Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All PIRRO VERUSHI All 5,922,687.00 84 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra Arsimore Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 37,200 2012-02-16 2012-02-21 6110111002012 Sa xhiruar faturen tuaj nr.2 date 24.01.2012 nga Zyara Arsimore Gramsh
Komuna Kukur (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 150,848 2012-03-16 2012-04-02 3824320012012 Sa paguar fat.nr.04 dt:25/01/2012 Komuna Kukur
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) PIRRO VERUSHI Elbasan 12,000 2012-03-19 2012-04-09 7110160622012 materiale Prefektura 1016062
Komuna Kodovjak (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 132,672 2012-03-26 2012-04-10 5824310012012 Sa paguar fat.nr.92 dt:10/12/2011,nr.88 dt:08/12/2011,nr.14 dt:20/03/2012 Komuna Kodovjat
Sp. Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 200,300 2012-04-03 2012-04-12 6810130692012 Sa likujduar faturen tuaj nr.16 date 20.03.2012 Spitali Gramsh
Komuna Tunje (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 116,357 2012-04-26 2012-04-27 7824360012012 Sa paguar fat.nr.27 dt:12/04/2012 Komuna Tunje
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 15,000 2012-04-06 2012-04-13 2310140672012 Sa likujduar faturen tuaj nr.11 date 15.03.2012 Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 25,610 2012-04-06 2012-04-13 5610130282012 Sa likujduar faturen tuaj nr.15 date 12.03.2012 Drejtoria Shendetit Publik Gramsh
Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 91,927 2012-04-11 2012-04-19 12021140012012 Sa paguar fat.nr.05 dt:05/03/2012 Bashkia Gramsh 2114001
Zyra e Punes Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 9,400 2012-04-27 2012-05-03 3910250102012 Sa likjuduar faturen nr.35 date 24.04.2012 Nga Zyra Punesimit Gramsh
Komuna Kodovjak (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 245,100 2012-05-15 2012-05-17 5924310012012 Sa paguar faturat tuaja nga Komuna Kodovjat
Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 50,000 2012-05-23 2012-06-06 19621140012012 Sa paguar fat.nr.39 dt:06/05/2012 Bashkia Gramsh 2114001
Komuna Kukur (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 84,594 2012-06-13 2012-06-25 10924320012012 Sa paguar fat.nr.44 dt:07/06/2012 Komuna Kukur
Zyra Arsimore Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 155,413 2012-06-18 2012-06-28 15610111002012 Sa likujduar faturen tuaj nr.41 date 04.06.2012 nga Zyra Arsimore Gramsh
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 5,000 2012-07-25 2012-08-01 7510140672012 Sa paguar faturen nr.60.date 20.07.2012 nga Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Drejtoria e Pyjeve Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 9,000 2012-07-31 2012-08-06 14310260102012 Sa paguar faturen nr.53 date 02.07.2012 nga D.Sh.Pyjore Gramsh
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 15,760 2012-08-06 2012-08-13 7610140672012 Sa paguar faturen nr.50 date 04.07.2012 nga Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 26,000 2012-08-17 2012-08-20 12810130282012 Sa paguar faturen nr.64 nga D.Sh.Publik Gramsh
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 15,000 2012-09-10 2012-09-12 9510140672012 Sa paguar faturen nr.59 date 20.07.2012 nga Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Zyra e Punes Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 36,700 2012-09-20 2012-09-24 7810250102012 Sa paguar faturen tuaj nr.78 date 18.09.2012 nga Zyra Punesimit Gramsh
Zyra Arsimore Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 80,131 2012-09-28 2012-10-04 21510111002012 Sa paguar faturen nr.66 date 18.08.2012 nga Zyra Arsimore Gramsh
Komuna Sult (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 58,934 2012-10-11 2012-10-16 11824370012012 Sa paguar fat.nr.52 dt:21.07.2012,nr54 dt:08.09.2012 Komuna Sult
Komuna Skenderbeg (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 43,687 2012-10-11 2012-10-16 15224330012012 Sa paguar fat.nr.80 dt:18.09.2012 nga Komuna Skenderbegas
Komuna Kodovjak (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 94,015 2012-10-12 2012-10-16 19424310012012 Sa paguar fat.nr.82 dt:18.09.2012 Komuna Kodovjat
Komuna Pishaj (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 93,664 2012-10-12 2012-10-16 29524300012012 Sa paguar fat.nr.09 dt:01.03.2012 Komuna Pishaj
Komuna Porocan (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 6,366 2012-10-23 2012-10-26 15124340012012 Sa paguar fat.nr.79 dt:18.09.2012 nga Komuna Poroçan
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 16,500 2012-10-26 2012-10-29 16210130282012 Sa paguar faturen nr.87.date 05.10.2012 D.Sh.Publik Gramsh
Komuna Tunje (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 51,781 2012-10-24 2012-10-29 18724360012012 Sa paguar fat.nr.88 dt:20.09.2012 Komuna Tunje
Komuna Tunje (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 47,530 2012-10-24 2012-10-29 18824360012012 Sa paguar fat.nr.81 dt:18.09.2012 Komuna Tunje
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 3,750 2012-10-26 2012-10-29 16310130282012 Sa paguar faturen nr.09.date 11.10.2012 D.Sh.Publik Gramsh
Dega e Thesarit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 1,550 2012-10-29 2012-10-30 10710100102012 Sa paguar faturen nr.92.date 08.10.2012 nga Dega Thesarit Gramsh
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 15,000 2012-11-19 2012-12-13 11710140672012 Sa paguar faturen nr.61 date 15.11.2012 nga Zyra Regjisrimit Pasuris Gramsh
Dega e Thesarit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 40,500 2012-12-07 2012-12-18 12810100102012 Sa paguar fat.nr.15 dt:05.12.2012 Dega Thesarit Gramsh
Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 104,649 2012-12-07 2012-12-18 45321140012012 Sa paguar faturat tuaja nga Bashkia Gramsh
Komuna Pishaj (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 35,549 2012-11-27 2012-12-17 35224300012012 Sa paguar fat.nr.85 dt:24.09.2012 Komuna Pishaj
Komuna Lenie (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 40,739 2012-11-22 2012-12-17 13624350012012 Sa paguar fat.nr.98 dt:13.11.2012 Komuna Lenie
Zyra e Punes Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 17,460 2012-12-07 2012-12-17 11010250102012 Sa paguar faturen nr.104 date 05.12.2012 nga Zyra Punesimit Gramsh
Drejtoria e Pyjeve Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 41,950 2012-12-10 2012-12-26 24010260102012 Sa paguar faturen tuaj nga D.Sh.Pyjore Gramsh
Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 426,481 2012-12-10 2012-12-26 45421140012012 Sa paguar fat.nr.103 dt:20.11.2012,nr.112 dt:25.11.2012,nr.107 dt:10.11.2012 nga Bashkia Gramsh
Drejtoria e Pyjeve Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 6,000 2012-12-10 2012-12-24 23810260102012 Sa paguar faturen tuaj nga D.Sh Pyjore Gramsh