Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A&B AUDITING All 1,560,400.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A&B AUDITING Tirane 240,000 2012-03-09 2012-03-23 8010100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve pagese eksperti A Cumani Urdher 4489 dt.28.02.12 fat 002/003 dt.23.02.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) A&B AUDITING Tirane 300,000 2012-09-20 2012-09-24 83910040012012 1004001 602 ministria ekonomise.pagese eksperti ft 16 11.7.12 s72651240 kontrata 926/18 dt 16.12.11
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) A&B AUDITING Vlore 100,000 2013-05-21 2013-05-23 9610280302013 EKSPERT KONTABEL PROKURORIA 1028030 FAT 18.05.2012
Prokuroria e rrethit Vlore (3737) A&B AUDITING Vlore 900,000 2013-07-10 2013-09-24 13310280302013 EKSPERTIZE KONTABEL PROKURORIA 1028030 FAT DT 18.05.2012
Prokuroria e rrethit Fier (0909) A&B AUDITING Fier 20,400 2013-10-21 2013-10-24 18110280082013 Prokuroria Fier pagese per akt-ekspertimi
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >