Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All R & T All 258,481,062.00 40 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) R & T Tirane 1,000,000 2012-02-20 2012-02-21 7710160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim ,fat nr 617 dt 31.03.2010,seri 42630617,sit nr 10 dt 30.12.2009
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Tirane (3535) (0000) R & T Tirane 3,500,197 2012-04-02 2012-04-16 210069262012 231 PIU,NDERTIM BANESA,KONTR VAZH CW-2 D 3/6/09,FAT 69480629 D 30/6/11
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) R & T Tirane 458,371 2012-04-11 2012-04-18 19010160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim,situacion perfondimtar nr 10 dt 30.12.2009,fat nr 617 dt 31.03.2012,sei 42630617
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Tirane (3535) (0000) R & T Tirane 3,500,197 2012-04-02 2012-04-13 210069262012 231 PIU,NDERTIM BANESA,KONTR VAZH CW-2 D 3/6/09,FAT 69480629 D 30/6/11
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) R & T Tirane 3,507,504 2012-05-15 2012-05-17 10010030012012 231,KM,5% GARANCI,URDHER 8/5/12,KONTR 2776 D 11/9/03
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) R & T Tirane 2,626,979 2012-10-15 2012-10-17 16810870062012 231 AKSHI,BL FIBER OPTIKE,KONTR VAZH 26/10/10,AKT RAK,363/1 D 11/11/2011,FAT 121 D 1/4/11 S 69481121,FH 21 D 11/11/2011
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) R & T Shkoder 14,800 2012-10-17 2012-10-22 19910160712012 PREFEKTURA SHKODER,FAT 22033824 DT 10.10.2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) R & T Shkoder 2,522,668 2012-10-24 2012-10-29 11310120062012 drej monumen te kultures fature nr 195318 date 7.08.2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) R & T Shkoder 5,000 2012-10-26 2012-10-29 15410100732012 likuj fat nr 42633840 dt 23.10.2012 tatim taksa shkoder
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) R & T Shkoder 16,500 2012-10-24 2012-10-29 26010130132012 likuj fat nr 42633831,42632833,42632832 18.10.2012
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) R & T Tirane 13,671,960 2012-11-05 2012-11-14 21610120602012 231 I M K rik maozelumi nenes mbret up 705/1 dt 7.09.12 njf 775 dt 24.09.12 kontr 780 dt 25.09.12 app 1.10.12 ft 330 dt 29.10.12 ser 000195330 sit 1 dt 29.10.12 lik pjes
Bashkia Shkoder (3333) R & T Shkoder 6,765,444 2012-11-06 2012-11-19 75621410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 8388858 DT 8.10.2012
Dega e Thesarit Shkoder (3333) R & T Shkoder 5,000 2012-11-08 2012-11-22 13810100332012 DEGA THESARIT LIKUJ FAT NR 42633842 31.10.2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) R & T Shkoder 2,828,677 2012-11-21 2012-12-13 13210120062012 drej monumen te kulture fature nr 195317 date 7.08.2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) R & T Shkoder 1,468,915 2012-11-15 2012-12-13 13110120062012 drej monumen te kulture 5% Restaurim Rruga Pedonale
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) R & T Tirane 810,489 2012-12-07 2012-12-18 21410170882012 466 REP 6640 ,5%garanci,kontr 549/2 d 13/6/11
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) R & T Tirane 198,112 2012-12-07 2012-12-18 21510170882012 466 REP 6640 ,5%garanci,kontr 509/2 d 8/6/11
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) R & T Tirane 2,601,699 2012-12-07 2012-12-18 26210120602012 231I M K me kap 6 sit pun ambj laboratori up 662 dt 20.08.12 njf 20.09.12 kontr 771 dt 24.09.12 ft 150 dt 5.12.12 ser 69481150 sit 5.12.12
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 796,564 2012-12-05 2012-12-17 72710100772012 602 DPDOGANAVE .lik ft mirmb 26.6.2012, ft seri 83888592 dt 5.11.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 214,069 2012-12-05 2012-12-17 72810100772012/ 602 DPDOGANAVE .lik ft mirmb kv dt 27.6.2012, ft seri 83888591 dt 1.11.2012
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) R & T Tirane 260,568 2012-11-30 2012-12-17 24710120602012 602 I M K mat komikate up 44 dt 5.11.12 pv 5.11.12 ft 596 dt 14.11.12 ser 83888596 fh 15 dt 14.11.12
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) R & T Tirane 6,079,691 2012-11-30 2012-12-17 23510120602012 231 I M K sit pun te mauzelumi i nenes mbret kont v 780 dt 25.09.12 ft 595 dt 13.11.12 ser 83888595 sit 2 dt 13.11.12 perfund pvmd 16.11.12
Bashkia Shkoder (3333) R & T Shkoder 6,514,872 2012-12-10 2012-12-26 90721410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 00195334 DT 20.11.2012
Bashkia Shkoder (3333) R & T Shkoder 11,500 2012-12-10 2012-12-26 8612141002012 BASHKIA SHKODER FAT NR 42633829,30,DT 17.10.2012
Komuna Velipoje (3333) R & T Shkoder 3,700 2012-11-14 2012-12-12 21327660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FT. 42633827 DT. 15.10.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 106,351 2013-01-28 2013-01-28 4310100772013 602 Drejt pergj doganave . lik ft mirmb kv dt 27.6.2012, ft seri 83888600 dt 21.12.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 445,193 2013-01-28 2013-01-28 4010100772013 602 Drejt pergj doganave . lik ft mirmb kv dt 26.6.2012, ft seri 83888598 dt 21.12.2012
Bashkia Shkoder (3333) R & T Shkoder 4,056,620 2013-02-21 2013-02-21 12021410012013 BASHKIA SHKODER LIKUJ KONTRATYE NE VAZHDIM LIKUJ FAT NR 0019533 DT 10.12.2012
Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) R & T Tirane 10,000,000 2013-04-02 2013-04-03 272101157 2013 P I U menaxh Proj lik rikon godina vazhd kontr CW -2 dt 03.06.2009 fat 69480629 dt 30.06.2011
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) R & T Tirane 2,616,891 2013-04-25 2013-04-25 5210120602013 1012060 IMK"Gani Strazimiri" 231sit pun ambj lab mbajt 5%garanci kontrv 771 dt 24.09.12 ft 276 dt 11.304.13 ser 05270276 sit 2 dt 11.04.13
Bashkia Shkoder (3333) R & T Shkoder 3,508,008 2013-04-26 2013-04-26 30421410012013 bashkia shkoder shtese kontrate blerje pllaka rruga 13 dhjetori likuj fat nr 05270260 dt 30.12.2012
Bashkia Tirana (3535) R & T Tirane 11,950,066 2013-05-22 2013-05-30 416 2101001 2013 Bashkia Tirane lik ndert mobil sip urbane urdh prok nr 56 dt 03.08.2012 proc verb dt 19.09.2012 ,njof fit 56/4 dt 27.09.2012 kontr 12.10.2012 situac 1 dt 02.04.2013 fat seri 00195348 dt 05.04.213
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 37,241,640 2013-05-09 2013-05-13 170 1073001 2013 Kqz - Bl kamera monitorimi up 29 dt 10.04.2013 kontr 3478/10 dt 27.04.2013 fat 254 dt 04.05.2013 fh 18 dt 05.05.2013 pv kol 3478/12 dt 06.05.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 31,939,689 2013-06-12 2013-06-14 234 1073001 2013 Kqz - Materiale sherbimi per kamerat up 29 dt 10.04.2013 kontr 3478/10 dt 27.04.2013 fat 261 dt 03.06.2013 fh 33 dt 03.06.2013 pv kryerje vep 15.05.2013-29.05.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 61,909,964 2013-06-19 2013-06-19 255 1073001 2013 Kqz - Mater sherbimi sistemit te kamerave up 29 dt 10.04.2013 kontr 3478/10 dt 27.04.2013 fat 267 dt 11.06.2013 fh 39 dt 18.06.2013 pv 30.05.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 23,498,214 2013-09-04 2013-10-17 43010730012013 Kqz - Materiale sherbimi sistemin e kamerave up 29 dt 10.04.2013 kontr 3478/10 dt 27.04.2013 fat 271 dt 17.07.2013
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) R & T Shkoder 470,010 2013-09-05 2013-10-22 8910120062013 DR.MONUMENTEVE TE KULTURES SHKODER GARANCI PUNIMESH VITI I KALUAR
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 2,781,667 2013-11-22 2013-11-25 53210730012013 KQZ - Materiale sherb per implem e sist kam up 84 dt 28.10.2013 kontr 3478/20 dt 29.10.2013 fat 258 dt 08.11.2013 pv kol 05.11.2013
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) R & T Tirane 1,933,554 2013-12-17 2013-12-18 21110120602013 1012060 IMKambj laboratori,kontr vazh 771 d 24/9/12,sit 2 d 11/4/13,fat 276 d 11/4/13 s 05270276.akt marr dorez 25/4/13
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 6,639,719 2013-12-16 2013-12-18 36710050012013 231 Min.Bujqesise TVSH kont. 2013/314-937 , urdher. 347 dt.10.12.2013 sit. 2dt.15.10.2013 urdher. 348 dt. 10.12.2013 sit. 1dt.15.07.2013 urdher. 349dt.10.12.2013 fat.291 dt.05.06.2013 fat.924 dt.22.10.2013 fat.926 dt.18.11.2013 nder. lab.ve
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >