Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A T L A N T I K All 4,697,533.00 101 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) A T L A N T I K Berat 10,000 2012-03-08 2012-03-21 3821020052012 Pagese per Atlantik,nga drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005
Burgu Rrogozhine (3513) A T L A N T I K Kavaje 33,500 2012-06-25 2012-07-13 6810140022012 BURGU RROGOZHINE SIGURACION MJETI
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) A T L A N T I K Tirane 19,500 2012-03-20 2012-04-02 4910040772012 602 INSP QENDROR TEK,sig aut up dt 23.1.2012, form 3,4 dt 9.3.2012,. ft seri 87277667 dt 9.3.2012
Bashkia Kruje (0716) A T L A N T I K Kruje 10,050 2012-03-20 2012-04-09 10121230012012 SA LIK FAT NR 808 DT 22.11.2011 NGA BASHKIA KRUJE
Bashkia Peqin (0827) A T L A N T I K Peqin 7,500 2012-03-21 2012-04-09 6821340012012 Siguracion Mjeti nga Bashkia Peqin per vitin 2012 ne Fafor te Atlantik dega Peqin
Bashkia Permet (1128) A T L A N T I K Permet 7,500 2012-03-21 2012-04-10 13821350012012 SIG.MAK. B.PERMET
Komuna Shirgjan (0808) A T L A N T I K Elbasan 7,500 2012-03-28 2012-04-11 7523970012012 Siguracion makine Komuna Shirgjan Elbasan
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 80,000 2012-04-03 2012-04-12 10110171222012 602,rep 6670,sig mak,up 1419 d 26/3/12,pv 26/3/12,fat 20 d 27/3/12 s 87277720
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 20,300 2012-04-16 2012-04-24 2810161002012 602-Drej.Raj.Kufi.Migra siguracion makine,up nr 1 dt 08.02.2012,pv dt 08.02.2012,fat nr 49 dt 09.02.2012,seri 87275049
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) A T L A N T I K Gjirokaster 28,006 2012-04-06 2012-04-13 12010111082012 UNIVERS"EQEREM ÇABEJ" GJIROKASTER(1011108) SIGURACION MJETI
Dega e rezervave Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 10,000 2012-05-03 2012-05-09 3210160922012 602 dega e rezervave te shtetit siguracion mjeti up 1 dt 07.01.2012 pv 07.01.2012 fat 46 dt 07.01.2012
Spitali Kukes (1818) A T L A N T I K Kukes 19,500 2012-05-04 2012-05-11 10410130202012 1013020 shp uje muaji mars - prill 2012 Spitali Kukes
Bashkia Bilisht (1505) A T L A N T I K Devoll 14,600 2012-05-16 2012-05-23 12821050012012 BASHKIA BILISHT PER ATLANTIK PER SIG MAKINE
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) A T L A N T I K Tirane 14,600 2012-06-07 2012-06-13 10610040772012 602 INSP QENDROR TEK,sig automj up 109 22.05.12 pv 3 dt 22.05.12 pv 4 dt 24.05.12 fat 25 s 87278175 dt 24.05.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A T L A N T I K Tirane 56,066 2012-06-12 2012-06-22 18310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave SIG MAKINE UP 34 DT 20.04.2012 PV 20.04.2012 FAT 10 DT 20.04.2012 SA 87278010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A T L A N T I K Tirane 49,500 2012-06-18 2012-06-28 20110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave SIG MAIKNE UP 41 DT 24.04.2012 PV 25.04.2012 FAT 224 SR 0437166/67/68 DT 21.05.2012
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) A T L A N T I K Shkoder 20,300 2012-06-19 2012-06-29 26710111292012 UNIVERSITETI L.GURAKUQI SHKODER FAT. 0428807 DT.05.06.2012
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) A T L A N T I K Tirane 14,600 2012-06-18 2012-06-29 11410040772012 602 INSP QENDROR TEK,lik sig automjeti up 118 dt 8.6.12 pv dt 11.6.12 ft 34 ser 87278343 dt 11.6.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) A T L A N T I K Tirane 249,200 2012-07-25 2012-08-01 19210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE SIG AUTOMJETI,UP 5/1 D 6/1/12,PV 6/1/12,FAT 18 D 14/2/12 S 87277318,
Qarku Elbasan (0808) A T L A N T I K Elbasan 29,200 2012-08-06 2012-08-14 29420480012012 SIGURACION KESHILLI QARKUT
Qarku Elbasan (0808) A T L A N T I K Elbasan 14,600 2012-08-06 2012-08-14 29520480012012 SIGURACION KESHILLI QARKUT
Komuna Maminas (0707) A T L A N T I K Durres 32,600 2012-08-16 2012-08-20 16023700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 FAT 13 DT 13.8.2012
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) A T L A N T I K Durres 306,000 2012-08-21 2012-08-22 13221070072012 2107007 QENDRA KULTURORE DURRES 0707 PAGA DHJETOR 2011
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) A T L A N T I K Gramsh 20,300 2012-08-22 2012-08-23 12910130282012 Sa paguar faturen nr.8 date 15.08.2012 D.Sh.Publik Gramsh
Bashkia Vlore (3737) A T L A N T I K Vlore 29,200 2012-08-29 2012-08-31 28021460012012// BASHKIA 2146001 SIG MJETESH FAT 26+40 MARS+PRILL 2012
Bashkia Vlore (3737) A T L A N T I K Vlore 84,000 2012-08-29 2012-08-31 44221460012012/ BASHKIA 2146001 SIG MJETESH FAT 63 DT 10.07.2012
Komuna Orosh (2026) A T L A N T I K Mirdite 34,100 2012-09-07 2012-09-12 11226670012012 komuna orosh per sigurime mjeti
Nd-ja Komunale Banesa (0217) A T L A N T I K Kuçove 14,600 2012-09-18 2012-09-21 13921240042012 sig. mjeti nderm. komunale kod.2124004 fat.nr.serie 0452510 mak.targ. KV1714B
Komuna Fan (2026) A T L A N T I K Mirdite 14,600 2012-09-18 2012-09-24 18126680012012 komuna fane per sig mjeti
Aparati Qendror INSTAT (3535) A T L A N T I K Tirane 27,640 2012-09-26 2012-10-03 499 1050001 2012 INSTAT SIG KARTONI JESHIL URDH LIK 17.09.2012 FAT 22 DT 17.09.2012 PLOICE SIG 1255521
Komisariati i Policise Tropoje (1836) A T L A N T I K Tropoje 120,000 2012-10-03 2012-10-05 10810160552012 Komisariati Tropoje, likujdim sigurim mjeti sipas UB 16 dt. 14.8.2012, FT. 20 dt.22.8.2012 seri 87276627
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 19,500 2012-10-10 2012-10-16 12310120082012 602 D.R.M.te Kultures sig makine up 14 dt 26.08.12 ft 5 dt 28.08.12 ser 87275011
Komuna Kastriot (0606) A T L A N T I K Diber 34,950 2012-10-15 2012-10-17 18523470012012 KOMUNA KASTRIOT DIBER lik. fat. nr. 26 dt. 04.10.2012
Qendra e Zhvillimit Vlore (3737) A T L A N T I K Vlore 20,300 2012-10-12 2012-10-17 102 2146031 2012 SIGURACION MJETI Q.ZHVILLIMIT 2146031
Dogana Sarande (3731) A T L A N T I K Sarande 35,150 2012-10-16 2012-10-22 12210100912012 SHP SIGURACIONI NGA DOGANA
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) A T L A N T I K Tirane 14,600 2012-10-16 2012-10-22 16510040772012 INSP QENDROR TEK, sig. automjeti up 151 dt 31.8.12 pv 10.9.12 ft 9 s 87279009 dt 10.9.12
Drejtoria SHIK Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 101,500 2012-10-18 2012-10-24 6610180042012 1018004dr.shish usiguracion mjeti up339/1,09.10.2012,pv3,13.10.2012,pv4,13.10.2012,f87279127,15.10.2012
Komuna Funar (0808) A T L A N T I K Elbasan 14,600 2012-10-23 2012-10-26 14423820012012 sigurim mjeti Komuna Funar
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 3,336 2012-10-26 2012-10-29 39010111532012 602 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE siguracion mjete transporti up.72,19.9.2012,pv21.09.2012,f44,21.09.2012,s87278994
Komuna Selite (2026) A T L A N T I K Mirdite 13,000 2012-11-02 2012-11-13 812670012012 komuna selite per police sigurimi