Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALI VESELI All 5,162,379.00 63 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Nikel (0716) ALI VESELI Kruje 292,000 2012-02-14 2012-02-20 4125210012012 2521001 SA LIK FAT 3 DT 1.02.2012 NGA KOMUNA NIKEL
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 16,250 2012-02-24 2012-03-13 5410140042012 IEDP KRUJE LIK I FAT 24 DT 23.01.2012
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 22,000 2012-02-28 2012-03-15 6010140042012 IEDP KRUJE LIK I FAT 25DT 23.02.2012
Zyra Arsimore Krujë (0716) ALI VESELI Kruje 139,500 2012-03-08 2012-03-21 4010110962012 SA LIK FAT NR 26 DT 6.03.2012 NGA ARSIMI KRUJE
Komuna Nikel (0716) ALI VESELI Kruje 182,000 2012-04-16 2012-04-24 10025210012012 SA LIK FAT NR 7 DT 12.04.2012 NGA KOMUNA NIKEL
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 397,650 2012-04-25 2012-04-26 17521630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK FAT 29 ;
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 70,500 2012-05-02 2012-05-09 5610130322012 1013032DSHP KRUJE LIK I FAT 39 DT 27.04.2012
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 2,000 2012-05-11 2012-05-16 96/10140042012 1014004IEDP KRUJE LIK I FAT 34 12.04.2012
Komuna Nikel (0716) ALI VESELI Kruje 75,400 2012-05-14 2012-05-16 12925210012012 SA LIK FAT NR 8 DT 18.04.2012 NGA KOMUNA NIKEL
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 98,000 2012-05-17 2012-05-21 6610130322012 1013032 DSHP KRUJE LIK I FAT 44 DT 11.05.2012
Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 90,500 2012-05-22 2012-06-06 9710130732012 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIL I FAT 40 DT 7.04.2012
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 24,400 2012-05-25 2012-06-07 20421230012012 SA LIK FAT NR 4 DT 4.05.2012 NGA BASHKIA KRUJE
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 41,500 2012-05-25 2012-06-07 18321230012012 SA LIK FAT NR 45 DT 10.05.2012 NGA BASHKIA KRUJE
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 7,000 2012-05-28 2012-06-08 11010140042012 IEDP KRUJE LIK I FAT ME NR 38 DT 29.04.2012
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 37,125 2012-05-28 2012-06-08 10910140042012 IEDP KRUJE LIK I FAT ME NR 41 DT 30.04.2012
Burgu Fushe-Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 150,000 2012-07-25 2012-08-02 12710140502012 SA LIK FAT NR 007815DHE FAT 007816 NGA BURGU F KRUJE
Komuna Nikel (0716) ALI VESELI Kruje 166,150 2012-09-13 2012-09-17 23225210012012 SA LIK FAT NR 22 DT 10.09.2012 NGA KOMUNA NIKEL
Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 71,125 2012-09-21 2012-09-25 17610130732012 SA LIK FAT NR 12 DT 26.06.2012 DHE FAT NR 20 DT 275.07.2012 NGA SPITALI KRUJE
Komuna Nikel (0716) ALI VESELI Kruje 148,000 2012-11-06 2012-11-19 28025210012012 sa lik fat nga komuna nikel 2521001
Burgu Fushe-Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 66,400 2012-11-08 2012-11-22 19310140502012 SA LIK FAT NR 25 NGA BURGU F KRUJE
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 50,000 2012-11-15 2012-12-13 14710130732012 1013032DSHP KRUJE LIK I FAT 27DT 09.11.2012
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 74,000 2012-12-07 2012-12-18 25410140042012 BURGU KRUJE LIK I FAT 36 DT 06.12.2012
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 45,900 2012-12-07 2012-12-18 25510140042012 BURGU KRUJE LIK I FAT 37 DT 06.12.2012
Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 8,000 2012-12-07 2012-12-18 25310140042012 BURGU KRUJE LIK I FAT 38 DT 06.12.2012
Komuna Nikel (0716) ALI VESELI Kruje 150,000 2012-12-07 2012-12-18 30225210012012 sa lik fat nga komuna nikel
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 26,900 2012-11-27 2012-12-17 35021230012012 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 29 DT 20.11.2012
Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 27,225 2012-12-10 2012-12-26 24310130732012
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 36,000 2012-04-17 2012-04-25 12921230012012 SA LIK FAT 12 DT 25.11.2011 NGA BASHKIA KRUJE
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 51,350 2012-04-17 2012-04-25 13021230012012 SA LIK FAT 88.27.28.15 NGA BASHKIA KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 393,300 2013-01-22 2013-01-23 73321630012013 SA LIK FAT NR 32. DT 23.11.2012 NGA BASHKIA F KRUJE
Komuna Nikel (0716) ALI VESELI Kruje 239,990 2013-02-09 2013-02-15 3325210012013 sa lik fat nr 2 dt 28.1.2013 nga komuna nikel
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 19,800 2013-02-12 2013-02-18 4721230012013 BASHKIA KRUJE LIK I FAT 28 DT 09.11.2012
Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 29,700 2013-02-12 2013-02-18 2210130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT 31 DT 21.11.2012
Zyra Arsimore Krujë (0716) ALI VESELI Kruje 153,000 2013-02-18 2013-02-19 2810110962013 sa lik fat 46 dt7.12.2012 nga arsimi kruje
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 13,000 2013-02-21 2013-02-21 9421230012013 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 06 DT 20.02.2013
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 34,800 2013-02-20 2013-02-21 9521230012013 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR NR 11 DT 26.06.2012
Komuna Koder Thumane (0716) ALI VESELI Kruje 259,500 2013-03-05 2013-03-08 6025230012013 sa lik fat nr 49 dt 26.12.2012 nga komuna thumane
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 80,000 2013-03-19 2013-03-20 3710130322013 DSHP KRUJE LIK I FAT NR 07 DT 22.01.2013
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 156,600 2013-03-21 2013-03-25 13621630012013 SA LIK FAT NGA BASHKIA FKRUJE
Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 9,800 2013-04-22 2013-04-23 20321230012013 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 17 DT 08.04.2013