Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALKED KOPAÇI All 1,806,437.00 21 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) ALKED KOPAÇI Durres 181,160 2012-03-01 2012-03-15 12010161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 LIK FAT 4 DT 7.2.2012
Drejtoria e Pyjeve Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 72,000 2012-06-25 2012-07-13 6610260032012 602 Drejtoria e Sherbimit Pyjor bl goma up 13 dt 1.06.2012 pv 13 dt1.06.2012 ft 59 dt 5.06.2012 sr 01514959 fh 16 dt 6.06.2012
Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 141,417 2012-03-16 2012-04-02 3910050352012 1005035 DRBU vaj filtra up11,09.03.2011,pv09.03.2011,f27,09.03.2012,s01514927,fh10,09.03.2012
Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 118,080 2012-05-16 2012-05-21 7610050352012 1005035 DRBU goma e filtra UP 15 ,PV ,ft 14 ser 01514942,fh 14 dt 9.5.2012
Reparti "Resi" Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 78,000 2012-05-30 2012-06-08 8710160082012 602-Rep R.E.S.I blerje bateri up 11 19.05.2012 pv 21.05.2012 fat 52 23.05.2012 fh 6 23.05.2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 13,000 2012-06-14 2012-06-27 9310140962012 602 A.K.K.PRONAVE pjes kembimi up nr 41 dt 24/5/2012 pv dt 24/5/2012 fat nr 57 dt 25/5/2012 fh dt 25/5/2012
Reparti "Resi" Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 84,000 2012-06-18 2012-06-29 10310160082012 602-Rep R.E.S.I vaj transporti up 14 11.06.2012 pv 12.06.2012 fat 62 14.06.2012 fh 9 14.06.2012
Reparti nr.712 Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 240,000 2012-08-08 2012-08-15 11310160122012 602-Rep 712 F.N.SH pjese kembimi fat 44 15.05.2012 fh 21 15.05.2012
Drejtoria e Pyjeve Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 110,000 2012-10-08 2012-10-09 11510260032012 DREJTORIA E SHERBIMIT PYJOR BL GOMASH UP 26 DT 3.10.2012 PV 26 DT 4.10.2012 FAT 126 DT 4.10.2012 SR 05061976 FH 40 DT 5.10.2012
Drejtoria e Pyjeve Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 48,000 2012-10-16 2012-10-17 11810260032012 Drejtoria e Sherbimit Pyjor bl bateri per mjete transp up 29 dt 6.10.2012 pv 29 dt 11.10.2012 fat 133 dt 11.10.2012 sr 05061983 fh 43 dt 11.10.2012
Drejtoria e Pyjeve Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 180,000 2012-10-16 2012-10-22 11610260032012 Drejtoria e Sherbimit Pyjor rip pjese kembimi up 27 dt 3.10.2012 pv 27 dt 4.10.2012 fat 129 dt 4.10.2012 sr 05061979 fh 41 dt 9.10.2012
Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 68,300 2012-10-18 2012-10-22 17410050352012 1005035 DRBU bl goma +miremb mjeti up nr 35 dt 15.10.2012 pv dt 15.10.2012 fat nr 136 dt 15.10.2012 sr 05061986 fh dt 15.10.2012
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) ALKED KOPAÇI Durres 23,000 2012-11-14 2012-12-07 10810161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 LIK FAT 137 DT 15.10.2012
Reparti nr.712 Tirane (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 96,000 2012-11-21 2012-12-13 160 10160122012 Rep 712 F.N.SH pjese kembimi,goma fat 121 25.09.2012 fh 38 25.09.2012 kont nr 1001-650-530022-1
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) ALKED KOPAÇI Durres 26,000 2012-06-05 2012-06-11 4610161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 LIK FAT76 DT 15.5.2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 15,000 2013-01-24 2013-01-24 1510140962013 A KK PRONAVE pjes kembimi up nr 6 dt 15/1/2013 pv dt 17/1/2013 fat dt 21/1/2013 fh dt 21/1/2013
Departamenti i Kufirit dhe Migracionit (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 92,000 2013-01-28 2013-01-28 0710160992013 Ap.Dep.Kufirit Migracionit pjese kembimi up 3 22.01.2013 pv 25.01.2013 fat 207 26.01.2013 fh 01 26.01.2013
Prefektura e qarkut Berat (0202) ALKED KOPAÇI Berat 48,000 2013-02-08 2013-02-08 3110160592013 pjese kembimi lik fat 209 dt 25.01.2013 nga prefektura berat 1016059
Drejtoria e Pyjeve Tirane (3535) ALKED KOPAcI Tirane 129,480 2013-05-16 2013-05-21 5810260032013 DREJTORIA E SHERBIMI PYJOR rip mjeti up 4 dt 2.05.2013 pv app 5.05.2013 fat 103 dtt 6.05.2013 sr 12448419
Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) ALKED KOPAcI Tirane 34,000 2013-10-07 2013-10-24 9710160122013 FNSH pjese kembimi up 11 09.08.13 pv 09.08.2013 fat 335 09.08.13,339 10.08.2013 fh 33,34 10.08.2013
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 9,000 2013-12-16 2013-12-19 10870062522013 AKSHI pagese per blerje bateri per makinen UP.nr.18 dt.06.12.2013,pv.06.12.2013,Pv 06.12.2013, FT. nr.441 S/11760444 dt.06.12.2013,Fh. nr.29 dt.06.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >