Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All REZART ISUFI All 731,000.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 13,000 2012-04-17 2012-04-24 9821290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHPENZ.TELEVIZIVE
Komuna Krutje (0922) REZART ISUFI Lushnje 50,000 2012-08-09 2012-08-16 16026060012012 K.krutje lik fature kronike televizive
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 30,000 2012-09-05 2012-09-11 13510050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje sherbime
Komuna Kolonje (0922) REZART ISUFI Lushnje 30,000 2012-09-04 2012-09-04 15126080012012 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.SHPENZ.TELEVIZIVE SIPAS FATURES NR.72 DT.16.05.2012
Komuna Fier-Shegan (0922) REZART ISUFI Lushnje 40,000 2012-10-23 2012-10-26 20526030012012 K.Fiershegan lik fature kronike televizive
Komuna Fier-Shegan (0922) REZART ISUFI Lushnje 40,000 2013-02-20 2013-02-21 44/26030012013 2603001 KOM.FIERSHEGAN kronik televizive
Komuna Fier-Shegan (0922) REZART ISUFI Lushnje 40,000 2013-03-05 2013-03-07 44/26030012013. 2603001 KOM.FIERSHEGAN kronik televizive
Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 44,000 2013-04-16 2013-04-17 19021290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM TELEVIZIV SIPAS FATURAVE SHTATOR,DHJETOR 2012
Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 44,000 2013-04-23 2013-04-23 19621290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM TELEVIZIV SIPAS FATURAVE SHTATOR,DHJETOR 2012
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) REZART ISUFI Tirane 400,000 2013-09-09 2013-10-17 41610730012013 Kqz - Spote publicita kontr 5296/16 dt 11.06.2013 fat 108 dt 24.06.2013 vend 173 dt 05.02.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >