Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALIQI KICAQI All 198,875.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 38,600 2012-05-22 2012-06-05 7324530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGES MATER TE NDRYSHME FAT 4 DT 15.05.2012 FH 12 DT 15.05.2012 NR SER 5845461/5845460
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 41,240 2012-11-09 2012-11-30 18824530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGes MATER SHERB FAT 6 DT 15.10.2012
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 13,000 2012-12-07 2012-12-18 22524530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PAGES MATER SHERBIME
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 46,700 2013-01-24 2013-01-25 2024530012013 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGES FAT 9 DT 22.12.2012 FH 3 DT 24.12.2012 UP 63 DT 17.12.2012
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 7,375 2013-02-08 2013-02-12 3224530012013 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGes fat 11 dt 22.01.2013 fh 24.12.2013
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 14,060 2013-07-05 2013-08-20 13024530012013 2453001 KOMUNA VRISERA MATERIALE UP NR 11 DT 17.05.2013 NR 11/1 DT 24.5.2013 PV FORM NR 6 FAT NR 8 DT 31.5.2013 NR SER 3845478
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 3,900 2013-09-04 2013-10-17 14524530012013 2453001 KOMUNA VRISERA pages MATER NDRIC FAT 5845481 DT 10.08.2013
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 8,000 2013-10-01 2013-10-24 17524530012013 2453001 KOMUNA VRISERA pages mater ndricimi fat 5845482 up 25 dt 20.09.2013 fh 30 dt 30.09.2013
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALIQI KICAQI Gjirokaster 26,000 2013-11-20 2013-11-20 21324530012013 2453001 KOMUNA VRISERa lik mater ngrohje fat 5 fh 15 dt 15.11.2013 up 30+30/1 dt 7.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >