMUNALE 2146017 KON 28.05.2012 GOMA
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 23,040 2012-10-17 2012-10-22 18121460172012 KOMUNALE 2146017 BLERJE VOGEL ALKOOL FRENASH
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALLIDAGU Tirane 72,000 2012-11-13 2012-12-07 111410040012012 602 ministria ekonomise.pages shpen rip auto, urdher 106 dt 26.07.12, pv 28.07.12, ft 136 dt 28.07.12, fh 5 dt 28.07.12
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 26,520 2012-12-07 2012-12-18 12310180092012 LIKUJDIM FATURE SH.I.SH.FIER 1018009
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 36,600 2012-12-08 2012-12-19 289 1016107 2012 PJESE KEMBIMI D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 33,960 2012-12-08 2012-12-19 290 1016107 2012 RIPARIM MJETI D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 25,000 2012-02-10 2012-02-16 1510180092012 LIKUJDIM FATURE JANAR 2012 SH.I.SH.FIER 1018009
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 323,520 2013-01-29 2013-01-30 0921460172013 KOMUNALE 2146017 KON 10.05.2012 PJESE KEMBIMI
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 378,200 2013-01-29 2013-01-30 1021460172013 KOMUNALE 2146017 KON 28.05.2012 RIPARIME DHE PJESE KEMBIMI
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) ALLIDAGU Tirane 109,200 2013-02-07 2013-02-08 1110120852013 AGJENSIA SHERBIMIT ARKEOLOGJIK rip automjeti up 4 dt 4.02.13 pv 6.02.13 ft 243 dt 4.02.13 ser 0389818
Bashkia Sarande (3731) ALLIDAGU Sarande 475,000 2013-04-15 2013-04-16 17421380012013 RIPARIM AUTOMJETI, NGA BASHKIA
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 149,880 2013-06-27 2013-08-05 106 1016107 2013 PJESE KEMBIMI D.KUFIRIT 1016107
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 555,200 2013-07-05 2013-08-20 7221460172013 2146017 KOMUNALE KON 20% VITI 2012 RIPARIME +PJ KEMBIMI+GOMA KON 17.01.2013+23.01.2013
Reparti Ushtarak Nr.5570 Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 3,000 2013-07-11 2013-09-26 60 1017083 2013 MIRMBAJTJE MJETE TRANSPORTI REPARTI 50-10 KODI 1017083
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 241,033 2013-09-25 2013-10-24 190 1011136 2013 SHPENZIME MIREMBAJTJE MJETE TRANSPORTI UNIVERSITETI KODI 1011136
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 48,000 2013-10-24 2013-11-08 193 1016107 2013 RIPARIM MJETE D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 5,000 2013-10-25 2013-11-12 10410180092013 Pagese nga SH.I.SH.Fier
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 15,000 2013-10-25 2013-11-12 10510180092013 Pagese nga SH.I.SH.Fier