Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All PLUS COMMUNICATION All 104,334,472.00 1,799 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Rubik (2026) PLUS COMMUNICATION Mirdite 28,556 2012-02-02 2012-02-02 6821640012012 bashkia rubik per tarifa tel plus
Maternitet Nr.2T. (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 241,735 2012-02-07 2012-02-08 4210130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI ndalese ne bordero dhjetor 2011 ft 82807485 abonenti 13972
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) PLUS COMMUNICATION Korçe 45,168 2012-02-07 2012-02-08 111220062012 NDALESE PER TELEFON CELULAR NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Komuna Libofsh (0909) PLUS COMMUNICATION Fier 29,730 2012-01-23 2012-02-09 10411 LIKUJDIM FATURE K LIBOFSHE FIER 2411001NR CEL 0662020445
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 291,778 2012-02-08 2012-02-09 3810130012012 1013001 600,602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon tetor,nentor,dhjetor 2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 450,776 2012-02-07 2012-02-10 4510060322012 600,602 INUK telefon dhjetor 2011
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 20,663 2012-02-10 2012-02-14 39/10730012012 600+602 KQZ telefon fat nentor dt 01.12.2011 kod 4783 fat dhjetor 01.01.2012 kod 4784
Komuna Berzhide (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 126,577 2012-02-14 2012-02-14 1427960012012 600-KOM BERZHITE NDALESA TELEFONI DHJETOR 2011 LISTEPAGESA DHJETOR 2011
Komuna Orenje (0821) PLUS COMMUNICATION Librazhd 43,240 2012-02-13 2012-02-14 1225920012012 LIKUJDUAR SHPENZIME TELEFONIE PUNONJESIT E APARATIT,KOMUNA ORENJE LB
Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) PLUS COMMUNICATION Pogradec 71,529 2012-02-14 2012-02-15 3810130412012 D.SHENDETIT PUBLIK POGRADEC 1013041 fat.dhjetor 2011
Bashkia Durres (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 21,969 2012-02-14 2012-02-20 6021070012012 2107001 BASHKIA DURRES fat tel celular ples dhjetor 2011
Komuna Allkaj (0922) PLUS COMMUNICATION Lushnje 49,754 2012-02-13 2012-02-20 2426050012012 k.allkaj lik fature telefoni dhjetor 2011
Mini Bashkia 6 (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 158,446 2012-02-16 2012-02-21 34/121011402012 602 Min.Bashkia 6-telefoni fat,nr.82815179 peridha dhjetor 2011 kont.dt.29.08.2011 dt.30.09.2011
Komuna Golaj (1812) PLUS COMMUNICATION Has 48,976 2012-02-20 2012-02-21 3224600012012 1812 NDALESA PER TELEFON PLUS KOM GOLAJ 2460001 FAT 782 DERI 806 DHJETOR 2011
Mini Bashkia 6 (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 59,748 2012-02-16 2012-02-21 3421011402012 602 Min.Bashkia 6-telefoni fat,nr.82797348 peridha nentor 2011 kont.dt.29.08.2011 dt.30.09.2011
Komuna Golaj (1812) PLUS COMMUNICATION Has 5,000 2012-02-20 2012-02-21 3324600012012 1812 TELEFON PLUS KOM GOLAJ 246001 FAT 8603 DT/31.12.2011
Komuna Bucimas (1529) PLUS COMMUNICATION Pogradec 20,000 2012-02-21 2012-02-22 6627000012012 0684000311 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 fat.82810711
Bashkia Roskovec (0909) PLUS COMMUNICATION Fier 8,987 2012-02-22 2012-02-22 3021130012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA ROSKOVEC FATURE NR 82806795 NR TEL 0684047544
Mini Bashkia 4 (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 43,158 2012-02-23 2012-02-23 3321011342012 602+600 Min.Bashkia 4-telefoni fat.nr.82814391 nr.klienti 27479 fat.janar 2012
Gjykata e rrethit Fier (0909) PLUS COMMUNICATION Fier 12,335 2012-02-23 2012-02-23 1610290172012 1029017 LIKUJDIM FATURE GJYKATA NR CEL 0684095438 JANAR 2012
Komuna Zharres (0909) PLUS COMMUNICATION Fier 12,256 2012-02-23 2012-02-23 3924190012012 TELEFON JANAR 2012 NR.0692050519 K/ZHAREZ FIER 2419001
Bashkia Krume (1812) PLUS COMMUNICATION Has 10,000 2012-02-23 2012-02-28 5721170012012 1812 SHERBIM CELULARI BASHKIA KRUME 2117001 PER TELEFONIN NR/0662095107 DT31.01.2012
Bashkia Elbasan (0808) PLUS COMMUNICATION Elbasan 18 2012-02-23 2012-02-28 8121090012012 Bashkia Elbasan kodi 3815
Maternitet Nr.2T. (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 253,674 2012-03-01 2012-03-01 5410130882012 600 SUOGJ KOCO GLOZHENI telefonft 82816481 nr ab 13972
Komuna Golem (3513) PLUS COMMUNICATION Kavaje 67,893 2012-03-02 2012-03-05 323424750012012 KOMUNA GOLEM NDALES PAGE PER TELEFON
Bashkia Shijak (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 61,328 2012-03-05 2012-03-06 5821080012012 TDO 0707/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TELEFON SIPAS LISTES
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 208,057 2012-03-06 2012-03-07 9910060322012 602 INUK telefon janar 2012 kodi 1794,fat 82815959 01.02.2012
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 14,338 2012-03-07 2012-03-08 53/10730012012 600+602 KQZ shp celulari janar 2012 kod 4783 kontr 21.07.2011
Komuna Orenje (0821) PLUS COMMUNICATION Librazhd 30,594 2012-03-06 2012-03-08 2425920012012 SHPENZIME TELEFONIE TE MUAJIT SHKURT 2012,KOMUNA ORENJE LB
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) PLUS COMMUNICATION Korçe 45,341 2012-03-09 2012-03-13 2821220062012 NDALESE PER TELEFON CELULAR JANAR NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) PLUS COMMUNICATION Pogradec 67,447 2012-03-12 2012-03-13 5810130412012 D.SHENDETIT PUBLIK POGRADEC 1013041 P-V DT.03.03.2012
Komuna Berzhide (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 65,749 2012-03-09 2012-03-13 2527960012012 600-KOM BERZHITE NDALESA TELEFONI LISTEPAGESA TETOR JANAR 2012
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) PLUS COMMUNICATION Vlore 14,469 2012-02-27 2012-03-15 28 1011136 2012 PAGESE PLUS JANAR 2012 UNIVERSITETI KODI 1011136 KODI I PAJTIMIT 8033
Gjykata e rrethit Pogradec (1529) PLUS COMMUNICATION Pogradec 5,903 2012-02-27 2012-03-15 2310290332012 LIK NGA GJYKATA POGRADEC 1029033 PER KODI= 4117 DT 31.01.2012
N/Prefektura Kavaje (3513) PLUS COMMUNICATION Kavaje 8,000 2012-03-01 2012-03-15 1510160732012 NENPREFEKTURA LIKUJDIM FAT TELEFON MUAJI DHJETOR 2011 JANAR 2012
Maternitet Nr.2T. (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 50,739 2012-03-05 2012-03-20 7010130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI telefon dhjetor 2011 janar 2012
Universiteti i Tiranes (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 3,138 2012-03-07 2012-03-21 5510110392012 602 Rektorati UT tyelef m janar 2012 kodi 5957
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) PLUS COMMUNICATION Vlore 15,000 2012-03-06 2012-03-21 35 1011136 2012 PAGESE PLUS DHJETOR 2011 UNIVERSITETI KODI 1011136 KODI I PAJTIMIT 8033 NR.SERIAL I FATURES 82801320
Bashkia Roskovec (0909) PLUS COMMUNICATION Fier 15,000 2012-03-09 2012-03-23 4221130012012 SHP TEL JANAR 2012 BASHKIA RROSKOVEC
Mini Bashkia 4 (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 24,748 2012-03-23 2012-03-27 5921011342012 602+600 Min .Bashkia 4- telefoni kryetar shkurt 2012 nr.klienti 27479