Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A V E CONSULTING All 4,050,808.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A V E CONSULTING Tirane 924,530 2012-05-18 2012-05-28 40010060542012 230 DPRR St.Proj.Ura Matit Burrel,shkrese nr 1009/1 dt 05.04.2012,fat nr 36 dt 17.02.2012,seri 72200489,kontrate nr 3397/6 dt 18.06.2009 ne vazhdim
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 300,000 2012-12-06 2012-12-17 84010060542012 Shkresa Nr. 1751/1 Dt 06.12.12 Kontrata Nr. 1810/2 dt 09.04.12, Sit Nr 1 Fat Nr.01 Dt 21.11.2012 Nr. Serial 05966501
Bashkia Tirana (3535) A V E CONSULTING Tirane 315,950 2013-04-08 2013-04-09 181 2101001 2013 Bashkia Tirane lik mbikqyr unaza ekzistuese kontr 9487/1 dt 29.09.2008 fat 72200480 dt 05.07.2011 shkrese lik 2991 dt 25.03.2013
Bashkia Tirana (3535) A V E CONSULTING Tirane 530,432 2013-04-15 2013-04-16 278 2101001 2013 Bashkia Tirane lik mbikqyr blloku 63 kontr 12958 dt 30.12.2008 fat 72200474 dt 03.03.3011 urdh lik 2991 dt 25.03.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 300,000 2013-05-14 2013-05-16 47710060542013 231-ARRSH SUPERVIZION KUKEK MORINE LOT 12 SHKRESA 1507/1 DT 03.05.13 FAT 6 DT 05.04.13 SR 05966506 KONT 1810/2 DT 09.04.12
Bashkia Durres (0707) A V E CONSULTING Durres 627,750 2013-06-21 2013-08-05 24621070012013 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQYRJE PUNIMI E IK SHETITORE BREGDETARE TAULANTIA HOTEL ANI ARRAGOSTA
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) A V E CONSULTING Gjirokaster 648,000 2013-09-19 2013-10-22 10210130082013 1013008 DREJT SHERB PARESOR GJIROK PER PAGES PROJEKT PREVENT FAT 05966512 DT 06.08.2013 FAT 12 UP 4 DT 30.05.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 404,146 2013-10-29 2013-11-13 95110060542013 231-ARrSh Shkresa Nr.4502/1 Dt 23.10.13 Fat Nr. 13 dt 10.10.13 Ser. 05966513 Kontrata Nr.3676/6 Dt 13.07.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >