Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A V E L All 2,596,252.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Shkolla e Magjistratures (3535) A V E L Tirane 276,011 2012-06-18 2012-06-29 15610550012012 602 Shkolla e Magjistratures.Sherbim MAKINE URDH 14 DT 5.03.2012 UP NR 49 DT 22.05.2012 SERI 88953827 PV MARRJES NE DOR.28.05.212
Shkolla e Magjistratures (3535) A V E L Tirane 16,332 2012-07-24 2012-08-01 19410550012012 602 Shkolla e Magjistratures. BATERI,UP 63 D 4/7/12,PV 9/7/12,FAT 326 D 17/7/12 S 03714000
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A V E L Tirane 17,292 2012-08-02 2012-08-08 12510290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane bl bateri up nr 43 dt 18.07.2012 pv dt 19.07.2012 fat nr 332 dt 19.07.2012 sr 03330959 fh nr 27 dt 19.07.2012
Shkolla e Magjistratures (3535) A V E L Tirane 32,344 2012-12-07 2012-12-18 34710550012012 Shkolla e Magjistratures. SHERBIM MAKINE UP 106 DT 19.11.2012 PV DT 21.11.2012 FAT 56 DT 24.11.212 SERI 03330788 PV MARRJES NE DOREZIM 26.11.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A V E L Tirane 34,999 2012-12-05 2012-12-17 19810290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane servis makine up nr 68 dt 8.11.2012 pv dt 8.11.2012 fat nr 529 dt 9.11.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A V E L Tirane 31,200 2012-12-10 2012-12-26 207 10290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane SERVIS MAKINE up nr 77 dt 3.12.2012 pv dt 6.12.2012 fat nr 581 dt 6.12.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A V E L Tirane 12,538 2012-04-18 2012-04-25 57 1029011 2012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane Servis makine UP 17 dt 19.03.2012 PV 3/4 dt 20.03.2012 fat 140 dt 21.03.2012 seri 88954214
Shkolla e Magjistratures (3535) A V E L Tirane 78,291 2013-03-07 2013-03-13 3610550012012 SHKOLLA E MAGISTRATURES sherbim makiner up 7 dt 3.01.2013 pv dt 4.01.2013 fat 36 dt 11.01.2013 seri 03331292
Shkolla e Magjistratures (3535) A V E L Tirane 114,506 2013-03-26 2013-03-26 6410550012012 SHKOLLA E MAGISTRATURES servis makine pv emergjence nr 5 dt 4.02.2013 fat 4.02.2013 seri 07400981
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A V E L Tirane 1,200 2013-06-13 2013-06-20 9710290112013 602-GJYKATA E RRETHIT TIRANE servis makine,pv emergjence dt 19.04.2013,fat nr 191 dt 19.04.2013,seri 07400378
Komuna Shengjin (2020) A V E L Lezhe 1,959,999 2013-06-19 2013-08-05 10825720012013 KOM SHENGJIN PAG FAT NR 68 DT 22.05.2013
Gjykata e rrethit TIrane (3535) A V E L Tirane 21,540 2013-10-10 2013-10-24 16310290112013 602-GJYKATA E RRETHIT TIRANE servis makine,pv emergjence dt 15.07.2013,fat nr 37 dt 15.07.2013,seri 10192884
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >